Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy z internetem w Polsce jest tak źle?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy z internetem w Polsce jest tak źle?

6 ODPOW. 6

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Czy z internetem w Polsce jest tak źle?

U mnie na wschodzie, w ostatnich dwóch latach, internet światłowodowy, jak i mobilny bardzo mocno się poprawił. Nie mam podstaw do narzekania. Śmiga i hula aż miło 😁 👍


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Czy z internetem w Polsce jest tak źle?

Jak przeczytałem, to zrozumiałem, że zaniżam poziom krajowy. Zaczynam śledztwo w sprawie POPC. Jestem już na tropie...mojego przyszłego FTTH


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czy z internetem w Polsce jest tak źle?

@agat13 na tropie 😄

I ja też polecam wszystkim "działać" - zamiast pisać tysiące wpisów na forum - pisać listy (przez EPUAP czy gov.pl - też) do urzędów, posłów, lokalnych radnych... samo się nie zrobi. Operatorzy też nie zawsze chcą bo po prostu nie wszędzie się opłaca.

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 78
  • 72
  • 0

Czy z internetem w Polsce jest tak źle?

Niestety, ale nie zawsze jest tak kolorowo, że załatwiając coś się też zrobi. Lokalna firma kilka lat temu puściła światłowód po słupach energetyki. Niestety, światłowód zatrzymał się w połowie sąsiedniej ulicy. Dlaczego? Ponieważ właściciel jednej posesji nie zgodził się, żeby linia wisiała na słupie energetycznym, który stoi na jego placu. I tym sposobem nici ze światłowodu. Oczywiście w wykazie inwestycji moja posesja widnieje jako planowany światłowód innej firmy (do końca 2021 roku). I pewnie w fazie planów zostanie.

W centrum miasta wisi szumnie reklama Orange, że 1 Giga już jest! Ano jest ale chyba na jednej czy może dwóch ulicach... 

Co najlepsze, tuż obok biegną światłowody dawnego TK Telekom, po drugiej stronie drogi od kilku lat wkopane leżą odłogiem światłowody ŚRSS...

Dla mnie oczywiście prawdziwy światłowód to ten po kablu w ziemi i z utęsknieniem czekam aż Orange zacznie wymieniać miedź 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Czy z internetem w Polsce jest tak źle?


@obywatel_lpnapisał(-a)

Niestety, ale nie zawsze jest tak kolorowo, że załatwiając coś się też zrobi. Lokalna firma kilka lat temu puściła światłowód po słupach energetyki. Niestety, światłowód zatrzymał się w połowie sąsiedniej ulicy. Dlaczego? Ponieważ właściciel jednej posesji nie zgodził się, żeby linia wisiała na słupie energetycznym, który stoi na jego placu. Dla mnie oczywiście prawdziwy światłowód to ten po kablu w ziemi i z utęsknieniem czekam aż Orange zacznie wymieniać miedź 


To jest najgorsze kiedy znajdzie się taki pies ogrodnika. Sam nie zje i innemu nie da. Orange wymienia sieć na zasadzie budowy nowej sieci FTTH. Ale pełne zastąpienie miedzi światłowodami to pewnie potrwa dziesiątki lat. Do dziś w ziemi jest mnóstwo kabli ołowianych a niektóre z nich wciąż działają.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Czy z internetem w Polsce jest tak źle?

Te w powłoce ołowianej czasem lepiej niż miedziane z żyłą 0,4mm. Jeśli tylko nie były pęknięte i nie "nabrały wody" są lepsze od nowych, bo zawartość miedzi w miedzi mają 100% i żyły  solidne 0,5mm. Najlepsze są parowane (specjalne do transmisji szerokopasmowych), ale używane były tylko w sporadycznych sytuacjach ze względy na koszt.