Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

@-brtk- z tego co pamiętam, to 96m i to zakończone certyfikowanymi gniazdami lub patchpanelami


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Czy konfiguracja ONT + Funbox 2.0 obsluży 1Gb/s?

... a gdy trzeba dalej, to wracamy do ... https://www.google.com/search?q=OMG1-SM (na przykład)


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

14 grudnia uruchomili mi światłowód 1Gb z FB3 i wszystko śmiga, ale FB3 ma skromne możliwości konfiguracji (wcześniej do Neostrady do 80Mb używałem routera ASUS DSL-AC68U). Dzisiaj zadzwoniłem do Orange z pytaniem o montaż ONT, aby móc podłączyć własny router, który też mam ASUS RT-AC66U B1, to usłyszałem właśnie, że po zainstalowaniu ONT nie będę miał 1Gb, a maksymalnie 600Mb i to mi się nie opłaca itd.

Spytałem co jest powodem, że tak obcina sygnał? To pan powiedział, że te ONTy, które montują obsługują tylko takie prędkości.

Poprosiłem aby podał nazwę model jakie montują, to powiedział, że wie tylko, że HUAWEI i Alcatel, ale nie wie jaki dokładnie model.

No i teraz nie wiem ile w tym prawdy gdy czytam tutaj, że niektórzy mają ONT+FB3 lub swój router i śmiga im 1Gb.


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2050
  • 7524
  • 28

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Śmiga, nie wierz im.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@kaktus3389co Ty tworzysz? Mam Ci wysłać zdjęcia mojej instalacji? FB3 + ONT (w moim przypadku Huawei) bez problemu usługa 900Mbps/300Mbps. FB3 leży w szafie a do ONT podpięty własny router. Bez najmniejszych problemów, za tę cenę bez zobowiązania nie znalazłem lepszej oferty (89 PLN).


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 4
  • 9
  • 0

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

Tak, poproszę o te zdjęcia. To w czwartek jeszcze raz zadzwonię i powiem, że proszę o zamontowane ONT.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 448
  • 831
  • 3

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@kaktus3389nie wygłupiaj się, są ONT przecież przyjeżdza technik, aktywuje usługę na ONT i konfiguruje FB3 do współpracy z nim. W papierach musi ci wpisać login i hasło do pppoe i do widzenia.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Funbox 3.0 - koniec z własnym routowaniem ?

@gk2a6 nie tak podobno do końca. W jednym z postów czytałem, że trzeba zwrócić FB3 do telepunktu, kurierem dosyłają ONT i FB2 za darmo...bez asysty technika.