Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

Witam ponownie,

 

Nie odzywałem się wcześniej, ponieważ testowałem. reklamacja złożona jak pamiętam z początkiem września, rozpatrzona bodajże 12 czy 13 września, w sensie wszystko już ok - standardowo. No więc, co następuje po tej naprawie: ograniczenie prędkości do ok. 6084 kbps/s, działa tydzień jak zwykle - czyli standardowe rozłączanie się, chociaż trochę rzadziej niż zwykle. A potem kolejno 5664 kbps/s, 4996 kbps/s, 3747 kbps/, 2496 kbps do aktualnego 1920 kbps/s. Po prostu ręce opadają. A jak z jakością połączenia? Oczywiście dalej restarty. Rzadziej, bo rzadziej, ale przy tej prędkości (pokazuje na routerze 1920 kbps, w testach prędkości góra 1,3 Mbit/s) nie da się w zasadzie nic robić - ani obejrzeć filmu na Netflixie czy Showmax, nawet głupie wczytywanie przeładowanego onetu jest wkurzające. A nie daj Boże dwie osoby korzystają jednocześnie. 

 

To są jaja. Po prostu jaja. Wrzucam screeny, całego pulpitu więc są daty. Dzisiaj mam już max. połączenie 1920 kbps, ciekawe ile jutro. Od rana miałem trzy resety. Jakieś rady? Znowu po raz dziesiąty zgłaszać reklamację? 🙂  

 

neo.jpgneo2.jpgneo3.jpgneo4.jpg

Anonim

Nie dotyczy

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

@andy_stawowskyWygląda mi że nic u ciebie nie naprawili a jak widać pisanie reklamacji też nie przynosi skutku. Tak samo było u mnie jak u ciebie tylko że walczyłem 5 miesięcy.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

Co Ci odpisali w odpowiedzi na reklamację?

Złóż jeszcze jedną, ale reklamację nie zgłoszenie.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

Standardowe regułki o niczym, czyli szablonik. Wcześniej miałem telefon od "techników", że sprawdzili, już teraz powinno być ok. Od kwietnia jak patrzę w historie przerobiłem to wszystko już cztery raz, teraz poszło po raz piąty. Zawsze ten sam schemat. Akurat do końca umowy dojdę pewnie do 10-15 reklamacji/zgłoszeń, a internet przez cały ten czas będzie "działał" tak, jak do tej pory, czyli nie da się pracować, bo ja już przestałem wierzyć, że oni chociaż spacerowali obok budynku poważnej i normalnej firmy. W tym kraju wykupując usługę stacjonarną neostrady klient powinien mieć w umowie dopisane petitem, żeby w innej firmie wykupić dostęp LTE, bo oni "nie mogą zagwarantować poprawności działania usług w czasie dłuższym niż 5 minut". 

Anonim

Nie dotyczy

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

@andy_stawowskyJa bym się wziął za firmę teltech która nie potrafi naprawić prostych uszkodzeń bo Orange ich pilnuje. Uwaga zrobiłem screena


Poziom 35, Ekspert Galaktyczny
  • 2850
  • 4793
  • 122

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

@andy_stawowsky, odpuścił bym sobie na Twoim miejscu prywatne "wycieczki" bynajmniej na takim poziomie. Każdy jest tylko człowiekiem a taka nasza natura że czasami popełniamy błędy...co do postów, możliwość ich edycji działa tylko 24h, aby wykluczyć manipulowaniem dyskusją. Jeżeli nie odpowiada Ci zmiana Twojej treści, możesz zawsze użyć przycisku "Zgłoś"...


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

@mabud73 dziękuje za wstawiennictwo, ale @andy_stawowsky miał racje, faktycznie przy edycji zostawiłem "babola", przepraszam. Dodam jeszcze, że zdecydowanie zgadzam się, ze stwierdzeniem, że zgłoszenie konkretnego wpisu z odpowiednią uwagą będzie najszybszym i najlepszym sposobem na naprawę takich sytuacji i gorącą zachęcam do takiego właśnie zachowania.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

Taka ciekawostka dla osób, które maja podobne problemy, a jest ich całe mnóstwo:). Znowu ten żenujący internet od Orange nie działa. Chodził 2-3 miesiące w miarę stabilnie na zaniżonej prędkości (mocno), to teraz jest max. 1536 kbps na łączu 10 Mbit/s i zrywanie co trzy minuty. Kolejny milion reklamacji. 

Anonim

Nie dotyczy

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

@andy_stawowskyCzyli od września problem trwa bez poprawy może lepsze będzie dla ciebie Internet mobilny ?


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

Mam mobilny jako alternatywę, bo potrzebuję internetu do pracy, nie do zabawy, więc taka opcja tylko z Orange byłaby nie do pomyślenia. Jednak jestem w internecie od 1995r. i zawsze będę twierdził, że co sztywne łącze to sztywne łączę. Byłbyś łaskaw przypomnieć, gdzie się zgłasza online te awarie, bo zdążyłem już zapomnieć, a na tych ich stronach wszystko jest tak, by tego nie znaleźć.

 

PS. Te 2-3 miesiące działał ostatnio stabilnie, tylko na zaniżonej mocno prędkości, ale dało się pracować. Teraz jest od tygodnia 1536 kbps maksymalnie i zrywa co pięć minut, tak jak kiedyś.