Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

Anonim

Nie dotyczy

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności


andy_stawowsky napisał(-a):

Ad 1 Nie, na przychodzących też. 

Ad 2 Jest podłączony, ale przy wypiętym jest to samo.

Ad 3 Tak, sprawdzali wszystko co się dało.

 

 

PS. Opcję 10 Mbit/s mam od kilku lat i prędkość nie była zmieniana. Narzędzie na stronach Orange pokazuje, że na mojej linii dostępna jest maksymalna prędkość 20 Mbit/s. 


W to ja nie wierze, żeby wszystko sprawdzili. Linia potrafi się spiąć prawidłowo tylko później tego nie trzyma.

 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

A tak to wygląda w godzinach południowych. Za godzinkę-dwie znowu zacznie się jazda:).

 

1.jpg 

Anonim

Nie dotyczy

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

2 godziny i się trzyma. A czy jak się zaczyna psuć to patrząc w parametry zaczynają najpierw pojawiać się błędy CRC później SNR się zaczyna wahać, czy wszystko na raz? Jeszcze jedna rzecz czy ping skacze czy jest stabilny jak linia normalnie się sprawuje.

 

Bez tytułu11.png


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

Ping sprawdzałem wielokrotnie, zawsze jest stabilny na poziomie 14-15ms. Błędy CRC z tego co zauważyłem pojawiają się najpierw. Dziś np. zresetowałem router dwadzieścia minut temu, połączył się jedynie 2800 kbps (MAX Rate pokazuje 11056 kbps) i od tego czasu już są 1264 błędy CRC (down) i 565 (up). A SNR Margin wysoki, 23,9 dB (down) i 12 dB (up). 

Anonim

Nie dotyczy

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

@andy_stawowskyTu na forum twojego problemu nie rozwiążemy zgłaszaj to do BOK lub przez Mój Orange.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

Zgłosiłem już wcześniej, na razie dostałem informację SMS, że mają tyle awarii, że "czas usunięcia uszkodzenia się wydłuży":). Co za firma, to koniec świata. 

Anonim

Nie dotyczy

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

@andy_stawowsky  najlepiej to wrzucić obrazek z parametrami.

Jakby ping skakał to linia gdzieś jest marna, ale z tymi atakami błędów to jest problem.

U mnie jest tak, że załamanie parametrów następuje po 21 godzinie i trwa 10- 15min. Zaczyna się od lawiny błędów na wchodzących, SNR się wahać, linia się spina z mniejszą prędkością lub prawie z tą samą,  jeszcze błędy się generują. To ustępuje i jest moment, że wraca do normy. No to resecik i jest prędkość taka jaka ma być.

Jakiś czas temu to koparka poharatała główny kabel (mówili mi o tym technicy) rzeczywiście były rozkopki to pamiętam. Drążyłem ten problem tylko u mnie jest odpowiedź linia pracuje na wyższych prędkościach względem długości kabla. Chodzi o to, że mam za długą linie do tych parametrów. Sąsiad ma mniejszą prędkość synchronizacji u mnie jest limit do 10239 u niego 7400-7600, ma trochę dłuższą linie.

Bez tytułu12.png

Ten tp-link pokazuje inne tłumienie niż ten co pokazałem wcześniej. Wstawiając wartość do kalkulatora linii to Data Rate powinna być mniejsza.

 Jest po 21 godzinie Bez tytułu13.png

 Bez tytułu13.pngBez tytułu14.png

Tak u mnie wygląda załamanie parametrów

Spięło się z mniejszą prędkością no to po dłuższej chwili trzeba zrobić resecik

Bez tytułu15.png

Jeszcze trochę błędami posypie, ale to już bez znaczenia.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 31
  • 10
  • 0

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

Obrazek z parametrami wrzucałem kilkukrotnie, więc prosiłbym o najpierw przejrzenie tematu, a potem udawanie myśliciela. (...)

 

Z racji, że minęły cztery dni od zgłoszenia, Orange oczywiście nadal nawet nie odpowiedział, ponawiam pytanie: czy ktoś zna skuteczny sposób na walkę? Uważam że płacę za zupełnie coś innego niż dostaję w ramach usługi. 

Anonim

Nie dotyczy

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

Moja rada to najlepiej z takim tekstem o udawaniu myśliciela wystartować do techników mnie to nie rusza.

Opis to jest dużo nieistotnych rzeczy no cóż niech sobie naprawiają.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Częste zrywanie połączenia internetowego (neostrada), brak stabilności

@Anonim ale on ma racje, ciagle i nie tylko w tym temacie wstawiasz jakies parametry i testy od siebie jakby twoja linia miala cos wspolnego z jego, co to kogo obchodzi? To on ma problem a nie ty i twoje parametry i speedtesty sa tutaj najmniej potrzebne. Albo inaczej, jego problem nie jest zalezny z twoim problemem..


A teraz przechodzac do tematu, jezeli zwykle zgloszenia olewaja, to zloz reklamacje, do tego juz musza sie ustosunkowac.