Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

ROZWIĄZANE

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 6
  • 0

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

No tyle błędów przez noc i ranek: 

 

1.PNG

Tak czy siak poprawa jest znaczna bo rozłącza mnie około 1 razu dziennie zamiast 50.

 

W ogóle margines jak dziś urósł trochę, takiego jeszcze nie widziałem. 

 

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

Tylko gorąca prośba, nie resetuj teraz routera przez najbliższe 10 dni , a zobaczysz poprawę.

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 6
  • 0

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

Kurczę, codziennie przed odpaleniem PCta resetowałem w celu uniknięcia zmiany IP w niechcianym czasie. No ale nic, postaram się nie resetować.

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?


matowsky71 napisał(-a):

Kurczę, codziennie przed odpaleniem PCta resetowałem w celu uniknięcia zmiany IP w niechcianym czasie. No ale nic, postaram się nie resetować.


@matowsky71 Zastanawiam się, po co to robiłeś?Emotikon: Zaskoczony


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 6
  • 0

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

Tak jak napisałem na początku, lubię pograć w gierki online, nie tylko takie typu CS w której takie jednokrotne rozłączenie nie jest czymś strasznym, ale też w takie, w których pracuje się na daną postać i takie jednokrotne nawet rozłączenie nie raz kończyło się dla mojej postaci śmiercią, czyli stratą w sumie kilku godzin gry, więc zacząłem temu zapobiegać i odkąd zacząłem resetować router raz dziennie, przez długi czas nie natrafiłem na żadnego "kicka" aż do czasu, w którym często zacząłem tracić synchro.

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@matowsky71 Tylko zmiana IP jest, co 22 godziny wiec chyba tyle godzin nie grasz? a, tym sposobem DLM ciebie do padły.

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@matowsky71, Zrób przegląd:

-Ustawienia>stan aktualizacji;
-Ochrona systemu>włączona lub nie;
-Centrum sieci i udostępniania>konfiguracja(prywatna, czy publiczne);
-Zapora systemu>stan>ustawienia zaawansowane(reguły,monitorowanie);
-Grupa domowa(czy udostępniasz zasoby);
-Opcje internetowe>zaawansowane(usuwanie);
-Programy i funkcje>aplikacje domyślne(zarządzanie nimi);
-Techniczne-sprawdzenie stanu połączeń na stykach, połączenia z kablem (dla przypomnienia): a) kabel normalny (traight-trought cable- stosowany do połączeń: przełącznik(switch) do routera; przełącznik(switch) do komputera lub serwera; koncentrator(hub) do komputera lub serwera.), b) kabel krosowany (cross-over cable- stosowany do: przełącznik(switch) do przełącznika, przełącznik(switch) do koncentrator(hub), koncentrator(hub) do koncentratora, router do routera, komputer do routera, komputer do komputera.), c) kabel konsolowy (console cable- tylko do podłączenia komputera do gniazdka konsolowego routera).
Poczytaj o serwerach DNS...zrób to: wiersz polecenia-ppm uruchom jako administrator (cmd) sfc /scannow  (narzędzie sprawdzania plików systemowych). Jak @Anonim wspomniał, nie ruszaj na razie modemu). Tak powinno wyglądać skanowanie:

scannow.JPG


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 26
  • 6
  • 0

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@Anonim nie no wiadomo, że tyle nie gram. Po prostu grywam w różnych godzinach i często zdarzało się, że akurat w tych co grałem miała miejsce zmiana IP. Szczerze mówiąc to nie wiedziałem, że co 22 godziny, wiedziałem tylko, że ok. 24 godzin, więc nie potrafiłem sobie dokładnie tego rozplanować, ale właśnie mnie wywalilo po równo 22 co do sekundy więc będę to poprostu kontrolował w razie czego.

 

@Anonim wszystko zaktualizowane na bieżąco, ochrona systemu włączona, sieć prywatna, nie udostępniam zasobów, w opcjach internetowych usuwane co kilka dni, nie wiem co mam sprawdzić w regułach w zaporze, a screena nie ma co wysyłać bo za dużo tam tego i nie wiem na czym się skupić, monitorowanie wygląda tak:

monit.PNG

W programach domyślnych w sumie również nie wiem co mam sprawdzić.

 

Co do kabla to też jest chyba w porządku, posiadam 3 skrętki, testowałem ostatnio wszystkie i nie widziałem różnicy w błędach. 

 

Wynik skanu:

 

3.PNG

 

Co do stabilności internetu to dzisiaj ani jednego zerwania, od godziny 14 dnia dzisiejszego do prawie północy przybyło tylko (czy może aż?) 19 zwykłych błędów i 0 poważnych.

 

1005.PNG


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

To jak już chcesz zmieiać IP to w funboxie klikaj na restart tam gdzie wpisujesz login i haslo do neostrady, wtedy nie zerwie ci synchronizacji a zmieni IP i odnowi sesje na kolejne 22h.

Anonim

Nie dotyczy

Częste rozłączanie - zbyt niski margines SNR?

@matowsky71Pobierz, ten program a naprawi ci poważne błędy systemowe.

sfcfix Jeszcze poczytaj diagnostyka problemow sieciowych.