Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 500
  • 2074
  • 4

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Nikt mi nie kazał ale dopóki nie wejdziesz na to forum to opinie o tej usłudze są tylko dobre poza tym nie mialem większego wyboru więc podpisałem bo było taniej..... takie życie. 

Anonim

Nie dotyczy

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Na tym bazuje właśnie Orange. W wielu miejscach, tam gdzie nie ma alternatywy wiedzą, że mogą dać dość wysokie ceny i brak jakiejkolwiek jakości do zastosowań innych niż przeglądanie WWW (a i to nie do końca czasami). 

Tam, gdzie klienci mogą wybrać innego dostawce (czy to BSA czy nawet kablówki) - Orange nie ma klientów. W Warszawie nie ma nawet chyba 100 tysięcy, ostatnio czytałem. To wyjaśnia dosłownie wszystko - jeśli ktoś ma alternatywę to nie będzie patrzeć na to, czy cena jest kilka złotych wyższa tylko weźmie usługę od dostawcy, który potrafi zadbać o klienta. 

Czy to T-M, czy Polkomtel, czy Netia czy cała masa innych dostawców. 

Trzeba spojrzeć prawdzie w oczy - Orange nie będzie zdobywać nowych klientów w lokalizacjach, gdzie są obecni inni dostawcy - ludzie chcą jakości, która względnie jest dobra i w miarę niskiej ceny. To da sie połączyć, ale trzeba chcieć. Jakoś inni giganci potrafią - Orange dalej spija śmietankę z lokacji, gdzie nie ma innych dostawców. Wkrótce to sie skończy. Ludzie jednak do Orange po ewentualnych zmianach już nie wrócą. Dlatego niech nasz pomarańczowy gigant dalej śpi, a klienci niech korzystają z alternatyw (gdzie już jest to bardziej widoczne). 

 

Nic z tym panowie nie zrobimy, szkoda się łudzić - Orange sie nie obudzi. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 500
  • 2074
  • 4

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Gdyby u mnie można było to już dawno byłbym magentowy z resztą to była jedna z pierwszych opcji którą sprawdziłem niestety u mnie jest niedostępny  jeśli chodzi o imperium Zygmunta to bardzo przejechałem się na praktykach dotyczących tv satelitarnej dlatego tam się nie pchałem........ 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Czytalem opinie, ze Orange na swoim swiatlowodzie dla osob prywatnych ma okolo 10 procent penetracji klientow ktorzy podpisali umowe, z czego ponad połowa to osoby migrujące z umow internetu na DSL. Nic dziwnego, ze wpuszczaja T-Mobile na swoja siec, gdzie i tak ewentualnie zarobia po BSA, niby w sieci Nexery jest podobnie zwlaszcza, ze T-mobile tez nie oferuje jeszcze usług w taki sposób.

Anonim

Nie dotyczy

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Około 13-14% mniej więcej, no ale tak - klienci wybierają jakość. Więc mając możliwość - wybiorą tego, który działa lepiej. 

Aczkolwiek są sytuację, gdzie klienci wybierają najpierw Orange - a potem... narzekamy na tym forum 😄 

 

Jakoś muszą sobie odbijać te inwestycje - nie są obecnie w stanie tego zrobić jakością, a nawet nie chcą tego zmienić (chociaż potencjał finansowy i techniczny jest) - więc muszą wpuszczać innych operatorów na swoją sieć. Ot, cała zagadka rozwiązana. 

 

Szkoda, że jest jak jest - ale do tanga trzeba dwojga. Jeśli Orange nie chce tańczyć z IX-ami i innymi peering-partnerami, no to niestety - nie ma imprezy. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Orange jednak liczy inwestycję na lata, tak samo kable telefoniczne juz zamontowane służyły i nadal służą kilkadziesiąt lat. W przyszłości ktoś się skusi na zmianę umowy z UPC czy innej Vectry, w internet w pakiecie z telewizją oraz numerem gsm, przy przejsciu do standardu 10 giga w przyszlosci Orange nie bedzie wymienial okablowania tylko urządzenie/karte OLT oraz router/ont dla klienta i tak sie bedzie krecic.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

ja z kolei widzę trend taki, że ludzie rzucają się na światłowód, chociaż na tych samych lokalizacjach mają ISP który ma lepsze ceny niż Orange. Przypuszczam, że dużo ludzi jest skuszonych promocją, bo mają inne usługi Orange. Z tego co wiem to wiele ludzi po fakcie (przy pierwszej fakturze) dowiaduje się o opłacie 14,99 do rachunku za "utrzymanie łącza" i potem jest "zonk". 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 500
  • 2074
  • 4

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Jakie utrzymanie łącza.... chyba nie w bloku:D mój poprzedni isp najwyższą prędkość jaką oferował to 120/25 za 47zł więc jak zobaczyłem 300/30 za 59,98 to logicznym wydawała się zmiana ISP przez pierwszy miesiąc wszystko było ok a teraz jak chce oglądać VOD to tylko po ipv6 jak chce grać p2p muszę przełączyć na ipv4 to "jedyne" co mnie denerwuje w tym necie..... można jeszcze narzekać na kiepski zasięg sieci 5ghz ale trzeba pamiętać że sprzęty operatorskie tak mają. 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 191
  • 248
  • 0

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

W Łodzi wszystko ok.

 

USA : 

9033546283

 

Exatel z pierwszego postu :

9033554651

Anonim

Nie dotyczy

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

W tygodniu to i ja mam pełną prędkość - sprawdź najlepiej od piątku do poniedziałku, w godzinach wieczornych.:catwink: 

 

 

 

W środku tygodnia sieć nie jest tak przeciążona jak w weekend.