Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Anonim

Nie dotyczy

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Nie będzie normalnej odpowiedzi, bo konsultanci tak na prawdę nic nie mogą zrobić. Trzeba by pisać reklamację, żeby coś wskórać a i w to wątpię. 

 

Po prostu sieć się zapycha. Na forum mówi się o tym ostatnio bardzo dużo, a operator dalej śpi. Nic z tym nie zrobimy, dla nich jest w porządku.... 

 

Niestety. 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 615
  • 589
  • 2

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Śledzę ten temat i aż nie mogę uwierzyć ,że w Warszawie są takie problemy. Wybrałem w Speedtescie jeden z ostatnich możliwych ISP bodajże z Ostrowa Wlkp i mam 818/188 Mb. moj router max sciaga na poziomoe 840 Mbs , a wysyła 300 Mbs. Skąd te problemy w Warszawie?

Anonim

Nie dotyczy

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Te problemy są nie tylko w Warszawie. Na moim serwerze TS3 jest wielu ludzi z Orange, którzy niejednokrotnie pytali mnie czemu im pingi skaczą - po zrobieniu prób i testów ze strony serwera, wszystko okazało się winą Orange. Znajomi z Wrocławia, ludzie z Krakowa, Gdańska... Praktycznie wszyscy ostatnio narzekamy na internet od Orange w każdej technologii. Nie można już tego usprawiedliwić tym, że albo DSLAM albo BTS jest zapchany skoro problemy występują nawet na połączeniu światłowodowym. 

 

Problemów nie ma w tygodniu, jak jest mniejsze obciążenie sieci. Problemy zaczynają się od czwartkowego wieczoru i kończą się zazwyczaj w poniedziałek. 

 

Sieć jest bardzo przeciążona, a styki nie są odpowiednio rozszerzane. Stąd są problemy. 

 

Na to jest jedna, jedyna odpowiedź - €.... 😞 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit


@_Artek_napisał(-a)

Nie wszyscy mogą..... sam chciałem wziąć internet od T bo mam tam telefon ale nie mogę w mojej lokalizacji... może za 22 miesiące będę mógł poza tym akurat na tym forum walczymy o dobry internet od orange......


Co to znaczy, ze nie mozesz? Napisalem, ze opcja jest dostepna na blokach, nie w domkach, czytanie ze zrozumieniem sie klania. Zawsze mozemy sie zamienic, ja nie mam dostepu nawet do neostrady kablowej :).


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit


@pablos91napisał(-a)

Racja, widać, że problem dotyczy praktycznie każdego abonenta Orange Światłowód. Chciałbym chociaż znać powód od strony Orange zaistniałej sytuacji.

 

Jedyną odpowiedź jaką dostałem ostatnio od operatora to:

 

"Prawdopodobnie prowadzone były prace i przepięto mnie na inny węzeł"

 

Kurna skoro tak codziennie o 9 zapierdzialają to ten internet powinien fruwać! >.<

 

Ktoś dostał jakieś konkretne odpowiedzi od Orange ?

 

Jeśli jest ktoś tutaj od strony operatora który byłby w stanie wyjaśnić bardzo bym prosił o odpowiedź. Czy faktycznie codziennie są prowadzone prace na sieci czy zwyczajnie sieć pod dużym ruchem się zapycha już na pierwszym węźle ?


Orange ma tak oplacony styk, ze sie zapycha i tyle, dodatkowuje nie peeruje sie lokalnym ruchem tylko pobiera oplaty za podpiecie do sieci Orange, nic tutaj pewnie w praktyce sie nie zmieni, pewnie to kwestia finansowa oraz przykazu z centrali w Francji.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 500
  • 2076
  • 4

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

u mnie w bloku jest tylko orange plus i lokalny isp poza tym mam jeszcze 22 miesiące umowy w orange więc pisanie "możecie" mija się z celem bo ja mieszkam w bloku i nie mogę.  

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 52
  • 78
  • 1

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

Ktos Ci kazal brac umowe na 2 lata zamiast na czas nieokreslony? Problem sie ciagnie od dluzszego czasu, nie pierwszy raz o nim slysze. Tak jak napisalem, masz przynajmniej Orange oraz jak piszesz dodatkowo wybor innego operatora, ja mam wybor miedzy radiowka, lte oraz brakiem kabla pomimo tego, ze Orange pokazuje zasieg neostrady do 20 mega :). A czy nie mozesz T-Mobile zadzwon do nich, maja zepsuta wyszukiwarke od jakiegos czasu.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

pytanie zasadnicze czy test robisz na kablu, bo to jest podstawa i czy nie ma po drodze żadnych "przeszkód" w postaci switchy, routerów (poza funbox) i czy na innych kompach jest tak samo.
Jeśli problem jest w całym budynku to może problem leży w mufie/krosownicy która jest na budynku. Być może nieprawidłowe są parametry sygnału optycznego w szafie lub Twoim ONT. 

Pytanie jeszcze czy umowę masz bezpośrednio z Orange czy jest to umowa BSA. Jeśli BSA to zgłoś do Orange by przyjechał ISP który zakładał ONT i to sprawdził. Ewentualnie można próbwać by przyjechali technicy i zrobili pomiar na wejściu do budynku. Jeśli sygnał np idzie z mufy warto sprawdzić też pigtaile, bo te czasem lubią wariować np od temperatury. 

Ale jak widzę Orange olewa sprawę... może poproś by był wykonany pomiar na przełącznicy i poproś o wyniki wraz z wartościami w jakich powinien mieścić się sygnał. Wydaje mi się że masz do tego prawo (jeśli nie to mnie poprawcie). Ciekawe czy na innym funbox będzie tak samo...

Więcej pomysłów nie mam 😞 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit


@rissotonapisał(-a)

Mozecie wziac Swiatlowod od T-Mobile w takim wypadku, jesli korzystacie z Orange w bloku czy innym duzym budynku ktory nie jest budynkiem jednorodzinnym.


Słyszałem że T można też w budynkach jednorodzinnych 😉 

podobnie jak plus światłowód, bo oni Orange ostatnio podpisało umowę z Netią i na wspólnych łączach będzie wszystko szło tam gdzie się da 😉


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18416
  • 52659
  • 710

Codziennie w godzinach szczytu Orange Światłowód spada poniżej 100 Mbit

To ja jeszcze dodam, że test certyfikowany prędkości należy wykonać na komputerze połączonym bez pośrednio z routerem, jak wspominał @pablus i żadne urządzenie więcej nie może być podłączone do routera, czy przez kabelek, czy przez WiFi, a WiFi na czas pomiaru zalecane jest, aby wyłączyć.