Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Co kilka/kilkanaście dni reset (wył/wł) Funbox 2.0 (po nowym oprogramowaniu?)


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Co kilka/kilkanaście dni reset (wył/wł) Funbox 2.0 (po nowym oprogramowaniu?)

Witam
Nie wiem czy to zbieg okoliczności czy nie ale po wgraniu nowego oprogramowania (jakieś 2 msc temu) router funbox 2.0 zaczął się resetować (wył/wł) co kilka- kilkanascie dni. Nie piszę tutaj o co 24-h zmianie ip tylko resetuje się całe urządzenie co kilka kilkanascie dni. Czy to jest normalne czy coś się z nim dzieje?
Nie chciałbym żeby drm po tych resetach zaczał mi obcinać łącze.

Po rozmowie na infolinii powiedziano, że widać tylko po logach normalne łapanie ip co 24h (tia...)... ale doradzono mi wymianę funboxa na nowy (po obserwacji czy restarty się nasilą). Tylko że ja nadal nie wiem czy te resety to norma czy faktycznie coś się z nim dzieje. Jest tak że trzyma tydzień potem reset...po 17 dniach znowu. Wcześniej potrafił trzymać bez resetu nawet po 3 miesiące (podpięty pod ups)

I drugie pytanie...
Gdzie sprawdzic co ile (ile zostalo) czasu do zmiany się ip w funbox?
Kiedyś prawdopodobnie było to w zakładce 2.4 czas połaczenia - dls. Natomiast teraz ten czas leci mi w dni aż a nie co 24h...
A tabelki wyglądają tak:
w zakladce informacje systemowe - główne
czas działania urządzenia - 00 d 13 g 24 m 31 s
w zakładce informacje systemowe - dsl
2.3 ostatnia synchronizacja DSL - 12 września 2017, 04:30 (leci w dni)
2.4 czas połączenia DSL 00 d 13 g 19 m 41 s (leci w dni)
Oczywiście wszystkie dane idą w dni tylko w nocy miałem restart routera i dlatego teraz godziny..

5 ODPOW. 5

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32308
  • 36154
  • 1366

Co kilka/kilkanaście dni reset (wył/wł) Funbox 2.0 (po nowym oprogramowaniu?)

Niestety nie sprawdzisz pory rozłączeń serwisowych.
A czy w te dni co pojawiają się problemy nie masz przesyłanych jakiś aktualizacji softu na router?
Anonim

Nie dotyczy

Co kilka/kilkanaście dni reset (wył/wł) Funbox 2.0 (po nowym oprogramowaniu?)

Jak ma przyciąć to DLM a nie drm, jak do tej pory nic się nie przycięło to się niema czym przejmować, jak wyżej napisane resety widocznie muszą być.

Anonim

Nie dotyczy

Co kilka/kilkanaście dni reset (wył/wł) Funbox 2.0 (po nowym oprogramowaniu?)

@SnufkinU mnie takie rzeczy opisane się nie dzieją jak u ciebie.


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 6
  • 0
  • 0

Co kilka/kilkanaście dni reset (wył/wł) Funbox 2.0 (po nowym oprogramowaniu?)

No fakt dlm. Sorry za błąd. O to właśnie chodzi że ni z tego ni z owego dlm przycinał mi już upload z 8 od razu do 3.5... Potem oddawal ale to powoli. Oddawal wtedy kiedy router dzialał bez rozłaczenie np miesiąc. Download to spada minimalnie na razie. Sadze że jest to w granicach błedu.

Softu właśnie nie wgrywa podczas tych rozłączeń. Nie jest to raczej serwisowe. Po prostu co kilka-kilkanaście dni reset routera. Nie jestem pewny ale wygląda że zaczeło się to około 2 miesiace temu od instalacji softu nowego w routerze. Do tego od tego softu nie resetuje mi im co 24h ale co 22. Niby nie ma róznicy jednak wolałem kiedy ta godzina była stała.

Na razie router chodzi 6 dni i działa. Resetuje sie w przedziałach od kilku do kulkunastu dni. Zobaczymy. Jak tak dalej będzie to pójdę za radą konsultantki i wymienie go (chociaż wątpię żeby to była wina sprzętu..uważam że wtedy resetowałby się częściej).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Co kilka/kilkanaście dni reset (wył/wł) Funbox 2.0 (po nowym oprogramowaniu?)

W takim przedziale czasowym dlm Ci nic nie przytnie, znam osobę co wyłącza funboxa na noc i też nic mu nie przycina, po prostu nie powinno się robić restartów, tj. wyłaczenie i ponowne włączenie w krótkich odcinkach czasowych i to często, bo wtedy ten automat wyłapuje to jako chwilowe, krótkotwałe zaniki synchronizacji.

 

Czy po aktualizacji softu próbowałeś przywrócić urządzenie do stanu fabrycznego? Czasami po aktualizacji softów, nie tylko w routerach taki zabieg pomaga przywrócić stabilność urządzeniom. Jak nie, to niech Ci zlecą wymianę routera i obserwuj po wymianie, nic Cię to nie kosztuje.

 

 

PS. funboxy miały przed aktualizacją softu restarty także co ~22h a nie 24h, 24h były jeszcze na starych liveboxach i na własnych routerach.