Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

opis problemu: po nawiązaniu połączenia z Internetem istnieje możliwość nawiązania połączenia z firmowym vpn ale po 20 sęk zostaję zerwane
usługa: internet stacjonarny - neostrada ADSL ( kabel telefoniczny) 100mbps
router: sagemcom f@st 2704
sprzęt: komputer stacjonarny, połączenie z modelem przez kabel ethernet

 

Czy w przypadku tego modemu istnieje wgle możliwość połączenia z vpn? Czy orange może wymienić modem na nowszy z funkcją łączenia z vpn? Czy może można skorzystać z własnego routera?

Proszę o pomoc

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 admin stwierdził że mam za mały upload i z tego wynika problem. Czy rzeczywiście tak jest nie wnikam, zaufalem na słowo.  tak zakonczyla się ta sprawa i moja praca zdalna xd Dzięki za pomoc :))

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

62 ODPOW. 62

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1436
  • 6227
  • 42

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

Czy tylko na tym łączy występuje problem? Wykluczyłeś problem z VPNem po stronie firmy? 

Jeśli połączenie udaje się nawiązać to znaczy że nie jest blokowany np. port itd, problem jest jak rozumiem z utrzymaniem tego połączenia więc sprawdź również konfigurację aplikacji (wg zaleceń Twojej firmy) której używasz do łączenia VPN. Sprawdzałeś na innym VPNie jak czy jest podobne zachowanie? 

Wydaje mi się że spokojnie powinieneś móc wymienić to urządzenie (dowiedz się np. na czasie na Mój Orange).


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088:

> Czy w przypadku tego modemu istnieje wgle możliwość połączenia z vpn?

Nie wiem. Dlaczego chciałbyś wykorzystywać do tego modem?

>Czy orange może wymienić modem na nowszy z funkcją łączenia z vpn?

Musiałbyś zapytać Orange. Pewnie tak.

>Czy może można skorzystać z własnego routera?

Naturalne że można. Rutery ADSL są dość uniwersalne. W kontekście VPN niewiele to raczej zmieni ale może i tak warto.

Jeśli VPN łączysz z siecią zewnętrzną której dostępność poprzez internet kontroluje kto inny to najprościej IMHO nawiązywać połaczenia VPN z poziomu indywidualnych komputerów. Po co łączyć cały LAN z VPN? To trochę słabo z punktu widzenia bezpieczeństwa wygląda.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088 ciekawe, czy CyberTarcza nie blokuje połączenia z firmowym VPN-em. Warto by było to sprawdzić i skontaktować się na stronie CERT w tej sprawie:

https://cert.orange.pl/czym-jest-cert/kontakt

 

Do korzystania z internetu Orange możesz użyć dowolnego routera z obsługą minimum aDSL. Obecnie Orange dzierżawi routery. Dowiedz się na infolinii, powinien przysługiwać Tobie FunBox lub LiveBox.

 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5370
  • 21520
  • 173

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@ketrasaArtur: co do zasady na pewno nie bo używam takich połączeń codziennie. Nie zerwało jeszcze nigdy. Ale może @varg9088 ma mniej szczęścia.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 warto, aby @varg9088 sprawdził też od strony CyberTarczy. Czasami jak na liście znajdzie się niebezpieczny nr IP  to połączenie będzie zrywanie lub blokowane.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

Do tej pory korzystałem z i Internetu od Vectry (kablowka) i leczylem się za pomocą ich routera a wcześniej z Internetu osiedlowego za pomocą routera to link wr940n i nie było żadnych problemów poprostu podłączyłem się kablem do routera i wszystko smigalo . Niestety obecnie mam dostęp tylko do Neostrady. Według informatyka problem leży po mojej stronie np router. Ale jeszcze dziś dopytam. A czy obsługa vpn zależy wgle od rodzaju routera jaki dostarcza orange? Bo czytałem że ludzie mają z tym problem nawet na nowych routerach.

 

@j131 czy to  router link wr940n ma adsl? Wystarczy że zamienię to z moim obecnym routerem sagem f@st czy to wymaga dodatkowej konfiguracji?

 

@ketrasaArtur mam router to link wr940n czy on ma funkcję adsl ? Czy wystarczy to zamienić z obecnym sagem f@st czy wymaga to jakiejś konfiguracji?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@tolek mam takie powiadomienia 

 

20210413_074818.jpg

20210413_074903.jpg


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088W przypadku takiej zamiany, to 'zamienił stryjek..." Lepiej już sprawdzić na "flagowcu" FB2

Tam powinno wszystko działać i dodatkowa zaletą jest automatyczna jego konfiguracja do usługi. ja bym tak zrobił...zamiast kombinować z modemami alternatywnymi


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18338
  • 52434
  • 702

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088 router TP-Link wr940n nie nadaje się do usług aDSL. Posiada tylko port WAN do podłączenia internetu, czyli może pracować jako kolejny router.

 

edit:

skontaktowałbym się jeszcze w tej sprawie z CERT, jak podałem w poprzednim poście.