Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

ROZWIĄZANE

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@agat13 tak też myślałem. Skontaktuje się z Orange i zobaczę co powiedzą. Czy wgle jest opcja wymiany


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@ketrasaArtur A o co mam tam zapytać?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg90882704 na 100% nie będą mieli w magazynie. Zaproponują LB2 (co znów nie jest idealnym rozwiązaniem) i ja bym się uparł na FB2 (co powinieneś mieć w pakiecie).

Co do CT spróbuj zapytać na czacie..


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18417
  • 52662
  • 710

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088 opisałbym jaki masz problem i podał dane oraz fotki, które zamieściłeś na NO. Podejrzewam, że zmiana routera na FB lub LB może nie rozwiązać problemu, ale lepiej, żebym się mylił.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088: możliwość zestawienia połączenia VPN nie zależy od rutera. Też używam klienta FortiVPN, poprzednio na ADSL (różne modemy) teraz na FTTH (FB3) i nigdy nie było żadnych problemów.

Pytanie zasadnicze jest takie: czy w ogóle kiedykolwiek udalo Ci się to połączenie nawiązać ale jest niestabilne i zrywa czy też nigdy nie udało się nawiązać połaczenia po zmianie dostawcy?

Ten klient obsługuje "na drugim końcu" sprzętowy VPN który ktoś z IT firmy (?) musiał skonfigurować. Ta osoba będzie najodpowiedniejszym źródłem informacji dla Ciebie. Dobór i konfiguracja klienta (jest kilka różnych wersji) jest krytycznie istotny. Urządzenia pomiędzy klientem a serwerem są mniej istotne (choć oczywiście mają prawo przerwać ruch na "podejrzany" adres - jak sugerował @ketrasaArtur ). Jeśli w przeszłości udawało się nawiązać połączenie w identycznej konfiguracji klient-serwer to i teraz powinno to być możliwe. Upewniłbym się przede wszystkim co do tego czy nic się nie zmieniło po stronie serwera i czy na pewno właściwy/rekomendowany klient jest używany i prawidłowo skonfigurowany.

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 tak jak pisałem mam możliwość połączenia za pomocą ForticlienVPN , na pasku i w aktywnych sieciach pokazuje że jestem połączony po czym po Max 23 sekundach połączenie się zrywa i w FortiClientVPN pokazuje że na nowo mam sie połączyć ale żeby to zrobić muszę chwilę odczekać lub zrestartowac system i wtedy znowu mogę połączyć sie na 20 sekund Dodatkowo pokazuja się  powiadomienia które zalaczylem w screenach powyżej. 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088: ale to połączenie w ogóle jest aktywne (przez te 23 sekundy)? Tzn. dochodzi do jakiejś wymiany danych po uzyskaniu połączenia? Trochę to raczej wygląda 23 sekundy bezowocnych negocjacji... IMHO masz coś nie tak z konfiguracją klienta...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12980
  • 53284
  • 619

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@varg9088Pytanie pomocnicze: czy w trakcie tych 23 sekund możesz normalnie pracować za pomocą VPN-a (coś da radę zrobić w tak krótkim czasie zdalnie-sprawdzić czy faktycznie to krótkie połączenie działa), czy to jest tylko bezskuteczna próba połączenia i negocjacji (jak wspomniał @j131 )


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 30
  • 46
  • 1

Brak mozliwosci polaczenia z VPN

@j131 jestem zielony w tych sprawach ale jak uda się połączyć  to pokazuje mi ze niby przesyłane są dane w KB (tak jak na przykładowy  screenie który załączam, wyszukalem to  necie żeby zobrazować jak to wyglada). @agat13 żeby korzystać z danych na serwerze zawsze musiałem się przelogowac na swoje konto A te 20 sek na to nie pozwalało. Niestety teraz nie jestem w stanie tego sprawdzić bo mam awarie w całej firmie. Ale rozumiem że w pierwszej kolejności powinienem zapytać administratora w firmie o konfigurację lub ewentualne blokowanie dostępu, a w razie gdyby to nie pomogło to skontaktować się z  Orange CERT (Tak jak mówił  @ketrasaArtur ) w sprawie CyberTarczy bo z tego co rozumiem rodzaj routera nie ma znaczenia


20210413_114249.jpg

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22114
  • 181

Brak mozliwosci polaczenia z VPN


@varg9088napisał(-a)

... w pierwszej kolejności powinienem zapytać administratora w firmie o konfigurację lub ewentualne blokowanie dostępu, a w razie gdyby to nie pomogło to skontaktować się z  Orange CERT (Tak jak mówił  @ketrasaArtur ) w sprawie CyberTarczy bo z tego co rozumiem rodzaj routera nie ma znaczenia




Dokładnie tak. Może to ta awaria odpowiada za Twoje problemy?

Ja używam czegoś takiego:

forti.png

te bardziej zaawansowane wersje zbyt głęboko ingerowały w system (np. wyłączały możliwośc logowania przez odcisk palca). Im prostsze tym lepsze. Ale to naprawdę najlepiej przedyskutować z IT firmy.

 

Co do wsparcia VPN w ruterze to ma to znaczenie tylko wtedy kiedy to ruter ma nawiązać połączenie VPN. Tak się robi jeśli np. chcesz "spiąć" kilka lokalizacji w jedną sieć "lokalną" - właśnie taką "wirtualną prywatną sieć lokalną". Ale w tym wypadku nie jest Ci to ani potrzebne ani możliwe: mogę się mylić, ale nie wydaje mi się żeby którykolwiek z modemów wchodzących w grę mógł działać jako klient FortiVPN.