Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 26
  • 0

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem

Witam

Od paru dni pojawił się problem z internetem, mianowicie wszystko działa lecz żadne połączenia na zoom nie działają. Tak samo jeżeli chodzi o wykonanie speedtestu ciągle n/a, n/a. Chciałbym się zapytać czy jest jakiś sposób na naprawdę tego, dodam jednakże iż nie mam dostępu do funboxa jedynie mam udostępnione parę adresów IP i dostęp mam po prostu przez gniazdo w ścianie. A sieć umiejscowiona jest na pierwszym piętrze 

Z góry dziękuję za pomoc

16 ODPOW. 16

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12993
  • 2

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem

@sizeee7110 , pobierz sobie appkę Mój FunBox i zrób nim diagnostykę, z dostępem do połączenia (wsparcie konsultanta) w razie awarii.


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2619
  • 10787
  • 98

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem

Cześć @sizeee7110 

Jaka jest to usługa Neostrada czy Orange Światłowód? Jesli nie masz dostępu do modemu to jedyną opcją jest pobranie aplikacji Mój Funbox  i dzięki tej aplikacji mozesz: skonfigurować urządzenie, zdiagnozować sieć domową, zarządzać uprawnieniami, zarządzać dostępem. Więcej informacji o tej aplikacji w tym linku https://www.orange.pl/view/moj-fun-box   a także w tym linku Mój FunBox - aplikacja https://www.orange.pl/omnibook/moj-funbox-aplikacja#

Pozdrawiam 🙂

Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1952
  • 9504
  • 79

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem

Pod warunkiem, że ma dostęp po WiFi (z tej samej sieci w której jest FB) i hasło do FB.


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 26
  • 0

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem

W tym właśnie problem ze nie mam dostępu jakiegokolwiek do FB, mam tylko dostęp do swojego routera który jest podłączony do gniazda w ścianie 


Poziom 30, Pasjonat Galaktyczny
  • 1952
  • 9504
  • 79

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem

@sizeee7110 To napisz nam coś więcej. Jaki router, czy jest klasycznie podłączony do portu WAN, kłopoty masz po WiFi (aplikacje na telefonie) czy to na komputerze kuleje, jakich DNSów używasz?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem

@sizeee7110  podłącz się bezpośrednio do gniazda w ścianie i zobacz czy net działa ok. Czy dostajesz adres IP z routera nadrzędnego 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 26
  • 0

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem

Ip dostaje takie jak dotychczas, internet działa jak działał tylko są te problemy z brakiem możliwości połączenia ze znajomym. Pobrałem aplikacje teams I ciągle jest napisane, że brak połączenia a pobierałem tą aplikację na tym samym internecie 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13810
  • 56807
  • 684

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem

@sizeee7110  jeżeli masz router za routerem to nie możesz mieć takiego samego IP na WAN i LAN swojego routera. Podaj jaki masz na wejściu do swojego routera 


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 26
  • 0

Brak dostępu do modemu, a problemy z internetem

192.168.1.227 jest na wejściu do mojego routera

 

Sprawdziłem z ciekawości na jakiejś stronie "open ports" w google wpisałem I pokazuje że porty takie jak 21 3306 23 25 ogólnie jest lista z 20 różnymi i wszystkie "is closed". Nie wiem czy najszybciej nie będzie jakoś kontakt dostać do administratora sieci i się zapytać o co chodzi