Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 104
  • 0

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

Nie mogę wejść na pewną stronę, bo wyświetla się błąd jak w załączniku. Problem występuje również na telefonie gdy łączę się przez Wi-Fi. Nie ma natomiast problemu przy połączeniu przez sieć komórkową. Podejrzewam, że to wina routera. Bawiłem się trochę w ustawieniach (przekierowanie portów itp.), ale bez rezultatu. Choć może coś źle robię.

Mam Liveboxa 2.0 a strona to https://butterfliesofamerica.com/


Clipboard01.jpg
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

@konradk_: obejście jest trywialnie proste: użyj dowolnego web proxy. Choćby takiego: https://www.proxysite.com/

 

PS. Żeby nie było wątpliwości, odpowiadając na oryginalne pytanie: z ruterem wszystko jest w porządku, jego konfiguracja nie ma żadnego związku z tym błędem.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

9 ODPOW. 9

Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 1442
  • 6250
  • 42

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

Jest to niezależne od Twojej sieci. U mnie problem również występuje.

Jest to odmowa dostępu do zasobów i jest to uzależnione od admina tej strony.

 

403 Forbidden Zabroniony – serwer zrozumiał zapytanie, lecz konfiguracja bezpieczeństwa zabrania mu ...


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 26
  • 66
  • 0

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

@konradk_ 

to rozumiem nie jest strona, której jesteś administratorem? Na mojej usłudze Orange występuje ten sam błąd. Mam hipotezę, że to jest jakaś automatyczna blokada bezpieczeństwa nałożona przez Orange albo przez przeglądarkę.

Gdy otworzę tę stronę na telefonie przez łącze komórkowe to strona się otwiera ale jest ostrzeżenie "Połączenie nie jest bezpieczne. Nie podawaj żadnych informacji poufnych (...) bo osoby atakujące będą mogły je wykraść. Szczegóły: Tożsamość witryny nie została zweryfikowana. Połączenie z witryną nie jest szyfrowane"

 

...zgodnie z sugestią z tego komunikatu chyba należałoby wysłać screen tego ekranu do webmastera strony...


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

@konradk_Z internetu mobilnego na modemie stacjonarnym mam błąd tak jak Ty, ale na komórce z tego samego BTS już mam dostęp.Sugeruję, że @MruMru ma rację

Z innego kompa po FTTH od innego ISP nie ma problemów i po tym samym LTE na którym było sprawdzane wcześniej również strona dostępna

Wskazuje na przeglądarkę. Ja na obu kompach ma firefoxa. Wyczyść dane w przeglądarce, spróbuj jak się strona zachowuje na innych (Opera, Edge)

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

@konradk_: to chyba kwestia blokowania po IP. Z certyfikatami serwera wszystko jest OK. Potwierdzam probem przy wchodzeniu przez Neostradowy IP, natomiast z komputera w pracy wchodzi bez problemów, firefox nie zgłasza żadnych błędów zabezpieczeń. Strona jest zresztą prezentowana także po http więc powinna się otwierać "na wszystkim".

IMHO można faktycznie zgłosić problem administratorowi strony, najwyraźniej pula adresów używana przez Orange trafiła u niego na jakąś czarną listę.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12928
  • 53121
  • 616

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

@j131Może i tak być, bo kiedyś miałem taki przypadek przy iDSL, który dostał stały adres z nowo dodanej puli IP publicznych. Za wielką wodą był wykluczony i tyle...


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

@konradk_: obejście jest trywialnie proste: użyj dowolnego web proxy. Choćby takiego: https://www.proxysite.com/

 

PS. Żeby nie było wątpliwości, odpowiadając na oryginalne pytanie: z ruterem wszystko jest w porządku, jego konfiguracja nie ma żadnego związku z tym błędem.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 410
  • 1055
  • 7

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

U mnie w T-Mobile też nie działa, trzeba przez proxy.

1.png


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 33
  • 104
  • 0

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

O proxy nie pomyślałem, dzięki 😉

A skontaktować się próbowałem (po uprzednim "wydobyciu" adresu email z linka, bo inaczej się nie dało), ale chwilę po wysłaniu maila dostałem odpowiedź, że "Wiadomość nie została dostarczona, ponieważ nie znaleziono adresu odbiorcy... bla, bla".


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5481
  • 22054
  • 181

Błąd 403 przy próbie wejścia na stronę - router blokuje?

@konradk_: no tak, z tym kontaktem to można było się spodziewać że nie będzie praktycznie jak zgłosić. Amerykanie są dość aroganccy a tu mamy przykład niekompetencji z arogancją wymieszanej. Próbować zgłosić oczywiście nie zaszkodziło ale szans na odblokowanie strony w ten sposób raczej nie było. Tak ze proxy zostaje jedyną praktyczną opcją. Jeśli uważasz że to wyczerpuje temat to (jeśli to nie problem) zaznacz rozwiązanie.