Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Awaria światłowodu

ROZWIĄZANE

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Awaria światłowodu

Czy Orange ma jakąś awarie światłowodu po tej powodzi w Warszawie? Takich wyników to jeszcze nie miałem na opcji 1gbit. Maks mnie chce naliczyć 129zł za astystę w domu. Wiec się trochę cykam...

 

 


111.png
1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Awaria światłowodu

Dziś rano internet zaczął już normalnie działać, obyło się bez interwencji technicznej i opłaty 129zł, przyczyna usterki nieznana lecz na 99% po stronie Orange bo jak szedłem spać to było 4mbit, a jak wstałem rano było 930mbit.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

19 ODPOW. 19

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Awaria światłowodu

@Czullo od jak dawna tak masz? Sprobuj skontaktowac sie z konsultantem (nie z Maxem) i zapytaj co sie dzieje https://www.orange.pl/view/kontakt 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Awaria światłowodu

@byczyn_86 Dziś wieczorem zauważyłem podczas oglądania youtuba oraz twitch ze coś zaczęło buforować co sekundę i przerywać, odpaliłem speedtesta i widzę takie kwiatki. Standardowo, restart 3-krotny funboxa nic nie daje. Zadzwoniłem do konsultanta ale stwierdził ze po stronie Orange wszystko gra i buczy 🙂 Konsultant też straszył płatna asystą 129zł, ale zaryzykowałem 🙂 Przez półtora roku posiadania światłowodu drugi raz mam taki kwiatek, ale za pierwszym razem jak dzwoniłem to miałem informacje ze coś jest nie tak po stronie Orange i już nad tym pracują, a teraz niby wszystko jest u nich ok... dziwne ze upload (prawie) jest dobry a download i ping tragedia jak za czasów SDI 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Awaria światłowodu

@Czullo na Twoim miejscu poczekalbym troche i zaobserwowal czy download nie wroci do normy. Tymbardziej ze upload jest w normie


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Awaria światłowodu

Od kilku godzin to już trwa więc wątpię że samo się naprawi - cokolwiek by się nie zepsuło, szczególnie że po stronie Orange wszystko działa. Ktoś wie jak to naliczają kiedy jest wina użytkownika a kiedy wina Orange? Rozumiem, że gdybym po pijaku przeciął kabel od światłowodu w domu nożyczkami to by była moja wina. Ale w tym przypadku światłowód działa tylko nie tak jak potrzeba...


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Awaria światłowodu

Wawer - masówka. Nie wiem jak inne dzielnice ale podejrzewam też. Spróbuj wykonać diagnostykę z botem na czacie http://orange.pl/kontakt

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

Awaria światłowodu

@Piotrekk85diagnostykę wykonywał konsultant przy rozmowie tel. i stwierdził że u nich w Orange wszystko działa 🙂 na czacie bot tylko potwierdza że zgłosiłem usterkę a przewidywalny termin naprawy to 2 lipca 😞


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2579
  • 6851
  • 189

Awaria światłowodu

@Czullo cos jest na rzeczy bo jest duzo zgloszen i ludzie w komentarzach pisza

https://downdetector.pl/status/orange/warsaw/


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52607
  • 600

Awaria światłowodu

Za czasów SDI za takie speedtesty to by po rękach całowali...


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52436
  • 702

Awaria światłowodu

@agat13 tylko teraz są inne wymagania co do internetu jak za czasów SDI, więc tylko można miło powspominać. Teraz taki wynik to porażka, szczególnie przy łączu światłowodowym.

 

@Czullo dostałeś termin usunięcia usterki nawet z dokładnością co do godziny. Ciekawe, czy wyrobią się do 2 Lipca do 7-mej 👍 👨‍🔧