Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Aplikacja Ewelink


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Aplikacja Ewelink

Hej, 

Mój funbox6 nie potrafi znaleźć i zesparować urządzeń smart z ewelink oraz tuya. Sieć 5G mam wyłączoną, router przywracałem do ustawień fabrycznych i nadal nic. Próbowałem ze zmianą ssid bez znaków specjalnych i również bez rezultatu. Na innym routerze urządzenia łączą się bez problemu. Co mogę jeszcze zrobić aby wszystko razem zesparować na funboxie?  Czy to nie jest przypadkiem wina źle działającego routera?

4 ODPOW. 4

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12908
  • 53065
  • 607

Aplikacja Ewelink

@kamil1231 Wyłącz na testy wifi 6 w menu modemu dla zakresu 2,4GHz. Zrestartuj i później ewentualnie zmień szyfrowanie na WPA2PSK. Z poziomu menu tych urządzeń widać sieć z FB, czy łączyć "w ciemno"?

Instrukcja na 2 sposoby (ręcznie i WPS) Parowanie-urządzeń-z-aplikacją-eWelink.pdf (id3.pl)

Konfiguracja urządzeń z aplikacją TUYA - SMART LIFE - Kristronik Sklep Elektroniczny


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Aplikacja Ewelink

@kamil1231  czy aby masz pasma 2,4 i 5 GHz rozdzielone? Jeśli nie to rozdziel i nadaj inne SSID, np. funbox6 i funbox6_5.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5466
  • 22015
  • 179

Aplikacja Ewelink


@kamil1231napisał(-a)

Hej, 

Mój funbox6 nie potrafi znaleźć i zesparować urządzeń smart z ewelink oraz tuya. Sieć 5G mam wyłączoną, router przywracałem do ustawień fabrycznych i nadal nic. Próbowałem ze zmianą ssid bez znaków specjalnych i również bez rezultatu. Na innym routerze urządzenia łączą się bez problemu. Co mogę jeszcze zrobić aby wszystko razem zesparować na funboxie?  Czy to nie jest przypadkiem wina źle działającego routera?


Wyłącz WiFi 6. To po drugie. Po pierwsze (zdaje się że to zrobiłeś) rozdziel sieci 5GHz (BTW: FB6 nie ma czegoś takiego jak "5G") i 2,4GHz. Po trzecie upewnij się (jeśli możesz), że "ewelink oraz tuya" stosują ten sam algorytm szyfrowania co FB6 (AES) i ten sam protokół autoryzacji WiFi (WPA2?).

PS. Co to znaczy "zesparować"? Chcesz żeby się boksowały?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 11
  • 0

Aplikacja Ewelink

Udało się! Bardzo wam dziękuje. W moim przypadku podziałało całkowite wyłączenie zabezpieczeń oraz filtracji MAC. Bez zabezpieczeń urządzenia połączyły się od razu, nie wiedzieć czemu wczęsniej nie chciały tak się łączyć 😒 Jak się połączyły to zmieniłem zabezpieczenia na domyślne - WPA2-PSK/AES oraz pozmieniałem nazwy sieci na stare i wszystko się ładnie się połączyło. Dziękuje raz jeszcze 😊