Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód skoki prędkości

ROZWIĄZANE

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

światłowód skoki prędkości

Witam tydzień temu założyli mi światłowód opcja 300 mega, jak sprawdzałem speed test to wyskoczyło mi że mam max prędkość 300 mega ,ale któregoś dnia zerknąłem speed test i było już tylko około 100 mega, zresetowalem funboxa i było spowrotem 300 ,a dziś zerknąłem to znów około 100 , co jest spowodowane takimi skokami? Czy jest to normalne? Czy powinienem gdzieś zgłosić?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

światłowód skoki prędkości

@losiekpierwszyy  Widocznie kabel sieciowy jest kiepskiej jakości, proponuję wymianę. Autonegocjację możesz wyłączyć przechodząc do menedżera urządzeń i wchodząc we właściwości karty sieciowej.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

10 ODPOW. 10

Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

światłowód skoki prędkości

Dodam tylko że jest to wszystko po kablu pod PC, karta sieciowa jakaś standardowa ale niby obsługuje takie prędkości

 

edit juz chyba wiem o co chodzi ale nie wiem jak to zmienic, tzn jak mialem predkosc 100 mega to w ustawieniach karty sieciowej szybkosc jest 100 mega, odlaczylem teraz kabel od karty sieciowej i wlozylem go spowrotem to szybkosc karty ustawila sie na 1 gb, ale dlaczego to zmienia sie samemu ewentualnie gdzie to ustawic czy pogrzebac zeby zawsze predkosc karty sieciowej byla 1 gb a nie zmieniala sie na 100 mega ?? bede wdzieczny za pomoc 

sieciowa.jpg

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 472
  • 732
  • 11

światłowód skoki prędkości

Jeśli minimalna prędkość łącza w umowie jest większa niż 100mbit to możesz zgłaszać, w innym wypadku wszystko zgodnie z umowa.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

światłowód skoki prędkości

@losiekpierwszyy  Widocznie kabel sieciowy jest kiepskiej jakości, proponuję wymianę. Autonegocjację możesz wyłączyć przechodząc do menedżera urządzeń i wchodząc we właściwości karty sieciowej.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

światłowód skoki prędkości

Jak będę na komputerze to sprawdzę to autonegocjacje ,ale jak ja wyłączę to ustawić na jakaś konkretna wartość czy coś w tym stylu czy co tam będzie do wyboru? Z kablem problem jeśli chodzi o wymianę bo mam tak wszystko pociągnięte przez korytarz itp wszystko zabudowane

Anonim

Nie dotyczy

światłowód skoki prędkości

Jak jest kabel uszkodzony lub źle zarobione rjotki to taki efekt może być. Trzeba sprawdzić połączenie (połączyć sprawnym kablem) i będzie wiadomo. 


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

światłowód skoki prędkości

ale normalnie jak miałem neo to mi działałobo miałem na tym samym kablu więc uszkodzony raczej nie jest ,tylko mi się to właśnie zmienia samo w ustawieniach karty sieciowej


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

światłowód skoki prędkości

Przy neo wykorzystywane były tylko 2 pary przewodów (4 przewody) w skrętce. Traf chciał, że te dobre, dlatego działało. Do wyższej prędkości w skrętce są wykorzystywane są 4 pary przewodów (czyli 8 przewodów), kolejne 2 pary, które są wadliwe, dlatego prędkość osiągasz na poziomie 100 Mb/s, a nie 300Mb/s. Przy neo, gdzie prędkość była pewnie na poziomie do 80 MB/s nie robiło to żadnej różnicy. Wina zdecydowanie leży po stronie kabla. Trzeba na nowo zarobić końcówki RJ45 i ponownie sprawdzić kabel.

 

EDIT

Do sprawdzenia poprawności przewodu użył bym testera, cena około 10-20 PLN, jak na zdjęciu poniżej:

tester_rj45.jpg

Jest bardzo prosty i intuicyjny w obsłudze. Dokładnie pokaże, które przewody w skrętce są wadliwe po przez brak zapalonych kontrolek.


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 1785
  • 2350
  • 103

światłowód skoki prędkości

@losiekpierwszyy  powinno być oczywiście ustawione na auto, ale możesz wymusić 1Gb/s i sprawdzić co się dzieje.

Modem do Neostrady mógł mieć porty 100Mbit/s i działało tak, jak to wyjaśnił @ketrasaArtur.

Funbox 3.0 ma porty  1Gb/s i dobre połączenie jest niezbędne do prawidłowego działania.


Poziom 16, Badacz Przestworzy
  • 36
  • 46
  • 0

światłowód skoki prędkości

Rozumiem, sytuacja wygląda tak jakby właśnie system zapamiętywal ustawienie 100 mega zamiast 1 giga bo na szybko sprawdziłem w sensie włączyłem i w opisie karty sieciowej jest 100 mega klikam opcje wyłącz ,karta odłącza się robię żeby włączyła się ponownie i jest już w ustawieniach 1 giga i prędkość mi wtedy działa normalnie i mam całe 300 download