Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

światłowód innej firmy


Poziom 4, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

światłowód innej firmy

Witam,

na naszym osiedlu pod Wrocławiem jest położona instalacja światłowodowa innej firmy, czy jeste jakaś możliwość podłączenia orange pod ich światłowody? Czy jestesmy zmuszeni pocieszyć sie jedynie neostradą?

11 ODPOW. 11
Anonim

Nie dotyczy

światłowód innej firmy

Myślę że takiej możliwości nie ma, ale.......może coś w tych kwestiach się zmieniło. Do tej pory było tak że Orange budowało, inwestowało i musiało się "dzielić" z innymi podmiotami, a w drugą stronę to nie działało. Coś w tych kwestiach miało się pozmieniać, ale czy coś ruszyło??? Może ktoś z Orange odpowie albo z naszych asów?? @Piotrekk85??


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

światłowód innej firmy

@Anonim trochę upraszczasz - ostatnio Orange się chwaliło że wspólnie z T-Mobile zmodernizowało, rozbudowało sieć przekaźników BTS. Udostępnianie sieci - ale i klientów chyba działa w obie strony. Tyle że przewaga Orange polega na tym, że w spadku po TPSA ma najbardziej rozbudowaną sieć i do tego w obszarach gdzie nikt inny nie chce wejść. Przyznam, że co do światłowodu, to może być zupełnie inna bajka, czyli kwestia spięcia infrastruktury technicznej. 

Anonim

Nie dotyczy

światłowód innej firmy

@Misiek62 z BTSami to jest zupełnie inna bajka, a z siecią podziemną po dawnej TPsie zupełnie inna - Orange był "zmuszany" regulacjami na udostępnianie swojej sieci innym firmom - w szególności operatorom TV kablowych - sytuacja miała się zmienić ale czy weszła już w życie??? Nie wiem.......było tak że jakbyś Ty kupił sobie nowe auto to ja jako pablo_ck mógłbym je również na podstawie prawa używać, a jeli ja kupiłbym sobie ów to auto to mogłbyś sobie na nie tylko popatrzeć z daleka.......tak było do nie dawna, więc niech ktoś kompetentny się wypowie......ja uważam że może być jednak problem. Dla mnie było to "chore" prawo.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

światłowód innej firmy

@Anonim oczywiście zgadzam się że raczej nie ma szans na wzajemne udostępnianie sobie światłowodów.

 

Co do "starych" kabelków, to ja jestem z tej epoki że w małym miasteczku, w latach 90-tych w ramach komitetu telefonizacji wybudowaliśmy skanalizowaną sieć telefoniczną - potem zdaje się przejęły to władze samorządowe, które musiały oddać TePsie...

W kwestii udostępniania "kabelków" wiem np. że Netia korzysta z tego co jest we władaniu byłego TPSA, ale jeszcze raz stwierdzę, że inni nie mają takiej infrastruktury więc nie bardzo co mogą udostępnić Orange... 

Anonim

Nie dotyczy

światłowód innej firmy

@Misiek62 dokładnie, inni nic nie inwestując dostawali gotową sieć teleko na talerzu.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5418
  • 17801
  • 186

światłowód innej firmy


pablo_ck napisał(-a):

@Misiek62 dokładnie, inni nic nie inwestując dostawali gotową sieć teleko na talerzu.


Ale wiesz, za tamtego ustroju - firma państwowa, inwestycje państwowe - a państwo to My - obywatele - i budowano m.in. na zaspokojenie potrzeb społeczeństwa... więc jakieś uzasadnienie dla udostepniania - zwiększenie konkurencyjności - szansa na niższe ceny - jest.

Anonim

Nie dotyczy

światłowód innej firmy

@Misiek62 owszem masz w tym co piszesz sporo racji, ale........osobiście mam na myśłi nowe inwestycje Orange, budowali za swoje a musieli dawać innym, chore........ale co kraj to obyczaj.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

światłowód innej firmy

Niestety na forum czy na BOK takiej informacji nie uzyskasz. Orange przy światłowodzie współpracuje z lokalnymi dostawcami, trochę współdzieli łącza, ale niestety takie informacje nie są dostępne publicznie.

Czy jesteś w zasięgu Orange? Możesz to sprawdzić na stronie www przy ofercie internetu stacjonarnego lub na mapce na stronie zasieg.orange.pl .

Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 23
  • 28
  • 0

światłowód innej firmy

Zależy to od wielu czynników - m.in. rodzaju technologii światłowodowej, rodzaju urządzeń wykorzystywanych przez tamtejszego operatora, ale przede wszystkim moim zdaniem czy sam operator chciałby współpracować z Orange... w Polsce są takie sytuacje, gdzie Orange świadczy usługę światłowodową na łączach innego Operatora