Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w mojej miejscowości


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1281
  • 3076
  • 31

Światłowód w mojej miejscowości

te cale POPC to zart.
operatorzy buduja siec bo musza (dostali kase) a sensu w tym nie ma wiekszego. liczy sie sztuka a czy to stodoła czy inna obora to juz bez znaczenia. wazne aby przylacze wybudowac

a jak juz buduja dla ludzi to przylacza zostawiaja zamiast pod domem to w krzakach na koncu/poczatku dzialki po drugiej stronie drogi, gdzie jak przyjdzie monter aby uruchomic usluge to placze ze nie moze doprowadzic przylacza bo za daleko a to nie moze wrocic przez przecisk a to nie koncert zyczen albo sie nie oplaca
dla kogo w koncu jest ten projekt robiony? dla mieszkancow czy dla kogo?
projektant ktory  posiłkuje sie google maps z 2011 roku  haha

 

to tylko procent tego co przy tym sie wyprawia

jezeli Twoj adres nie jest ujety w projekcie a wykonawca chce przejsc przez Twoj teren i mami Ci obieticami ze Cie podlacza to bajka. doprowadzi Ci dac`a ale juz operator Cie nie uruchomi 😂

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37138
  • 1374

Światłowód w mojej miejscowości

Kto da kasę na inwentaryzację? Niestety ludzie nie dbają o prostowanie danych geodezyjnych w geoportalu. Tym bardziej że sporo ludzi celowo ukrywa budynek mieszkalny na działce by płacić mniejszy podatek od nieruchomości. 🤷

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1281
  • 3076
  • 31

Światłowód w mojej miejscowości

ok ile to procent takich przypadkow?
to operator decyduje ostatecznie ktore budynki i jak podlaczy. tylko ze
mam porównanie popc do inwestycji ze srodkow wlasnych orange. jest zdecydowna roznica na korzyst tej drugiej. mozna zrobic dobrze? mozna 😉 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9491
  • 47

Światłowód w mojej miejscowości

kryspin34 ---- Jeżeli na liście POPC jest tylko 6 adresów to tylko one mogą być podłączone na chwilę obecną. Reszta musi czekać 5 lat aby jakiś operator mógł wykorzystać wybudowaną przez Nexerę sieć. Może oczywiście wybudować nową sieć z własnych środków ale w praktyce tego nie zrobi bo to nie ma sensu. Dlaczego jest tylko 6 szczęśliwców tego nie wiem. Pytanie do kogoś z projektu POPC. 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37138
  • 1374

Światłowód w mojej miejscowości

@PARANOJA: a czemu zawsze mamy porównywać do Orange? Orange nie jest ani operatorem narodowym, ani dominującym, ani na dziś zasiedziałym. To prywatna firma. Nie widzę sensu inwestowania, jeśli w pobliżu robi POPC inna firma. Nexera nie jest w grupie kapitałowej Orange. Od lat 2000 większość telekomów współdzieli infrastrukturę. Orange (dawna TPSA) i spółki z grupy Netia (dawna Internetia lub dialog) w niektórych lokalizacjach budowały razem infrastrukturę końcową. Klientom to nie przeszkadzało. A w reklamach w tych czasach była to rzekomo konkurencja np. seria reklam z małpą.

Podobno nowy prezes OPL ma wydzielić część infrastrukturalną fix i mobile do oddzielnej firmy (jak w innych krajach, gdzie jest grupa Orange, zgodnie z nową strategią Orange Engage 2025). To wtedy naprawdę kawałek hurtu Orange odzieli się i Orange (detal) zajmie się sprzedażą/obsługą. Mieszanie inwestycji ze sprzedażą dobrze się nie kończy (przykładem jest rynek brytyjski).


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1281
  • 3076
  • 31

Światłowód w mojej miejscowości

bo w tym przypadku porównuje jak orange buduje w ramach popc i srodkow wlasnych.
co sie wydarzy z orange za kilka lat mnie juz nie będzie interesować.

wystarczy mi to co teraz widze 😉


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2628
  • 9491
  • 47

Światłowód w mojej miejscowości

Jak Orange buduje z własnych środków to wiadomo że nie po to żeby było tylko żeby na tym zarobić. Ale i tu Cię zmartwię bo przełożenie tego ile wybudowano a ile klientów pozyskano jest mizerne. Powoli to się zmienia ale jeszcze dużo wody w Wiśle upłynie zanim inwestycja zacznie się zwracać.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37138
  • 1374

Światłowód w mojej miejscowości

Budowa światłowodu to nie inwestycja na 2 lata. Zwrot jest zwykle dopiero po 5-7 latach. A i tak kolejna modernizacja to gdzieś za 25 lat.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32524
  • 37138
  • 1374

Światłowód w mojej miejscowości

I nie jest ważne że 99% wsi chce światłowód. Ważniejsze jest to że ktoś nie chce a bez przejścia przez jego posesję koszty są większe

O to Polska właśnie https://www.telko.in/hamulcowi-skutecznie-opozniaja-inwestcyje-multiplaya-w-dobrzeniu-wielkim

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1005
  • 2453
  • 3

Światłowód w mojej miejscowości

czasem też jest tak, że przez jeden dom inwestycja upada

a tak w ogóle to wraz z sąsiadem utworzyliśmy "stowarzyszenie" na rzecz światłowodu a że koleś ma wpływy gdzie trzeba to może się coś ruszy 😉