Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód w mojej miejscowości


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Wczoraj ściągnąłem około 10 mapek z mapbooka UKE, i taka sytuacja jest niespotykana. Nie spotkałem się z sytuacją, kiedy w gminie do miejscowości, która liczy około 200 domów, miał zostać doprowadzony internet światłowodowy, ale zasięgiem miało zostać objętych tylko kilka budynków. Wręcz przeciwnie, są wsie które liczą 20-30 domów, i według planów internet ma zostać doprowadzony do większości z nich.


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Niedawno przeprowadziłem się do Śladkowa. Z internetem jest tragedia. Radiówka ping w dzień ok 200ms. Na szczęście mam kolegę w Wasko. Postaram się czegoś dowiedzieć, być może coś ruszyć.
Z czego masz internet? 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

4g z Plusa/CP


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 2
  • 0
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Z tego co się dowiedziałem to najszybszym sposobem uruchomienia niepodlaczonej sieci (o ile biegnie obok domu) jest zapytanie kogoś kto jest podłączony do linii o to kto jest dostawca internetu. I do tej firmy należy się zwrócić z chęcią podłączenia. Jeżeli nie ma linii w całej wsi a jedynie w części to reszta adresów jest w trakcie przetargu. Wasko realizowało tylko podłączenie do byłej szkoly w Śladkowie. Także Orange nie świadczy już usług co do tej linii. (Orange współpracuje z Wasko). Nie da się tego zrobić 'na lewo' omijając obecnego operatora lub przyszłego wyłonionego z wygranego przetargu. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Światłowód w mojej miejscowości

@kryspin34 @leoleoleo93 Na nowej mapce NEXERY jest ponad 100 adresów z Śladkowa Małego jako zaplanowany - https://www.nexera.pl/pl/mapOpera Zrzut ekranu_2020-08-01_175931_www.nexera.pl.png

Czyli widać te światłowody u was będą wykorzystane i widać mieliście racje


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Światłowód w mojej miejscowości


@Piotrekk85napisał(-a)
Dla mnie to dziwne info. Nexera sama z siebie już w ubiegłym roku przestała robić przyłącza na adresy spoza oficjalnej listy bo ma duże opóźnienia. 🤷

@Piotrekk85 Jak widać nadal robią przyłącza  spoza oficjalnej listy POPC - Tak samo powiem jak u mnie to wygląda - Te adresy które nie są w POPC też mają zrobiony światłowód przez Nexerę, i widnieją w mapce NEXERY i Nawet już T-Mobile zaczął świadczyć usługi, dla mojego adresu jak i dla tych nie z POPC - a Orange połowa sierpnia


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 20
  • 5
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Z informacji które uzyskałem, to oprócz adresów, na które Nexera dostała dofinansowanie, będą również podpinać adresy z własnych funduszy. No tylko wygląda to tak, że terminy maja na adresy uwzględnione w projekcie, a na podpięcie pozostałych adresów nie mają żadnego deadline'a. 

 

Także livr jak możesz, to powiedz mi jak to wyglądało w Twojej miejscowości - czy najpierw podpięli adresy z listy, a potem reszta chętnych musiała czekać jakiś okres czasu, czy od razu podpięli wszystkich, którzy byli w zasięgu i chcieli podpisać umowę?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód w mojej miejscowości

@livr: pobieżnie widzę, że są adresy dodatkowe za opóźnienia. Ale wzięłem 3 przypadkowe punkty adresowe z tego co dałeś. Za kilka dni sprawdzę dokładniej.

Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 125
  • 316
  • 5

Światłowód w mojej miejscowości

@kryspin34 Wszyscy dostali w tym samym czasie przyłącze i z POPC i z nie POPC

Reszta wcale nie musiała czekać. Rozdawali w tym samym czasie - ulotki do adresów z POPC i z nie POPC - Jakby to nie miało znaczenia czy to z POPC czy to nie z POPC

Polecam tą mapkę jeśli chodzi o sieć Nexery: https://www.nexera.pl/pl/map - Dużo dowiedziałem się z tej mapki

 

________________

* Scalenie dwóch postów – moderator Kinga


Poziom 5, Obserwator Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Światłowód w mojej miejscowości

Lepsza sytuacja, u mnie we wsi (Cedry Wielkie) pół wsi będzie podłączone do światłowodu, patrząc na mapkę działań popc jest pokazane ze wsie dookoła będą przyłączone (praktycznie wszystkie budynki), a połowa mojej wsi nie.

Bo jesteśmy w zasięgu usługi Orange "od 20 do 80mbit".

Po rozmowach z sąsiadami jasno wynika, że prędkość realna jest w granicach właśnie owych 20-35Mbit/s i z czasem jest coraz gorzej.

Orange umywa ręce, POPC i CPPC też umywają ręce.