Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód tak, ale nie dla mnie???

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód tak, ale nie dla mnie???

Cześć

 

Na mojej ulicy został narescie podłączony światłowód. I naiwnie myslałem że mogę do tego się podlączyć. Zgłośiłem to, miał technik się zameldować, i nic. To jeszcze raz sgłośołem, i znowu nic. Dzisiaj się dowiedziałem się że moje zgłoszenie zostało anulowane. Opowiedż była taka "ze umowa nie pozwala na zmianę". Umowa jest nowa, bo do tej pory tu nie było światlowodu, i przedłużyłem na to co było możliwe. Tak to jest jak się umowy podpisuje z firmą monopolową. To własciwie nie ważne, bo jak mozliwosci techniszne się zmieniają to powinna być możliwość zmiany umowy (upgrade).

 

świałowód leży od 6 tygoni przed domem ale tak wygląda że to nie dla mnie??? Mam 10mBit defakto 6mBit, bo Orange tak zdecydowało, wydajność lini daje mi około 17mbit. (zgłaszałem to już ponad 50 razy, i to funktionuje do nastepnej nocnej synchronizacji). 10mBit... przy takiej szybkości muszę uwarzać żeby kapcie mi nie spadły ... 🙈
Z mojej strony internet 6mBit jest mnie nieużywalny. Aktualizacja samych konsol gry trało by tygodnie. PS5 zbera kurz od 4 miesiecy. A nie mówie nawet o PC, Unreal, tam mam w Tresorze >2,5TB które własciwie potrzebóje. Upload na YouTube 4k, albo streamingować, sychronozacja - to nie możliwe.

 

Zobaczymy w poniedziałek (11.04) ma Orange odzwonic ... to się jeszcze okaże.

 

Tkoś ma dobrą radę dla mnie? 🐵

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód tak, ale nie dla mnie???


@PARANOJAnapisał(-a)

@prana  odczekaj 6m-cy od wejścia  umowy w życie. Masz telewizję od canal+ i to powoduje brak możliwość migracji. Ewentualnie możesz od razu przejść Ale zapłacisz karę umowną. 

 

 


Od wczoraj karencja wynosi 12 miesięcy od podpisaniania umowy!

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

11 ODPOW. 11

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21544
  • 173

Światłowód tak, ale nie dla mnie???


@prananapisał(-a)

Cześć

 

Cześć, miło Cię poznać.

 

Na mojej ulicy został narescie podłączony światłowód.

 

Wiesz może czyj to światłowód?

 

I naiwnie myslałem że mogę do tego się podlączyć. Zgłośiłem to,

 

Komu zgłosiłeś? zakładam że zadzwoniłeś do BOK Orange?

 

miał technik się zameldować, i nic. To jeszcze raz sgłośołem, i znowu nic. Dzisiaj się dowiedziałem się że moje zgłoszenie zostało anulowane. Opowiedż była taka "ze umowa nie pozwala na zmianę".

 

Czyja odpowiedź? Z Orange? Rozumiem że masz z nimi umowę? Wiesz, byłoby łatwiej doradzić, gdybyś opisał nieco bardziej systematycznie swoją sytuację.

 

Umowa jest nowa, bo do tej pory tu nie było światlowodu, i przedłużyłem na to co było możliwe.

 

Zaraz, o jakiej teraz umowie piszesz?

 

Tak to jest jak się umowy podpisuje z firmą monopolową. To własciwie nie ważne, bo jak mozliwosci techniszne się zmieniają to powinna być możliwość zmiany umowy (upgrade).

 

Zawsze jest taka możliwość. A przynajmniej nie słyszałem jeszcze o przypadku gdzie takiej możliwości by nie było.

 

świałowód leży od 6 tygoni przed domem ale tak wygląda że to nie dla mnie???

 

To że coś gdzieś leży jeszcze niewiele znaczy. Ktoś z tego światłowodu korzysta? Może jeszcze inwestycja nie jest zakończona/gotowa do eksploatacji.

 

Mam 10mBit defakto 6mBit, bo Orange tak zdecydowało, wydajność lini daje mi około 17mbit. (zgłaszałem to już ponad 50 razy, i to funktionuje do nastepnej nocnej synchronizacji). 10mBit... przy takiej szybkości muszę uwarzać żeby kapcie mi nie spadły ... 🙈

 

Przyjmij wyrazy szczerego współczucia.


Z mojej strony internet 6mBit jest mnie nieużywalny. Aktualizacja samych konsol gry trało by tygodnie. PS5 zbera kurz od 4 miesiecy. A nie mówie nawet o PC, Unreal, tam mam w Tresorze >2,5TB które własciwie potrzebóje. Upload na YouTube 4k, albo streamingować, sychronozacja - to nie możliwe.

 

Zobaczymy w poniedziałek (11.04) ma Orange odzwonic ... to się jeszcze okaże.

 

Tkoś ma dobrą radę dla mnie? 🐵


Jedna rada to zmiana korektora tekstu. Bardzo poprawiła by czytelność przekazu. A serio to dowiedz się czegoś więcej o tej inwestycji, sprawdź swój adres na okoliczność dostępności światłowodu i generalnie daj więcej szczegółów, może ktoś coś podpowie.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód tak, ale nie dla mnie???

@prana  masz internet z telewizja?


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Światłowód tak, ale nie dla mnie???

@prana  tu masz wszystkie odpowiedzi na Twoje pytanie https://nasz.orange.pl/t5/Sie%C4%87-i-dost%C4%99pno%C5%9B%C4%87-us%C5%82ug/Brak-mo%C5%BCliwo%C5%9Bci...

Jeśli zastosujesz ta sama ścieżkę co I w tamtym wątku, dowiesz się wszystkiego

Najpierw zbadaj co to za inwestycja, później wnioskuj o zmianę  technologii dostarczania usługi. Z tego co wiem faktycznie jest karencja po zawarciu umowy na tego typu zamianę ( 6 m-cy) ale to da się obejść, bo to przedłużenie, a nie nowa usluga

 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 4
  • 0

Światłowód tak, ale nie dla mnie???

Tak telewizja, telefon stacjonarny, telefony komórkowe... pytałem się też czy można wziąść nową umowę tylko na internet ... ale mówili że nie...

 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód tak, ale nie dla mnie???

@prana  odczekaj 6m-cy od wejścia  umowy w życie. Masz telewizję od canal+ i to powoduje brak możliwość migracji. Ewentualnie możesz od razu przejść Ale zapłacisz karę umowną. 

 

 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód tak, ale nie dla mnie???


@PARANOJAnapisał(-a)

@prana  odczekaj 6m-cy od wejścia  umowy w życie. Masz telewizję od canal+ i to powoduje brak możliwość migracji. Ewentualnie możesz od razu przejść Ale zapłacisz karę umowną. 

 

 


Od wczoraj karencja wynosi 12 miesięcy od podpisaniania umowy!


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód tak, ale nie dla mnie???

Jeśli nie mieszkasz sam tylko z rodziną to możesz jeszcze zrobić tak że inna osoba dorosła bierze światłowód - tylko internet np. Parę miesięcy temu mieliśmy na forum wątek i wynikło z niego że na 1adresie można mieć kilka światłowodów nawet. oczywiście jedna osoba nie. muszą być różne osoby. Więc zapewne gdyby inna osoba dorosła brała to by to przeszło


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód tak, ale nie dla mnie???

@Emill1  to co przytoczyłeś, ja o tym pisałem z tym że małe sprostowanie - mogę wziąć drugą umowę na światłowód w moim lokalu i ta druga umowa może też być na mnie (czyli mogę mieć na siebie 2 umowy na światłowód w tym samym lokalu). Poza tym od wczoraj oprócz tych dwóch umów mogę mieć trzecią gdyż właśnie na klatce schodowej pojawiła się skrzynka ze światłowodem od Nexery (normalnie "do wyboru do koloru" 😁😉).


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód tak, ale nie dla mnie???

@Emill1 tylko pytanie po co tak robić? Bierze się jedną usługę i rozdziela sieć a płaci wspólnie. W jednym mieszkaniu raczej 2 obce osoby nie mieszkają a nawet jakby to lepiej im się dogadać niż dublować łącze.