Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - kilka światłowodów


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód - kilka światłowodów

Tak się ostatnio zastanawialem z ciekawości bo gdzies czytałem, że ktoś próbował ale nw jak to się skończyło. Chodzi o to, jak się Orange czy ogólnie ISP który ma światłowod zapatruje na kwestie zamawiania światłowodu w kilku sztukach pod 1 adres. W sensie na 1 osobę wiadomo niemożliwe ale czy np kilka osób/domowników mieszkających w jednym domu może wziąć światłowód na siebie i to przejdzie? Da się w ten sposób zamówić? Kiedyś czytałem że ktoś tak próbował ale czy to wgl możliwe to nw. Jeśli nie w Orange to może jakaś inna firma tak umożliwia? Pytanie z czystej ciekawości. Bo rozumiem że mogą się zdarzyć takie osoby które będą potrzebowały więcej niż ten 1gb mało takich osób ale jednak takowe istnieją. Jeśli mają alternatywę to będzie wezmą kilka światłowodów od różnych dostawców ale co jeśli w danej okolicy jest tylko 1 a ktoś potrzebuje więcej. Wiadomo taki net nie będzie szybszy ale rozdzielając zadania - będzie miał możliwość . Takie ot nocne przemyślenia a nóż ktoś może coś wie na temat czy da się czy nie da się zamówić na jeden adres większą ilość światłowodów

59 ODPOW. 59
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - kilka światłowodów

Założenie jest takie, że na 1 dom)mieszkanie przypada jedno przyłącze. Jak dobrze pamiętam @slav72 orientował się w temacie. Mimo wolnych zasobów technicznych w swoim bloku operator nie zgodził się na podłączenie kolejnego FTTH na ten sam adres. 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód - kilka światłowodów

@Emill1 uważam, że jeżeli realizacja budowy światłowodu z POPC, to tylko jedne podłączenie światłowodu na adres. W przypadku realizacji budowy z własnych środków, nie widzę przeszkód, aby operator protestował w podłączeniu większej liczby światłowodu pod jeden adres. To przecież dodatkowy zysk, kolejna umowa.


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Światłowód - kilka światłowodów


@Anonimnapisał(-a)

Założenie jest takie, że na 1 dom)mieszkanie przypada jedno przyłącze. Jak dobrze pamiętam @slav72 orientował się w temacie. Mimo wolnych zasobów technicznych w swoim bloku operator nie zgodził się na podłączenie kolejnego FTTH na ten sam adres. 


@Anonim  dobrze pamiętasz, tak chciałem drugie przyłącze światłowodowe ale z Orange odpowiedź była taka że jeden adres = jedno przyłącze i choć w kamienicy są wolne zasoby w większej ilości niż liczba adresów to nie da się i tyle. Dodam jeszcze że infrastruktura realizowana z środków własnych operatora.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12786
  • 52616
  • 601

Światłowód - kilka światłowodów

@Emill1  bez względu na typ instalacji w Orange nie zamówisz dwóch usług ftth  na jeden adres. Musiałbyś mieć dom podzielony zgodnie z prawem budowlanym na lokale mieszkalne lub użytkowe.  Może u innego ISP to możliwe w ramach inwestycji własnej...

U lokalnych dostawców takich jak mój możesz zamawiać ile chcesz..Ja mam kilka włókien do domu dołączonych i chyba żadnego problemu w wypadku zamówienia  kilku laczy, o tym, że różnych opcji  islug i prędkości nie wspomnę 


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Światłowód - kilka światłowodów

@Anonim @agat13 @Emill1 @slav72 mój dostawca usług internetowych nie widzi żadnego problemu w podłączeniu kilku linii światłowodowych. Aby tylko było miejsce. Dziwi mnie podejście Orange. Jak klient chce, to niech bierze ile mu potrzeba. Przecież to kolejna umowa, a co za tym idzie i zyski. No cóż, podobno to taki model biznesowy 🤔😁 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Światłowód - kilka światłowodów

Czy jeżeli infrastruktura jest od OPL i dopuszczony jest inny operator, może  da się domówić od niego usługę? Wiem że chodzi o drugie przyłącze, no ale u tego drugiego jest status "w zasięgu" więc można by przeprowadzić takie ćwiczenie z zamówieniem usługi u tego drugiego.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód - kilka światłowodów

@Emill1  w domku jednorodzinnym założysz maksymalnie dwa nety.

Mieszkanie W bloku wiadomo ze można wiecej.

 

 


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Światłowód - kilka światłowodów

"choć w kamienicy są wolne zasoby w większej ilości niż liczba adresów to nie da się i tyle."

 

Orange. "Się nie da".

Nie jestem w stanie tego zrozumieć: skoro są "wolne zasoby", skoro możliwości podłączenia w danej kamienicy są WIĘKSZE niż liczba adresów, do dlaczego, na Jowisza, "się nie da"?!

 

Przecież to jest jakiś absurd.

Facepalm.jpg


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 430
  • 1217
  • 2

Światłowód - kilka światłowodów

Oo wywołałem ciekawa dyskusje. @PARANOJA skąd info ze można zamówić 2 na dom jednorodzinny a że na mieszkanie w bloku więcej-ale od jednego operatora Orange a nie ze kilka światłowodów od różnych dostawców bo to ?inni mówią że jednak Orange pozwala tylko na 1. A do reszty mam pytanie jeśli można to jaki ISP wam pozwala mieć kilka? Noi tak rozumiem jak jest na popc to że nie chcą bo muszą spełnić warunki a pewnie unia zabrania. Po jakimś czasie takie przyłącze będzie jako jakby własne więc po tym czasie tu też mogliby więcej sprzedawać. Ale na własnych środkach też nie widzę problemu żeby nie mogli sprzedawać wkoncu to zysk dla nich powinien być. Noi też ta kwestia która wspomniał ktoś co jak inny ISP bierze od drugiego łączę u niego na adresie status niezrealizowany więc teoretycznie powinno się dać. A co do sytuacji gdzie tylko Orange buduje o ile to budowane było z światłowodowej inwestycji to wtedy od innego ISP będzie możliwe zamówienie  jeśli tylko z Orange to wtedy nic z tg.