Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód i wpływ iptv na ping

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 0
  • 0

Światłowód i wpływ iptv na ping

Witam,

Od niedawna orange oferuje w mojej lokalizacji internet światłowodowy i cały pakiet usług; iptv, telefon voip, w związku z tym mam pytanie/prośbę. Jaki wpływ na wysokość pingu mają usługi iptv czy voip i moja prośba do posiadaczy światłowodu.

Czy mógłby ktoś wykonać testy pingu z włączoną telewizją iptv a następnie wyłączonym dekoderem?

prosiłbym o wykonanie testu przy połączeniu kablowym do polskich i zagranicznych serwerów. Dzięki!

 

Krzysztof

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód i wpływ iptv na ping

@Krzysztof222Jakiś czas temu robiłem test na włączonym TV HD i test wykonany na telefonie po wifi 5GHz

Edit Funbox 3.0Emotikon: Bardzo szczęśliwy

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

23 ODPOW. 23
Anonim

Nie dotyczy

Światłowód i wpływ iptv na ping

@Krzysztof222Jakiś czas temu robiłem test na włączonym TV HD i test wykonany na telefonie po wifi 5GHz

Edit Funbox 3.0Emotikon: Bardzo szczęśliwy


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 389
  • 1752
  • 5

Światłowód i wpływ iptv na ping

Oglądanie TV czy rozmowy na stacjonarnym nie wpływają na usługę internetową. Nawet jeśli mamy multiroom. Również to potwierdzam.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód i wpływ iptv na ping

@Krzysztof222 Sprawdź proszę, czy któryś z powyższych wpisów jest odpowiedzią na Twój temat. Jeżeli tak, oznacz go proszę jako rozwiązanie. Dzięki temu inni użytkownicy będą mogli szybko znaleźć interesującą ich odpowiedź.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Światłowód i wpływ iptv na ping

Ja testowałem przy STB podłączonym przez WiFi.

Testy dotyczyły jednoczesnego oglądania kanału 4K i nagrywania.

 

1. Aktualnie oglądany kanał 4K i nagrywanie 3 innych HD jednocześnie - na kanale 44 brak obrazu. Dźwięk potężnie tnie i na laptopie brak internetu przez WiFi

2. Aktualnie oglądany kanał 4K i nagrywanie 2 innych HD jednocześnie - na kanale 44 brak obrazu. Dźwięk mocno tnie. Na laptopie przez WiFi pingi w zakresie 300 - 2000ms

3. Aktualnie oglądany kanał 4K i nagrywanie 1 kanału HD jednocześnie - na kanale 44 mocno zacinający się obraz a dźwięk w miarę płynny. Pingi ponad 100ms.

 

Po weekendzie mogę przetestować na ETH

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód i wpływ iptv na ping

@ViPER, podaj może info jaką masz prędkość i o ile wiesz jaka to technologia światłowodu, to pełne FTTH?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Światłowód i wpływ iptv na ping

@Piotrekk85, do 100Mbps. Gniazdko światłowodowe w lokalu. Niestety ONT+FB 2.0 - łącze nie jest bezpośrednio od Orange.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Światłowód i wpływ iptv na ping

A jakie masz ONT?

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 113
  • 71
  • 7

Światłowód i wpływ iptv na ping

WIRT I-010G-P albo I-010G-A.

Na protokole przekazania mam coś takiego napisane.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód i wpływ iptv na ping

@ViPERA jaki jest twój operator czy to nie jest przypadkiem INEA ?