Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód dorejonizowanie


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Światłowód dorejonizowanie

@PARANOJA POPC to tylko współfinansowanie. Uważasz, że naprawdę Unii zależy który adres zostanie podłączony? Sztuka się liczy, bo przecież 15% mogą zmienić w ramach realizacji...Po zamknięciu i rozliczeniu projektu cała infrastruktura przechodzi w administrację Operatora/beneficjenta. Kto wtedy zabroni zmienić klienta nie wykorzystującego usługi na chcącego ją mieć?

Nie ma czegoś takiego jak sztywna rezerwacja. Są plany według których oblicza się i szacuje wielkość inwestycji, ale jeśli np z 10 adresów 8 jest aktywnych, a 2 nie chce instalować usługi (mimo, że dla nich jakby ta inwestycja była wykonywana), to jeśli zgłosi się 11-ty chętny to się go dorejonizowuje w ramach właśnie tych 2 niewykorzystanych zasobów. Niby ci dwaj niechętni na instalację dalej są ujęci jako "w zasięgu", ale....w końcu ich zasoby to rezerwy, niewykorzystane.

Dodam, że sobie tego nie "wyobrażam", ale wiem z konsultacji 🙂


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód dorejonizowanie


@agat13napisał(-a)

@PARANOJA POPC to tylko współfinansowanie. Uważasz, że naprawdę Unii zależy który adres zostanie podłączony? Sztuka się liczy, bo przecież 15% mogą zmienić w ramach realizacji...Po zamknięciu i rozliczeniu projektu cała infrastruktura przechodzi w administrację Operatora/beneficjenta. Kto wtedy zabroni zmienić klienta nie wykorzystującego usługi na chcącego ją mieć?

Nie ma czegoś takiego jak sztywna rezerwacja. Są plany według których oblicza się i szacuje wielkość inwestycji, ale jeśli np z 10 adresów 8 jest aktywnych, a 2 nie chce instalować usługi (mimo, że dla nich jakby ta inwestycja była wykonywana), to jeśli zgłosi się 11-ty chętny to się go dorejonizowuje w ramach właśnie tych 2 niewykorzystanych zasobów. Niby ci dwaj niechętni na instalację dalej są ujęci jako "w zasięgu", ale....w końcu ich zasoby to rezerwy, niewykorzystane.

Dodam, że sobie tego nie "wyobrażam", ale wiem z konsultacji 🙂


nie wnikam z kim konsultujesz swoje baśnie

 

_______________

Wpis edytowany - Rafał


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Światłowód dorejonizowanie

@PARANOJA  skoro tak uważasz powiedz jak jest naprawdę. Moje "bajki" wynikają z obserwacji i rozmów z technikami. Skoro oni już nie wiedzą co można, a co jest obwarowane przepisami, to kto wie? Takich procedur na stronach operatora nie znajdziesz, a i w regulaminie popc  też. Z czego więc wynika dogęszczenie i dorejonizowanie popc, skoro wszystkie rezerwy są  zaklepane na nieistniejące instalacje?

Ja po prostu staram się pojąć niezrozumiałe 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 1267
  • 3021
  • 31

Światłowód dorejonizowanie

@agat13a ja gdzieś napisałem że wolne sloty nie można wykorzystywać? napisałem jedynie ze zasoby pod konkretne adresy (ujęte w inwestycji w takim POPC) muszą być wolne i nie można ich wykorzystać (okres trwałości popc to 5lat) pod inne adres dodane w drodze dorejonizowania.
tak jak gdzieś tam poprzednio pisałeś są  wolne zapasy przy budowie sieci i z nich podpinają adresy w ramach np dorejonizowania. jeżeli nie ma wolnych zasobów to nie zrobią dorejonizowania i nie zabiorą miejsca innemu adresowi tylko dlatego że jeszcze sie nie podłączył

z monterami to jak z konsultantami na infolinii trafisz dobrze albo ...


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód dorejonizowanie

Nie uczestniczyłem w budowie sieci POPC tylko ze środków własnych to też nie odniosę się do tego jak to przebiega dokładnie ale dorejonizowanie raczej polega na wykorzystaniu zaprojektowanej rezerwy a nie zabieranie innym. Może po kilku latach jak faktycznie jakiś adres nie zostanie podłączony ( z różnych względów) można wykorzystać przygotowany zapas i miejsce na splitterze i podłączyć sąsiada nie ujętego w pierwotnym planie.  Głowy jednak nie dam jak to się odbywa.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12789
  • 52629
  • 603

Światłowód dorejonizowanie

@PARANOJA Może masz i rację, nie będę się spierał i zweryfikuję swoją wiedze w temacie. Jednak sądzę, że nie dość, że nie ma się na czym oprzeć w sprawie regulaminów, to jeszcze informacje czasem są tak rozbieżne, że mam wrażenie, że panuje w tej kwestii wolna amerykanka. 

Przykład: instalacja wykonana, brak wolnych wyposażeń na OPP, wizyta ekipy specjalnej, fizyczna weryfikacja nieczynnych przyłączy (bez ustalania gdzie biegną) i wynalezienie cudownym sposobem aż 5 rezerw. Uruchomienie klienta...Regulaminy sobie, życie sobie...

Z kolei wiem, że nawet przy POPC można wymienić splitter na większy lub wykorzystać dodatkowe włókno na linię pod kolejny i rozbudować liczbę dostępów w miarę potrzeb...