Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód - brak pionów na klatce


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 16
  • 0

Światłowód - brak pionów na klatce

Dzień dobry,

22 października 2022 r. podpisałem umowę w salonie Orange na usługę internetu światłowodowego. W systemie Orange wszystko wyglądało okej, światłowód założony w maju 2022. W umówionym terminie przyszedł technik, który stwierdził brak pionów w bloku i nie założył światłowodu. Od technika dowiedziałem aię, że potrzeba zgody od administracji na założenie pionów. Bot autmatycznie przeniósł date montażu o miesiąc do przodu jako "odroczone z powodów technicznych".

Skontaktowałem się z administracją bloku, która twierdzi, że zgoda została wydana jednocześnie że zgoda założenia skrzynki światłowodu w piwnicy. Ponadto usłyszałem się, że wszelkie czynności z ich strony zostały dopełnione rok temu.

Przez ostatnie dwa tygodnie próbuje się dowiedzieć się z infolinii orange jaki jest status mojego zamówienia. Przemiłe Panie powołują się na datę wyznaczoną przez bota, ale po moich wyjaśnieniach piszą meila do działu techniczego, który rzekomo ma się ze mną skontaktować w ciągu kilku dni. Oczywiście brak jakiegokolwiek odzewu.

Pracuję zdalnie i dostęp do internetu jest dla mnie kluczowy. Mam możliwość skorzystania ze zwykłego łącza kablowego od UPC, ale skusiłem się na ofertę Orange, który mnie zapewniał, że wszystko jest ok - teraz montaż jest przeciągany i ja jestem zmuszony do korzystania z internetu mobilnego.

Mieliscie może podobną sytuację? Czy warto czekać na jakiś ruch od Orange, czy lepiej zerwać umowę, której i tak nie są w stanie świadczyć i założyć "kablówkę" w UPC? Ile może trwać założenie pionów na klatce w bloku?

Mieszkam w Gdańsku, ul. Dobra.

15 ODPOW. 15

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Światłowód - brak pionów na klatce

@HopHead Na pytanie o czas realizacji nikt tu nie odpowie. Jeśli to kwestia dodatkowych prac (które powinny być ujęte w inwestycji operatora) to rodzi się pytanie czy zostały przełożone celowo, bo inny dział wykonawcy za to odpowiada i jest to w fazie realizacji, czy może ta kwestia została niestety przeoczona przez wykonawcę sieci i teraz trzeba sporo czynności wykonać (włącznie z uruchomieniem środków na ten cel) i się to przeciągnie w czasie. Na to pytanie zna odpowiedź tylko operator. Myślę, że już nawet info o nieudanych instalacjach (bo przypuszczam, że w budynku są jeszcze inni chętni na usługę) wie i jakiś pomysł na to jest (bo przecież potencjalni klienci czekają, a plan się sam nie wykona i trzeba zakończyć inwestycję instalacjami...). Tylko jaki? Info zwrotne poszło, trzeba czekać


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Światłowód - brak pionów na klatce

@HopHead  dopytaj w BOK Orange jak to jest z twoją umową na światłowód, jeśli nie ma szans na podłączenie, to niech ją wygaszą, podłączysz od UPC i tyle w temacie, bo znając życie do Wiosny możesz czekać na podłączenie od Orange.

@HopHead  nurtuje mnie jeszcze jedno jeszcze...

Jak można podpisać umowę na światłowód, skoro nie ma podłączenia?

Podpisuje się ją po podłączeniu w mieszkaniu i instalacji FunBox, ba innych usług (dekoder TV).


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 16
  • 0

Światłowód - brak pionów na klatce

@IreneuszCD Dobre pytanie, nie wiedziałem, że takie rzeczy się dzieją.

W salonie podpisałem umowę, mam ją na e-mailu, a usługi nie ma i klient jest zbywany. Może taki model biznesowy - zakłada się pion dopiero jak ktoś z mieszkańców bloku wyrazi chęć. Słyszałem, że sąsiad obok miał podobną historię i w końcu zrezygnował. Troche w to nie wierzyłem, bo jak fizycznie mogę znaleźć skrzynke orange swiatłowód w piwnicy to nie widzę też problemu założenia pionu. Zwłaszcza, że pion z kablówką od UPC jest. Będę dziś w galerii handlowej to zajdę do salonu i dopytam jak zerwać umowę, której nie są w stanie świadczyć. Może wtedy coś ruszy 🙂 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12784
  • 52606
  • 600

Światłowód - brak pionów na klatce

@HopHead Takie rzeczy się dzieją, gdy nie do końca jest rozeznanie w zakresie inwestycji. Skoro jakiś pion istnieje, to może projektant założył, że jest-po co więc wydawać pieniądze? Założenie błędne, bo skoro kablówka zrobiła swój, to znaczy, że typowych pionów/szachtów nie ma i niestety doprowadzenie do lokali wymaga wykonania nowego. Cokolwiek byś teraz nie zrobił, zrobisz dobrze. Poczekasz, może piony się pojawią w czasie nieustalonym i będziesz podłączony w pierwszej kolejności. Zrezygnujesz, zawsze możesz złożyć zamówienie ponownie (nawet jakbyś się zdecydował na net z kablówki, po zakończeniu jego umowy) 

Decyzja i tak należy do Ciebie. Ja czekałem na inwestycję POPC rok. Założyłem światłowód u innego dostawcy prawie dwa lata temu, a z Orange dalej nie ma zasięgu. Każdy przypadek jest inny. 

P.S. Umowa w salonie została zawarta na podstawie bazy danych (nawet na stronie możesz sprawdzić zasięg sieci) Mapa zasięgu Orange | Orange Polska

Tam jednak nie ma szczegółów instalacji...


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Światłowód - brak pionów na klatce

@HopHead mnie to bardzo dziwi, bo jak mogli ci umowę wystawić, bez rozeznania w lokalu.

To jak by ci dali umowę na GSM, bez karty sim i telefonu i kazali ci płacić rachunki...

Dopytaj w salonie, jak to widzą i niech odpowiedzą poważnie, bo termin instalacji może być w nieskończoność przesuwany, ciekawe jak z opłatami 😐

U mnie dopiero była umowa, jak technik podłączył dom do światłowodu i w lokalu testy internetu zrobił, wcześniej to bym umowy na 100% nie podpisał 😉

Jak salon cię zbędzie, to pismo do Orange wystosuj, bo @ kontaktowego nie ma...

Orange Polska S.A.

ul. Jagiellońska 34, 96-100 Skierniewice

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Światłowód - brak pionów na klatce


@agat13napisał(-a)

@HopHead ..... P.S. Umowa w salonie została zawarta na podstawie bazy danych (nawet na stronie możesz sprawdzić zasięg sieci) Mapa zasięgu Orange | Orange Polska

Tam jednak nie ma szczegółów instalacji...


@HopHead "Przed zawarciem umowy o świadczenie usług z Orange, skontaktuj się z najbliższym salonem sprzedaży w celu potwierdzenia zasięgu w Twojej lokalizacji. W przypadku zawarcia umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych, mapa nie stanowi jej części i nie może być podstawą do ewentualnych roszczeń reklamacyjnych." Taka jest oficjalna informacja na stronie z mapą zasięgu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1996
  • 11374
  • 50

Światłowód - brak pionów na klatce

Analizując te zdarzenie, można dość do wniosku, że salon sprzedaje niedostępną usługę i to nie jednej osobie, pewnie liczy się zysk z nowego klienta 😎

Taki fakt trzeba by zgłosić do Orange 😎


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2008
  • 5384
  • 181

Światłowód - brak pionów na klatce

Taka jest procedura zamawiania usług w salonie. Najpierw wstępna weryfikacja warunków technicznych przez pracownika salonu na podstawie bazy danych, potem umowa, następnie wysłanie technika w celu realnej weryfikacji i w przypadku możliwości technicznych podłączenie. W przypadku braku możliwości technicznych następuje anulowanie umowy o czym jest odpowiedni zapis. Brak jest też możliwości dochodzenia jakichkolwiek roszczeń z tytułu anulowania umowy.

Salon ma możliwości wysłania technika w celu sprawdzenia bez umowy.

Pytanie czy to infrastruktura Orange czy innego operatora, bo jeśli nie to Orange nie wiele może zrobić z brakiem pionów. Jeśli jednak Orange to pewnie jest jakiś problem z ich wykonaniem.

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód - brak pionów na klatce

@IreneuszCD ja bym tu nie winiła salonu. Wprowadzają to co im system pokaże. I konsultant byłby głupi gdyby tego nie zrobił. Jeżeli wyskoczyła im taka możliwość techniczna to zrobili umowę. Bardziej pytanie jakim cudem ktoś wprowadził takie dane skoro to mija się z prawdą.