Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 1Gbps, niska prędkość


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Światłowód 1Gbps, niska prędkość

Witam, dzisiaj został podłączony mi światłowód FTTH o przepływnościach 1000/300 Mb/s. Od kilku godzin przeprowadzam testy na speedtestach i prędkość downloadu nie chce przebić magicznej bariery 700 Mb/s downloadu. Średnio otrzymuje wynik 600 Mb/s downloadu i 300 Mb/s uploadu. Komputer mam połączony za pomocą kabla ethernet cat7. Próbowałem robić wszelkiego rodzaju testy, odłączałem wszystkie urządzenia, zmieniałem długość kabla no i wciąż ta prędkość nie jest szybsza. Mój komputer ma i5 10600k, msi 490 tomahawk, podłączałem pod wejścia 1G i 2.5G i bez różnicy. Nie ukrywam, że taka prędkość mnie nie satysfakcjonuje biorąc pod uwagę to ile płacę, więc mam pytanie co z tym zrobić? 

kamil2918_0-1624297198137.png

 

29 ODPOW. 29

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18405
  • 52632
  • 708

Światłowód 1Gbps, niska prędkość

@kamil2918 sprawdź ustawienia katy sieciowej. Być może w ustawieniach jest blokowana prędkość internetu.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Światłowód 1Gbps, niska prędkość

kamil2918_0-1624298819830.png

Tak mam w ustawieniach karty, po zmianie na 2.5 Gbps full duplex żadnej różnicy. 

Tak w ustawieniach 

kamil2918_1-1624298873131.png

 

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód 1Gbps, niska prędkość

@kamil2918  czy po wykonaniu instalacji technik wykonał testy połączenia i pomiary?


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Światłowód 1Gbps, niska prędkość

@kamil2918 a masz zainstalowane killernetwork od msi jak tak to odinstaluj i sprawdz

Anonim

Nie dotyczy

Światłowód 1Gbps, niska prędkość

@kamil2918 jeśli się nie mylę, umowa jest pobieranie od 600Mb/s do 1Gb/s, nie masz gwarantowanego 1Gb/s stałego, ustawienia karty ok, bo zestawia na 1Gb/s, wysyłanie katalogowe masz, więc nie wiem w czym problem


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 8
  • 16
  • 0

Światłowód 1Gbps, niska prędkość

Monter się spieszył, nie przeprowadzał testów i pomiarów. Powiedział, że trochę dziwne, że taka niska prędkość, że powinna dobić znacznie więcej jeszcze. Ja jestem świadomy, że to nie jest gwarantowane 1 Gb ale z tego co czytam w umowie prędkości maksymalne powinny być dostępne przez 50% doby. Zobaczę jeszcze jak wygląda sytuacja w nocy, ale szczerze jestem trochę zdumiony, że taka niska prędkość zwłaszcza, że w mojej wsi dopiero podłączają światłowód i jestem jednym z pierwszych posiadaczy. Nie posiadam żadnego oprogramowania typu killernetwork, wyłączałem firewalle, antywirusy i nic.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12923
  • 53103
  • 616

Światłowód 1Gbps, niska prędkość

@kamil2918  problem wynika że speedtestu. Zrób certyfikowany na https://pro.speedtest.pl/ i wtedy popatrzymy. Ważne, aby miał status certyfikowanego na sofie ze strony


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 96
  • 306
  • 2

Światłowód 1Gbps, niska prędkość

a masz jakiegos kompa na ktorym mozesz sprawdzic i porownac?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Światłowód 1Gbps, niska prędkość


@kamil2918napisał(-a)

Monter się spieszył, nie przeprowadzał testów i pomiarów. Powiedział, że trochę dziwne, że taka niska prędkość, że powinna dobić znacznie więcej jeszcze. Ja jestem świadomy, że to nie jest gwarantowane 1 Gb ale z tego co czytam w umowie prędkości maksymalne powinny być dostępne przez 50% doby. Zobaczę jeszcze jak wygląda sytuacja w nocy, ale szczerze jestem trochę zdumiony, że taka niska prędkość zwłaszcza, że w mojej wsi dopiero podłączają światłowód i jestem jednym z pierwszych posiadaczy. Nie posiadam żadnego oprogramowania typu killernetwork, wyłączałem firewalle, antywirusy i nic.


@kamil2918  rozumiem pośpiech montera lecz mimo wszystko pomiar i test powinien być wykonany, według mnie może nie 1Gb, ale 800-900 Mb powinieneś spokojnie wyciągać.