Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 26
  • 0

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.


@Anonimnapisał(-a)

Czytam sobie ten wątek i stawiam przed sobą dwa pytania - wykluczając juz na wstępie chęć pomocy autorowi.

 

Czy doszliśmy już do takiego etapu obrony Orange, że nawet w sytuacji gdy test certyfikowany wskazuje nieprawidłowości na łączu, że ktoś chce się popisać wiedzą, której nawet nie wie kiedy używać a kiedy nie?

 

Zmiany ustawień które proponujecie autorowi dotyczą sytuacji, gdy korzystamy z łącz operatorskich, biznesowych, tunelowania ruchu etc. Ale na litość - polecacie grzebać zwykłemu "Kowalskiemu" w tak głębokich ustawieniach? Po co - to internet domowy. Po to domyślnie Windows zaiplementował takie ustawienia, aby współpracowało to z praktycznie z każdym routerem domowym.  

 

Wypadałoby zdobyć nieco praktycznego doświadczenia dla tej wiedzy a nie pisać na forum bez znajomości zastosowania danych opcji.

 

Na dzień dzisiejszy sprzęt  jest tak mocny, że nawet smartfony ze średniej półki udźwigną kilkaset Megabitów bez problemu.

 

Skoro wysyłanie jest w porządku - z góry wyklucza się złą konfigurację karty sieciowej i procesora. 

 

Można podejrzewać słaby zapis na dysku - ale ingerencja w konfigurację karty sieciowej to granda i kompromitacja "pomagającego".

 

Ja wiem - każdy chce zabłysnąć, ale nie polecajcie takiego czegoś do takiego problemu.....

 

Wyniki z Crystala wyraźnie wskazują, że sprzęt końcowy nie jest problemem. 

 

Tu leży problem po stronie OLT, który najwyraźniej nie daje już rady. 

 

Autorowi polecam reklamować usługę, a tym "sieciowcom"  polecam douczki, bo możecie spowodować poważne problemy na sprzętach innych. 

 

Musiałem to napisać, bo kiedy widzę coś takiego to mnie krew zalewa. 

 

Czasem milczenie jest złotem, więc jak chcecie zabłysnąć to milczcie.

 

Dziękuję. 

 


Tak, prnt screenów było dużo, gdyż staram się w rzetelnie pisać o tym jakie mam wyniki, aby móc znaleźć źródło problemu 🙂 

Robiąc test za pomocą Pro Speed Test uzyskałem wyniki zgodne z umową.

Natomiast kontynuuję ten wątek, aby dowiedzieć się co należy zrobić, aby aby prędkość pobierania wynosiła 100-125 mb/s , a nie 60 mb/s 🙂 

 

@xinfx  niestety nie dam rady tego zrobić, gdyż nie mam drugiego laptopa oraz nie jestem obeznanym w tych tematach 😉 

 


Poziom 25, Entuzjasta Przestworzy
  • 2052
  • 7537
  • 28

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.


@ilakmnapisał(-a)

@xinfx  niestety nie dam rady tego zrobić, gdyż nie mam drugiego laptopa oraz nie jestem obeznanym w tych tematach 😉 

 


Dlatego kolega proponował również próbę (porównawczą) testu na liveusb z linuksem, np. ubuntu. Jeżeli Twój laptop jest z tych niemocnych, spróbuj lekką wersję ubuntu, np. lubuntu: https://lubuntu.me/downloads/. Ściągnij instalkę (przy okazji zaobserwuj prędkość), nagraj na pendrive i wystartuj z niego laptopa. Oczywiście, nie instaluj systemu, tylko wybierz opcję "wypróbuj ubuntu" (czy jakoś podobnie).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

@ilakm ja już napisałem ci dlaczego masz takie pobieranie. Jeżeli na speedtescie masz full prędkość, a pobieranie gdzieś limituje Ci prędkość, to masz dwie opcje:

- hosting z którego pobierasz ma limity lub jest przeciążony, że np. po południu w godzinach szczytu będzie pobieranie zmniejszone a np. w nocy full,

- połączenie między Orange a hostingiem jest słabe, w co jestem w stanie uwierzyć, bo Orange jak sam pewnie wiesz, nie jest jakimś pionierem routingu dobrego. Słaby routing że słabymi umowami -> limity.

 

Co może pomóc? Zmiana dostawcy łączą. Jak widzisz, u mnie idzie z hetznera po 80+Mb/s. Nie ważne o której godzinie robię ale nie mam Orange oraz nie mam 1Gb/s tylko 900Mb/s w standardzie SI, tj. 1Mb/s to 1000kb/s.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie


@-brtk-napisał(-a)

@jaryn i co to mu da, te sprawdzenie, opiszesz co przedstawiają widoczne tam opcje wszystkie, co gdzie jakie wartości powinny albo nie powinny być itd., czy piszesz by napisać tylko i udawać pseudoznawce?

A teraz tak na serio, komputer zaraz po instalacji Windowsa i sterowników do karty sieciowej, jest przystosowana do odbioru pełnej prędkości łącza, na jaką pozwala kartą. Dodatkowe modyfikacje czy oprogramowania, obciążenie procesora czy inne zadania w tle mogą ograniczyć tą prędkość, stąd speedtest pro bierze pod uwagę dużo czynników by test wyszedł z certyfikacją. Najpierw trzeba przystosować środowisko do takiego testu, by jak najmniej rzeczy wpływało na wynik.

Dlatego też wynik po wifi nigdy nie wyjdzie z certyfikacją, bo za dużo czynników losowych wpływa na jego wynik. 


Są komendy można sobie zobaczyć, korzystanie z tych komend ma udawać pseudo znawcę? Dyskutowanie z takimi poglądami to strata czasu. W siódemce trzeba było sobie wyłączyć heurystykę bo mógł się zmienić współczynnik skalowania. W dziesiątce też były zmiany, wiadomo wszystko ewoluuje. 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie

Tak, bo zmiana tych komend nic nie polepszy, a jak już, to zaszkodzi.

 

_______________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie

Żadna z tych komend nie wprowadza zmiany

 

_______________

* Wpis poddany edycji – moderator Kinga


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie

Chodziło mi o Wasze poprzednie zabawy komendami.

 

@ilakm to jest najlepszy test łącza:


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 19
  • 26
  • 0

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.


@-brtk-napisał(-a)

@ilakm ja już napisałem ci dlaczego masz takie pobieranie. Jeżeli na speedtescie masz full prędkość, a pobieranie gdzieś limituje Ci prędkość, to masz dwie opcje:

- hosting z którego pobierasz ma limity lub jest przeciążony, że np. po południu w godzinach szczytu będzie pobieranie zmniejszone a np. w nocy full,

- połączenie między Orange a hostingiem jest słabe, w co jestem w stanie uwierzyć, bo Orange jak sam pewnie wiesz, nie jest jakimś pionierem routingu dobrego. Słaby routing że słabymi umowami -> limity.

 

Co może pomóc? Zmiana dostawcy łączą. Jak widzisz, u mnie idzie z hetznera po 80+Mb/s. Nie ważne o której godzinie robię ale nie mam Orange oraz nie mam 1Gb/s tylko 900Mb/s w standardzie SI, tj. 1Mb/s to 1000kb/s.


Okej. 

W piątek będę mógł ponownie przetestować łączę to dam znać co i jak 😉 

 

@-brtk-  niestety na moim kompie takie rzeczy nie pójdą i nie posiadam dostępu do takich platform 😉 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie również w Warszawie.

Nie musisz grać, możesz pobrać Warzone i zobaczyć jak będzie szło.


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Światłowód 1 Gb/s - wolne pobieranie


@-brtk-napisał(-a)

Chodziło mi o Wasze poprzednie zabawy komendami.

 

@ilakm to jest najlepszy test łącza:


O widzę fan sieciowych nawalanek 😀