Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

@niestety_adsl zaproponuję weryfikację na Twoich ustawieniach na sąsiada Neostradzie. Weź dwa modemy, jeden działający, a drugi nie i na tych samych ustawieniach podłącz na innym łączu. Na 2 minuty w celu testu

Anonim

Nie dotyczy

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

@niestety_adsl  masz problem z internetem, dlaczego nie zrobisz zgłoszenia, by technik Orange, sprawdził to u ciebie. Może przynieść FunBoxa, inna sprawa to własne routery, operator nie gwarantuje, poprawnego ich działania, diagnostyki łącza też wtedy nie zrobi. 


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 31
  • 0

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów


@agat13napisał(-a)

(...) Weź dwa modemy, jeden działający, a drugi nie i na tych samych ustawieniach podłącz na innym łączu. Na 2 minuty w celu testu.


Gdyby to nie było w czasie COVID-19, to zrobiłbym to dawno, niestety - sąsiad jest osobą starszą. Jest nieco przewrażliwiony na tym punkcie. Nie chcę go stawiać pod ścianą...


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 31
  • 0

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów


@Anonimnapisał(-a)

masz problem z internetem, dlaczego nie zrobisz zgłoszenia, by technik Orange, sprawdził to u ciebie.


Trochę mnie niepokoi fakt, że gdy przyjdzie z własnym sprzętem to sprawdzi tylko synchronizację z centralką.. Tak było wcześniej (rok, góra 2 temu) - zaoksydowane przewody telefoniczne, które nie były ruszane od 15-20 lat. Technicy sprawdzili tylko spektrum i synchronizacje z centralką - poprawili połączenie i do teraz był spokój.

 


@Anonimnapisał(-a)

Może przynieść FunBoxa, inna sprawa to własne routery, operator nie gwarantuje, poprawnego ich działania, diagnostyki łącza też wtedy nie zrobi. 


Troszkę mnie niepokoi fakt że mogą doliczyć 129zł do faktury za taką usługę, jeśli stwierdzą że nie nastąpiło to z ich winy.

A rusz może ich FunBox wystartuje? Zawsze przed przyjazdem mogą coś wcześniej ustawić w centralce i przyjadą "na gotowe"... Może trochę histeryzuje....

 

Fakt założenia wątku na forum jest prosty - nie chciałbym się obudzić z ręką w nocniku... Jak coś trafi mój jedyny sprzęt to zostanę na lodzie z niczym. W zasadzie to z 4 sprawnymi urządzeniami, które za nic nie chcą współpracować na dotychczasowych ustawieniach, a na danych "rejestracji" pracują w najlepsze❤️.

 

Kolega @Anonim spotkał się z taką farsą  wcześniej?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

Na forum takiego problemu to nie pamiętam. Teraz to tylko mi się zdarza światłowód lub jest Funbox jak jestem u kogoś


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 20
  • 31
  • 0

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

Ok, dzięki za wszelką pomoc udzielającym się w wątku.

W poniedziałek zgłoszę usterkę, w weekend przygotuję materiał video z zachowaniem się routerów (tak żeby mieć podstawkę) w razie gdyby.

Dam znać co udało się ustalić. Ewentualnie zmienię raz jeszcze hasło do usługi i ponownie spróbuję konfiguracji na różnych modelach routerów.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 407
  • 1046
  • 7

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

ja ustawiałem CHAP uwierzytelnianie nie auto. 


Poziom 27, Znawca Przestworzy
  • 2492
  • 8959
  • 45

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów


@niestety_adslnapisał(-a)

Ok, dzięki za wszelką pomoc udzielającym się w wątku.

W poniedziałek zgłoszę usterkę, w weekend przygotuję materiał video z zachowaniem się routerów (tak żeby mieć podstawkę) w razie gdyby.

Dam znać co udało się ustalić. Ewentualnie zmienię raz jeszcze hasło do usługi i ponownie spróbuję konfiguracji na różnych modelach routerów.


Nie ma bata jeśli jeden router działa poprawnie to oznacza że po stronie linii i centrali wszystko jest OK. Coś musi być namieszane w ustawieniach tych pozostałych routerów. Konsultanci Orange pomogą Ci jeśli korzystasz z ich sprzętu. Jeśli kupiłeś sobie własny to odeślą Cię do producenta sprzętu. 

Anonim

Nie dotyczy

Łącze ADSL - parametry przyłączenia, nie działają 2 z 3 modemów

@niestety_adsl  posumuję wątek, nie jesteś informatykiem, nie wyłapiesz więc usterki, skorzystaj z technika Orange, nawet jeśli będzie opłata, to przynajmniej naprawi ci Internet, takie naprawy wyceniam na 300zł, więc opłata od Orange jest znośna 😉