Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?

Witam, chcę kupić telefon z Orange. Sprzedawca wysłał mi fakturę na dowód, że telefon jest opłacony i nie zostanie zablokowany. Czy to prawda? Sprawdzenie IMEI w Orange mówi mi, że nie ma informacji o urządzeniu.

 

Screenshot_20220807-221407_Chrome.jpg

9 ODPOW. 9

Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?

@Blix1988 samodzielnie możesz sprawdzić na koncie Mój Orange lub w ogólnodostępnej stronie:

https://www.orange.pl/zobacz/weryfikacja-imei

 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 2
  • 8
  • 0

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?

Weryfikacja podanego numeru IMEI nie jest jednak możliwa, ponieważ nie posiadamy informacji o urządzeniu. 😕


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?

@Blix1988 , sprawa jest bardzo prosta. Chcesz mieć pewność, to nie kupuj z nieznanego źródła bo taniej. 

 

 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29458
  • 270

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?

@Blix1988  przecież ten telefon nie jest w pełni opłacony, reszta należności rozłożona jest na raty wliczone do abonamentu, to jest faktura "cząstkowa", daruj ale chyba nie wierzysz że FLIP kosztuje 1800zł ?. Ja bym nie ryzykował, po pierwsze sprzedający nie ma prawa sprzedawać sprzętu który nie jest jego własnością (a tak się nie stanie do momentu spłaty wszystkich rat), po drugie nie należy kupować takiego sprzętu gdyż też uczestniczy się w przestępczym procederze i wreszcie po trzecie w przypadku braku spłat telefon zostanie zablokowany, a nabywca pozostanie z kosztownym "przyciskiem do papieru". Jest na forum sporo podobnych wątków, warto poczytać.

Edit.

Faktura jest z grudnia, mamy sierpień, zakładając że raty zaczęto spłacać od stycznia to spłacono dopiero w najlepszym przypadku 8 z 20 lub 24 rat (więc łatwo policzyć ile pozostało do spłaty - około połowy wartości rynkowej tego modelu).


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?

@Blix1988 sprawdziłem u siebie kilka telefonów, które były zakupywane w Orange. Wszystkie obecnie mam spłacone. Na niektórych wyświetla się komunikat, jak był podany przez Ciebie:

 

Weryfikacja podanego numeru IMEI nie jest jednak możliwa, ponieważ nie posiadamy informacji o urządzeniu. Proponujemy sprawdzenie u pozostałych operatorów telekomunikacyjnych.

 

 

Na innych mam taki komunikat:

 

Wyjaśniamy, że nie jest ono własnością Orange, a jego użytkownik ma prawo go sprzedać.

Urządzenie nie posiada blokady IMEI.

 


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 1580
  • 5389
  • 57

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?

A jak to jest z telefonami na 2 karty SIM?

Trzeba sprawdzać dwa IMEI.

Czy może być tyko jeden z dwóch IMEI  zablokowany?

Kilka lat temu nie było blokad. Kupiłem H.. Smart 2019 (POT-LX1) tak za połowę ceny (300zł), ale z lekkim, małym prawie niewidocznym pęknięciem w narożniku ekranu.

Do tej pory używam. Bateria trzyma się dobrze. Ostatnio nawet przyszła aktualizacja od razu z 10 do 12.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?

Sprawdziłem jeszcze telefon zakupiony w Orange ale przez aplikację FLEX. Wyskoczył mi komunikat:  Weryfikacja podanego numeru IMEI nie jest jednak możliwa, ponieważ nie posiadamy informacji o urządzeniu. Proponujemy sprawdzenie u pozostałych operatorów telekomunikacyjnych.


Poziom 29, Znawca Przestworzy
  • 2002
  • 6148
  • 69

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?

@ketrasaArtur Jeśli płaciłeś całą sumę to można na taki komunikat przymknąć oko. Jeśli był brany na raty to jest to kolejna niedoróbka.

A z czystej ciekawości sprawdzilbym u pozostałych opow, jeśli dualsim to oba  imei.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 18339
  • 52438
  • 702

Skąd mam wiedzieć, że telefon kupiony w Orange jest opłacony?

@spiro tak sprawdzałem u pozostałych operatorów, również i drugi IMEI. Nie mają urządzeń o takich numerach IMEI.

Jeden z telefonów był za gotówkę, drugi na raty, ale z outletu. Te telefony co były zakupione standardowo, bez otletu, ale na raty, to widnieją jako wolne od obciążeń, nawet z 2017 roku.