Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@sojer2005 U mnie wszystko działa na dowolnym routerze.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Panowie, udało mi się rozwiązać największy problem. Włączyłem UPNP, także w sumie obyłbym się z darmowym routerem, ale już doprowadzę temat do końca. Muszę to jeszcze przetestować, ale na pierwszy rzut oka działa. Jak ktoś byłby chętny to podeślę instrukcję na priva. Wrzuciłbym tutaj, ale już moje posty były kasowane i otrzymałem ostrzeżenia, że są nie na temat. 

PS. Wczoraj na płatnej infolinii TMobile dowiedziałem się, że nie ma możliwości odblokowania portów. :cathappy:


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@kozakis01  Ogólnie w problem z zablokowanymi portami mam na Gamerangerze, który wymaga otwartego portu 16000 UDP by umożliwić połączenie P2P z niektórymi graczami, aczkolwiek miałem to szczęście że moi znajomi mogli się ze mną połączyć, jedynie z jakimś procentem losowych ludzi nie mogłem grać.

 

Dało się zahostować grę i tak dobrać ludzi by wszyscy do mojej gry mogli dołączyć.

 

Nadal nie kupiłem swojego modemu bo mimo wszystko trochę szkoda mi kasy tylko po to żeby grać z 20% osobami więcej na Gamerangerze, na którym i tak już nie gram odkąd wyszedł Reforged bo mi automatycznie zaktualizowało grę. Ten podstawowy od T-mobile mimo wszystko spełnia swoje zadanie, jest stabilny, nie wiesza się, nie zamula, nie restartuje, wifi chodzi całkiem ok, domownicy nie narzekają. Tyle mi wystarczy, jeśli jednak odczuję potrzebę zakupu dużo lepszego sprzętu, to z pewnością to zrobię.

 

W innych grach oraz programach nie zauważyłem problemów z zablokowanymi portami. W Reforged hostuje grę i normalnie ludzie wbijają, jednakże nie jest to połączenie P2P bo i tak hostem są serwery Blizzarda.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 A polecasz w ogole Warcraft Reforged, bo ma tragicznie nieskie oceny? Probowales w to grac jak byles w Orange? Masz porownanie jak dziala wzgledem TMobile?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@kozakis01  Powiem tak - problemem jest to że Blizzard obiecał wiele, zbyt wiele i w ogóle się z tego nie wywiązał. Do tego fałszywie reklamuje swój produkt na stronie głównej Reforged, co dodatkowo wpieniło graczy. Ja sam żałuję że zamówiłem preorder i też nisko oceniam ten remaster, również miałem nadzieję na to wszystko co Blizz pokazał i obiecał na BlizzCon w 2018 roku.

 

Jednak sama gra to stary dobry Warcraft 3, tylko z odświeżoną szatą graficzną. Fakt, są bugi, ludzie narzekają na disconnecty (ja disconnectów nie uświadczyłem, brawo T-mobile? :D), niektórzy piszą że mają problem w ogóle z uruchomieniem gry.

 

Ja jednak pałam ogromnym sentymentem do Warcrafta 3, to gra mojego dzieciństwa i mimo że jestem świadomy zakłamanej polityki Blizzarda i tego że po prostu olali graczy, pogrywam w Reforged i się całkiem dobrze bawię, dlatego że to jednak nadal Warcraft 3.

 

Hejt graczy jest jednak w pełni uzasadniony. Jeszcze co innego gdyby gra kosztowała 15 euro czyli tyle ile większość remasterów, ale skoro sobie krzyczeli 30 euro (40 za wersję Spoils of War) to każdy myślał że to będzie naprawdę dobry i dopracowany remaster z tym wszystkim co obiecali... a tu psikus.

 

Na Orange nie miałem przyjemności grać, co prawda dali mi dostęp do bety ale nie instalowałem jej bo wg graczy beta była OKROPNIE zabugowana, jeszcze gorzej niż finalna wersja dzisiaj, dlatego wolałem poczekać i pograć jak już wydadzą pełną wersję 29 stycznia.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

https://www.purepc.pl/sprzet_sieciowy/xiaomi_alot_ax3600_przystepny_cenowo_router_z_wifi_6

Chyba w końcu dla mnie router wyszedł, jeżeli będzie miał obsługę VLANID, to nic tylko brać jak będzie w okolicach 500zl :cathappy:

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Hej. Jestem już na światłowodzie Plusa. Procedura wyglądała tak samo jak opisywano wcześniej w przypadku T-Mobile - technicy podłączyli do obecnej instalacji ONT Huaweia oraz router z logo Netii (VV 5822 ADB).

 

Jeśli chodzi o ping to pod tym względem jest i lepiej i gorzej. Ruch leci po infrastrukturze Netii, choć trasy nie w każdym przypadku pokrywają się z tym co podaje ich Looking Glass mimo tego samego routera brzegowego, kilka przykładów niżej. Największą zaletą jest oczywiście uczestnictwo w PLIX, EPIX, DE-CIX, MSK-IX itd., dzięki czemu do lokalnych serwerów trasa jest bardzo krótka. Z Rosją też jest bezpośredni styk. Niestety pogorszyła się trasa do wyjścia z Polski. W Orange do Warszawy miałem zaledwie 4-5 ms (Olsztyn -> Warszawa), teraz pakiety krążą i mam 12-14 ms (Olsztyn -> Toruń -> Warszawa). Ciekawe czy można z tym cokolwiek zrobić, czy po prostu sieć szkieletowa Netii nie jest tak fajnie rozwinięta jak w Orange. Ciekawe jak pod tym względem jest w innych lokalizacjach.

 

Jeśli ktoś ma jakiekolwiek pytania możecie śmiało pisać.

 

Przykłady rozbieżności z Looking Glassem:

1. Ping do Valve EU West (lux.valve.net) wynosi aż 55 ms i pakiety lecą przez - uwaga - rosyjski MSK-IX mimo że ich LG pokazuje 24 ms.

2. Trasa do nowojorskiego serwera DigitalOcean (174.138.55.17) również wygląda inaczej, na szczęście tym razem na moją korzyść - w LG leci przez Level3 z efektem końcowym 115 ms, u mnie leci przez Cogent z wynikiem 107 ms (wliczając oczywiście ~14 ms do wyjścia z Polski).


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Możesz spróbować napisać do nich, by routing puścili dobrze.

Jak możesz to pokaż tracerty do:

eu.battle.net

Vodafone.de

Hetzner.de

Pukawka.pl

 

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Puściłbyś tracert do tych IP/hostów?: 

 

live.twitch.tv

155.133.231.67

fbcdn.net

apple.com

lg.tpix.pl

youtube.com

vie.valve.net

sto.valve.net

 

?

 

Byłbym wdzięczny :catwink: 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Porównanie oferty z konkurencją

Jak długo trwa sesja ppp? Często zmienia Ci się IP?