Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

No mój znajomy ma po 948Mb/s (host z Warszawy).

A trasą do samego battle.net też nie ma co się sugerować, bo do serwera docelowego może być niższy ping. Choć różnice nawet do samego battle.net są małe. Do większości T-Mobile wygrywa z Orange, a nieraz i masakruje różnica i jitterem 😉


Jest z Warszawy? Używa darmowego czy płatnego routera? W takim razie to kwestia obciążenia sieci i transfery nie powinny sie u mnie pogorszyc. Pingi zdecydowanie lepsze sa w Tmobile w większości przypadków, z tego co czytałem.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Konstancin-Jeziorna pod Warszawą, ma ten płatny router.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@kozakis01  Co do prędkości to mam te kilka/kilkanaście mbps mniej niż na Orange, na Orange miałem 315mbps około a na T-Mobile waha się od 295 do 310 mbps. Jednakże jeśli chodzi o serwisy takie jak steam, battle.net, google drive i inne to pobiera mi się tak samo szybko lub nawet szybciej (moddb.com na Orange najczęściej szło 2-3 MB/s, na T-mobile idzie ponad 15.)

 

Co do pingów to niekiedy Orange wygrywa, ale tylko niekiedy. W 80-90% przypadkach T-mobile wygrywa a nawet miażdży pomarańczowych. No i po drugie - jeśli mam np 50 pingu, to naprawdę tyle mam, bo jest bardzo stabilny. Na Orange często w grze pokazywało 50, a czułem jakbym miał z 200 bo takie było opóźnienie.

 

Podam przykład. Kilka dni temu grałem sobie w Warcraft 3 Reforged na battle.net, nagrałem chwilkę, miałem około 55-70 pingu. W ogóle nie był odczuwalny. Dosłownie zero opóźnienia. Jakbym to ja był serwerem 😉 Te skoki o 10-15 ms są od gry i każdy takie ma, ale one nie są w ogóle odczuwalne.

 

Można zobaczyć tutaj na nagraniu, zwróćcie uwagę że bohater reaguje mi od razu jak kliknę by szedł, wszystkie akcje wykonywane są bez żadnego opóźnienia: https://drive.google.com/open?id=1HYGWyozL-S1rwP1gpHJtrscUmPxaUU6N

 

Na Orange jakbym kliknął to bohater by mi szedł z opóźnieniem 0.2 lub nawet 0.3 sekundy. Wiem bo grałem na Orange w Warcrafta 3 na battle.net. Na Orange miałem prawie 100 ms: https://prnt.sc/plrwuv

 

Na T-mobile około 55: https://prnt.sc/qv32d4

 

Oczywiście na T-mobile również zero lagów. Zagrałem już trochę meczów i nie pamiętam żeby mi chociaż raz obraz przyciął przez laga.

 

Może być różnica taka że wtedy jak miałem Orange jeszcze Reforged nie wyszedł, ale przecież serwery battle.net są te same, nic się nie zmienia. Reforged to tylko reskin do Warcrafta 3.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 27
  • 32
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Ja mam w wafce na orange 32 do eu.battle.net, 22 w quake champions, 24 na quake live @ de przy czym ping bardzo stabilny. Dużo lepiej niż w upc. Mam Funbox 3.0 + ont, asus rt-ac68u nie wyrabiał gigabita pppoe. Może kiedyśtam kupię coś pod ax żeby odstawić funboxa.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Orange generalnie działało u mnie stabilnie pomimo słabego routingu, więc TMobile powinno sprawować się jeszcze lepiej. Oby tylko z czasem się nie przytkało...

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Ja w tym tygodniu wybieram się podpisać umowę z Plusem. Dam znać po wszystkim.

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim Już teraz mogę Ci powiedzieć, że po podłączeniu będziesz zadowolony 🙂 

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Wg ich looking glassu trasy i ping wyglądają super, pytanie tylko ile wyniesie ping do wyjścia z Warszawy i czy faktycznie ruch będzie stamtąd wychodził. Znajomy z Warszawy też ma Netię i ruch zamiast wychodzić z Warszawy, leci mu przez Rzeszów o_O (s0-0-13.rzeszow.core.ids.pl -> warsc001rt06.inetia.pl), przez co podbija mu do 7 ms. W Orange mam 4 ms, sąsiad u lokalnego ISP 6 ms. 

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Plus a Netia pomimo tego, że to jedna grupa - to są dwie różne sieci. Ruch w Plusie jest kierowany zupełnie inaczej. Daj mi jakiś przykładowy host, a ja Ci później z warszawskiego LTE pokażę jak trasa powinna wyglądać i jaki może być szacowany ping w przypadku FTTH 🙂 

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

Wielkie dzięki! Podesłałem kilka ip na PW.