Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@Anonimnapisał(-a)

Ja w tym tygodniu wybieram się podpisać umowę z Plusem. Dam znać po wszystkim.


A masz smartDOM, bo bo sam światłowód bez zniżek wychodzi dość drogo, ale może warto, jeśli trasy są takie jak w Netii? Może kiedyś Plus dogada się z Orange tak jak TMobile i wszędzie będzie świadczył usługi na ich łączach. Póki co duże miasta odpadają.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją


@Anonimnapisał(-a)

Plus a Netia pomimo tego, że to jedna grupa - to są dwie różne sieci. Ruch w Plusie jest kierowany zupełnie inaczej. Daj mi jakiś przykładowy host, a ja Ci później z warszawskiego LTE pokażę jak trasa powinna wyglądać i jaki może być szacowany ping w przypadku FTTH 🙂 


Według mnie, na 99% trasa jest inna niż na LTE.. 😉

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@-brtk-  Z tego co pytałem konsultantów Plusa, to idzie w ramach jednego ASa - plusnet (AS8374).

 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Jedyne co mnie martwi odnośnie tego neta T-mobile to fakt że jak streamuje to znajomi mówią że stream zacina. Z oglądaniem twitcha nie mam problemów, wszystko ładnie chodzi w 1080p, ale jak streamuję w 720p 60 fps to stream zacina. Piszą że im buforuje co chwila.

 

Z Orange było różnie ale ogólnie dało się streamować. Tutaj dziwna sprawa w T-mobile.

 

Twitch Bandwidth Test wypadł bardzo dobrze:

1.png


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Zmień serwer na jakiś z Niemiec np


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Zmieniłem na Austrię, testowałem kilka razy i zawsze 10000+ oraz 100 jakości. Wcześniej miałem Warszawę, może dlatego lagowało. Zobaczymy jak będę streamował.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4110
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Sporo streamerow zmienia serwer z Wawy na inny bo są buforowania pojedyncze co jakiś czas na nim.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Za czasów Orange miałem na Frankfurt, ale w T-mobile zmieniłem na Warszawę bo routing już jest normalny i myślałem że będzie elegancko. Cóż, zobaczymy jak będzie z Austrią 😉


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Mam już światłowód od TMobile i szczerze mówiąc jestem rozczarowany. Tak zachwalane pingi są wyższe i mniej stabilne niż w Orange (Overwatch +10-13 ms, Realm Royale + 15-30 ms i wyraźne przycięcia, COD Modern Warfare + 5 ms, PUBG Lite + 5 ms, skoki od 20 do 40 ms, COD Mobile - tutaj jest największa różnica, ping jest wyższy, bardzo niestabilny, ze skokami powyżej 100 ms, ale może jest to wina darmowego routera, w Orange takie skoki zdarzały się bardzo rzadko, jedyna gra na plus to CS GO, w Orange ping był często ponad 2 razy wyższy, chociaż wystarczająco stabilny).

 

TMobile przegrywa jeszcze z Orange pod względem prędkości pobierania plików i nie chodzi tylko o speedtesty. Sprawdziłem kilka plików i trudno jest rozpędzić TMobile w jednej sesji powyżej 30-40 MB/s. W Orange pliki czasami pobierały się z prędkością 3-4 MB/s, gdzie w UPC leciały 20-30 MB/s, więc możliwe, że w TMobile takich przypadków nie ma, ale prędkości maksymalne są o wiele niższe, np. na szybko znalazłem plik, który w Orange pobierany był ok. 65 MB/s, a w TMobile ledwo 30. 

 

Podsumowując, jeśli ktoś zastanawia się pomiędzy Orange a TMobile radzę wziąć Orange na próbę (poza salonem), bo w razie czego można zrezygnować w ciągu 14 dni. W TMobile kosztuje to 600 zł. Dodatkowo jest możliwość podpisania umowy bezterminowej za jedyne 10 zł więcej miesięcznie.

 

Wydaje mi się jednak, że w przypadku TMobile nie ma sensu brać najwyższej opcji, tj. 900 Mb/s, bo nawet w Speedtestach osiągałem dzisiaj często ledwo 700 MB/s. Możliwe, że winowajcą jest darmowy router, ale próbowałem sprawdzić funboxa i nie wyrzuca mi błędną autoryzację po wpisaniu nr usługi w TMobile i hasła. Może ktoś wie co robię źle? Podobno funbox 3 bez problemu działa z zewnętrznym ont...

 

Na pocieszenie pozostaje mi fakt, że w pakiecie z Netflixem cena jest atrakcyjna... 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@kozakis01  A skąd jesteś? Pokaż trasę i ping np do vie.valve.net, ciekawy jestem jaką trasą Ci idzie.

 

U mnie pingi są bardzo stabilne. Tutaj sprzed chwili o 21:26

zxzxzx.png

 

Uważam że jitter 0.4 - 0.6 ms to bardzo dobry wynik. Na Orange mi skakało aż miło 😄