Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@Anonimnapisał(-a)

Jest takie powiedzenie - "wszędzie dobrze, gdzie nas nie ma". I to ma zastosowanie do ISP. Orange ma swoje wady, których niektórzy nie są w stanie zaakceptować (np. ja - potrzebuję względnie stabilnego internetu do świata - bo dużo przesyłam do iCloud i Google Drive - ogólnie zużywam lekką ręką ponad 1 TB transferu miesięcznie - wszelkie spowolnienia i niedostępność nie są dla mnie akceptowalne poniżej pewnej granicy). Są także zalety, nawet w Orange (mam do sieci Orange zawsze pełną prędkość, a nawet 10-14% więcej; brak limitu i dobra obsługa).

 


Dokładnie... Dlatego zastanawiam się, czy nie lepiej zostać w Orange, skoro u mnie nawet gry działają ok. Opóźnienia mogłyby być niższe, ale szczerze mówiąc nie znalazłem gry, która byłaby niegrywalna. Sprawdziłem PUBG Mobile, COD Mobile, Overwatch, CS GO, PES, a nawet Street Fighter. Czasem jakiś skok się zdarzy, ale nie jestem pewny, czy nie z winy serwera, bo na łączu UPC sytuacja wygląda podobnie, a często mniej stabilnie. U mnie też wszystko leci przez Frankfurt, pingi nie są rewelacyjne, ale na stabilność narzekać nie mogę. Zna ktoś jakiś niegrywalny na Orange tytuł, z którym na innych łączach nie ma problemów? Chętnie przetestuję. 🙂

Z drugiej strony pingi na TMobile są jednak lepsze i jest szansa, że nie będzie sporadycznych skoków... Tylko, czy sytuacja utrzyma się przez dwa lata?


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

@Banan9napisał(-a)

@-brtk-  Dałoby radę pokazać jeszcze do eu.battle.net? Niedługo wyjdzie Warcraft 3 Reforged i nie ukrywam że bym pograł (już zamówiłem preorder kilka miesięcy temu), a z Orange jest różnie 🙂


NPHk3GW

qmASL1m

jGhs84k


Może ktoś, najlepiej z poza Warszawy, z łączem tMobile przeprowadzić podobne testy? Porównałem Orange i jest przepaść na korzyść TMobile. Dalej tak to wyglada? 🙂


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

Z innej części Polski będzie ze 3-7ms więcej, w zależności z jakiego miasta.


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

Zdecydowałem się jednak przejść do TMobile, chociaż do ostatniej chwili zastanawiałem się, czy nie zostać w Orange. Orange odłączy usługę w poniedziałek. TMobile wchodzi we wtorek. Generalnie, gdyby nie korzystna oferta w pakiecie z Netflixem (i drogi pakiet TV w Orange) to pewnie nie zdecydowałbym się na zmianę, bo testowałem światłowód Orange na różne sposoby i uczciwie przyznam, że większych problemów nie miałem. Pingi na papierze może nie są najlepsze, ale za to bardzo stabilne. Pewnie dlatego, ze w mojej lokalizacji prawie nikt nie ma Orange, wiec łącza nie są obciążone. Za to niemal wszyscy mają UPC. Efekt jest taki, ze światłowód od UPC gubi pakiety, a w Orange nie zdarzyło mi się to ani razu.


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

A jaką prędkość neta wziąłeś?


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

Z innej części Polski będzie ze 3-7ms więcej, w zależności z jakiego miasta.


@-brtk-  Jeśli dobrze pamiętam testy wszystkiego puszczałem tutaj jakieś 20 stron wcześniej 🙂


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

A jaką prędkość neta wziąłeś?


900. I tak maxy będą niższe niż mam w Orange. 😀 Nie wiem, czy wynikalo to z malego obciazenia w mojej lokalizacji czy światłowód Orange już tak ma, ale praktycznie przez 95% czasu prędkość w speedtestach wynosiła ponad 900 Mb/s, przeważnie 930-940, a wysyłanie zawsze lekko ponad 300. Pingi już takie rewelacyjne nie są. Wczoraj porównałem z kolegą, który ma światłowód od lokalnego operatora i np. ping do vie.valve.net u niego 17 czy 19 ms, a u mnie 37-38 ms, ale rozgrywka stabilna. Aha, gram teraz trochę w COD Modern Warfare 2019 i z tego co widzę opóźnienia są niższe niż w Tmobile i bardzo stabilne, więc nie wszędzie wygrywa Tmobile. 😀


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

T-Mobile daje opcje 900Mb/s ale i tak dochodzi tyle co w Orange przy 1Gb/s.

A jak sprawdzasz ping w Codzie nie mając T-Mobile?

Jak ja ze znajomym gram w CODa, to mamy taki sam albo on trochę niższy w Codzie niż ja w UPC. 


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 147
  • 143
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją


@-brtk-napisał(-a)

T-Mobile daje opcje 900Mb/s ale i tak dochodzi tyle co w Orange przy 1Gb/s.

A jak sprawdzasz ping w Codzie nie mając T-Mobile?

Jak ja ze znajomym gram w CODa, to mamy taki sam albo on trochę niższy w Codzie niż ja w UPC. 


Ktoś wklejał swoje wyniki. Wiem, ze to inna lokalizacja, ale też porównał pingi do battlenet i na Orange były niższe. Miałem UPC i poza CS GO pingi zawsze były niższe i bardziej stabilne w Orange. W CODzie mam zazwyczaj 43-50 ms.

 

Jeśli chodzi o max prędkości w Tmobile to pytałem @akira77 i miał max 902 Mb/s, a zazwyczaj poniżej 900, więc Tmobile chyba jednak trochę przycina. 😀


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

No mój znajomy ma po 948Mb/s (host z Warszawy).

A trasą do samego battle.net też nie ma co się sugerować, bo do serwera docelowego może być niższy ping. Choć różnice nawet do samego battle.net są małe. Do większości T-Mobile wygrywa z Orange, a nieraz i masakruje różnica i jitterem 😉