Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Porównanie oferty z konkurencją


Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 656
  • 881
  • 1

Porównanie oferty z konkurencją

@Anonim  Tu masz streamera grającego przez Tencent: https://www.twitch.tv/doriie

 

Widzisz jego ping? 🙂 To już nie jest wina emulatora że Orange ma masowe problemy na stykach bo tysiące ludzi gra przez Tencent i mają stabilne 20-40 ms. Prawie każdy streamer używa Tencent bo jest po prostu najlepszy do tej gierki.

 

Znów zaczyna się jałowa dyskusja która nie ma sensu. Ja już tym postem kończę.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9Bo to przez to, że większość ruchu przez telie to ruch www i pobieranie z CDN cloudflare i CDN Teli (tak zakładam)


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4102
  • 56

Porównanie oferty z konkurencją

@Banan9 UPC ;> Pograłem dla testu w PUBG'a z tego emulatora Tencenta i zero lagów.

 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją


@kamil333napisał(-a)

Ta dyskusja jest bez sensu. Miałem i UPC, obecnie mam Orange. Każda usługa ma swoje wady i zalety. Orange generalnie ma ONT i dual-stack (co jest super), UPC ma lepsze Wifi (jak ktoś korzysta) i routing. Generalnie wszystkie problemy, które tu opisujecie z Orange ja ich nie doświadczam 🙂 Routing mógłby być lepszy, ale u mnie działa to nieźle. Pradoksalnie UPC miało mniej stabilne parametry niż Orange. Nawet robię sobie wykresy z pingów w czasie między UPC a Orangem 🙂 Większość jest na korzyść UPC jednak. Statystycznie pewnie UPC jednak działa lepiej, w pewnych lokalizacjach jedno jest lepsze lub drugie, dlatego warto zawsze sprawdzić.

 

Tak śledzę z zaciekawieniem ofertę T-Mobile bo może warto by zmienić, ale

 

@akira77 jak jest z IP? Zmienia się co 24h czy 11 dni? Rozumiem, że połączenie jest po PPPoE, a nie DHCP.

 

Czy jest możliwość wymuszenia IPv4 lub pracy z publicznym IPv4 i publicznym IPv6 jednocześnie (na Orange można na własnym sprzęcie).

 


@kamil333  Mamy kolejny dzień i adres IP wciąż jest taki sam. Jak się zmieni to dam znać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

Witam,

 

IP zmienia się mniej więcej po tygodniu. Niestety nie uchwyciłem dokładnego momentu...

Wciąż wszystko działa OK.

 

Jeszcze na zakończenie chciałbym dodać że w TM podoba mi się to, co się dzieje po zakończeniu umowy (jakiejkolwiek) - w odróżnieniu od Orange - przechodzi ona na czas nieokreślony na tych samych warunkach. Nie ma żadnego automatycznego przedłużania na 6 miesięcy. Po prostu dalej ma się to samo a można zrezygnować w każdej chwili z miesięcznym okresem wypowiedzenia.

 

Pozdrawiam,

Tomek

Anonim

Nie dotyczy

Porównanie oferty z konkurencją

@akira77 Z tego co widzę u siebie na umowie i na stronie Orange - nowe umowy (nie wiem jak nowe, ale pewnie już od kilku miesięcy tak jest) po zakończeniu okresu 12/24/36 miesięcy przedłużają się nie na czas 6 miesięcy, a właśnie na czas nieokreślony z zachowaniem warunków z ostatniego miesiąca ;]


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

Skąd info że ceny w TM zostają po końcu lojalki? Takie screeny temu przeczą https://nasz.orange.pl/t5/forums/v3_1/forumtopicpage/board-id/inne/page/7/thread-id/1658#U138680

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 94
  • 181
  • 0

Porównanie oferty z konkurencją

@Piotrekk85  Informacje jakie podałem wynikają z załączonego dokumentu Warunki oferty promocyjnej oraz z moich doświadczeń z pozostałych usług jakie mam w TM. Trzy z nich już przeszły na czas nieokreślony i nic się w cenach nie zmieniło. Jeśli masz inne informacje, być może jestem w błędzie... Ale o tym można będzie się przekonać za dwa lata 🙂

 

Niemniej muszę w tym miejscu wspomnieć o fakcie, że byłem "nękany" przez konsultantów przed samym końcem ostatniej umowy na abonament komórkowy... że jeśli jej nie przedłużę to telefon przestanie działać itp. Nic takiego się nie stało. Płacę dalej tyle samo a usługa działa po staremu. W załączniku jest napisane, że jedynie Magneta rozrywka zostanie wyłączona. W żadnym dokumencie nie ma informacji, że cena wzrośnie.

 

Punkt 3.7:

 

3.7. Niniejsze warunki będą mieć zastosowanie także w przypadku przejścia Umowy na czas nieokreślony, chyba że wyraźnie wskazano inaczej.

 

Rozumiem to w ten sposób, że cena może wzrosnąć po przejściu umowy na czas nieokreślony jeśli bierze się sam internet a nie w pakiecie z Netflixem... Opieram się na dokumencie jaki dostałem podpisując umowę.

 

Pozdrawiam,

Tomek


Poziom 31, Pasjonat Galaktyczny
  • 6518
  • 15924
  • 84

Porównanie oferty z konkurencją

jeśli ceny mają się zmienić to tylko przy podpisaniu nowej umowy lub jak wygaśnie i ktoś przedłuża , a nie w trakcie umowy. to tylko vectra zmienia ceny w trakcie umowy jedynie 🙂 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32319
  • 36186
  • 1366

Porównanie oferty z konkurencją

BSA ma inne regulacje. Poza tym w tym dokumencie jest też zdanie "Abonent nie może dezaktywować zamówionych Usług Telekomunikacyjnych. " - więc zostałeś z umową do końca świata i jeden dzień dłużej? 🙂

Poza tym TM cały czas mnie zlewa i nikt z TM nie potrafi mi oficjalnie na mailu odpowiedź ile zapłacę za odstąpienie (czy te horrendalne 600 zł będzie naliczane?).