Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Orange dla Firm Biurowy

ROZWIĄZANE

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 3
  • 1

Orange dla Firm Biurowy

Witam

chciałbym skorzystać z oferty jak w temacie, orange dla firm biurowy. Koniecznie muszę posiadać możliwość wykorzystania telefonu VOIP. Czy w tej taryfie są one dostępne? Zastanawia mnie zapis w regulaminie 35.5 oraz 36.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 3
  • 1

Orange dla Firm Biurowy

Orange oficjalnie potwierdził - do takiego wykorzystania telefonu VOIP nie będzie przeszkód.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

15 ODPOW. 15

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange dla Firm Biurowy

O który regulamin chodzi?

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 3
  • 1

Orange dla Firm Biurowy

Regulamin oferty Orange dla Firm Biurowy:

35. Ponadto w ramach Promocji, zobowiązują się Państwo:
...
5) nie wykonywać połączeń, które są w dalszej kolejności przekierowywane za pomocą dowolnej technologii, a w szczególności w technologii POTS oraz transmisji danych VoIP (Voice over Internet Protocol);
i
36. Naruszenie przez Państwa któregokolwiek ze zobowiązań, o których mowa w pkt 35, będzie stanowić rażące naruszenie umowy i niezależnie od uprawnień wynikających z umowy, aneksu lub regulaminu świadczenia usług telekomunikacyjnych, zastrzegamy sobie prawo do:
1) ograniczenia lub całkowitego zablokowania świadczonych usług telekomunikacyjnych oraz
2) żądania od Państwa kary umownej w wysokości 5000 zł za każdą kartę SIM lub urządzenie telekomunikacyjne używane w ten sposób.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange dla Firm Biurowy

To tyczy się przekierowań połączeń. Sam zwykły VoIP działa. Chodzi potocznie o to, by nie wykorzystywać połączeń by nabijać opłaty za zakończenie połączeń w innych sieciach.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 3
  • 1

Orange dla Firm Biurowy

Na infolinii dostałem inną odpowiedź. Nie wolno korzystać z telefonu VOIP pod rygorem kary zgodnie z regulaminem.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange dla Firm Biurowy

Może ktoś z Orange potwierdzi lub zaprzeczy.

Sam nie raz korzystam z wielu voipów i blokady nie mam. 

 

Ponadto ważny jest sposób korzystania z voip. Zwykłe odbieranie czy wykonywanie połączeń to nie jest przekierowanie.

 

Poza tym niektóre porty pod voip bywają zablokowane na apn internet. Wtedy pomaga zakup apn vpn.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Orange dla Firm Biurowy

Zgadza się nie można używać telefonu z oferta a w dalszej kolejności korzystać z niego jako VOIP.

 

...nie wykonywać połączeń, które są w dalszej kolejności przekierowywane za pomocą dowolnej technologii, a w szczególności w technologii POTS oraz transmisji danych VoIP


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange dla Firm Biurowy

Można sobie wykonać test. Zainstalujcie sobie skype'a i wykonajcie rozmowę. Działa. Kary nie dostałem już od wielu lat. Słowa dot. przekierowania połączenia są kluczowe.

Przykłady: jeśli chcecie odbierać ruch z zagranicy i przekierować na polskie numery omijając opłaty interkonektowe, to za to będzie kara.

Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 3187
  • 7368
  • 134

Orange dla Firm Biurowy

@Piotrekk85, temat bardziej dotyczy klientów biznesowych. Kary, hmm najpierw system musi to wyłapać, a z tym różnie.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Orange dla Firm Biurowy

Orange co do fraudów ma dobre mechanizmy wg mnie.