Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Lex Pilot


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Lex Pilot

Ustawa ma jeden główny cel - żeby ludzie częściej oglądali tvp-info. No i przy okazji żeby rzadziej oglądali kanały spoza tvp ale to już drobiazg 😉 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 113
  • 0

Lex Pilot

Wszyscy zawsze wspominają o opcji "Ulubionych kanałów". W moim telewizorze mogę sam ustawiać kolejność kanałów. Najpierw włączam wyszukiwanie auto a potem ustawiam kolejność jaka mi odpowiada. W nowszych odbiornikach jest możliwość zgrania ustawień na pendriva i późniejsze ich wczytanie. W rodzinie bliższej i dalszej mamy odbiorniki tej samej marki. Także jak jest zmiana w ofercie kanałów ja ustawiam wszystko u siebie a potem chodzę z pedrivem po dziadkach i im wczytuje poprawiona listę.

Są nawet specjalne programy na komputer do edycji takich list.

 

Wciąż używam sygnału analogowego (u konkurencji). W set-top boxach jest inaczej?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Lex Pilot

@rumburak ale to temat o ofercie tv od Orange więc siłą rzeczy o dekoderach, a w nich jedynym lekarstwem jest właśnie ułożenie listy ulubionych kanałów.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Lex Pilot

W dekoderze tvbox+, tvsat od Orange dostarczana przez Canal+, aktualnie pierwszych 5 pozycji zajmują kanały Canal+ - myślicie, że ustawa wymusi zmianę? 😉 


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29460
  • 270

Lex Pilot

@bluesmanniaki  jeśli by weszła (a jak na razie nie ma szans na to) to pewnie wymusiłaby zmianę na każdym polskim operatorze, lecz jak piszemy w temacie jest w tym przypadku lekarstwo na ustawę.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 17
  • 113
  • 0

Lex Pilot

Zastanawiałem się nad przejściem na sygnał cyfrowy. Czy w dekoderach np. od Orange jest możliwość zgrania takiej listy na pendrive lub na chmurę (może jakaś synchronizacja), żeby później starszym członkom rodziny szybko taką listę zapisać na ich urządzeniu.


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Lex Pilot


@bluesmanniakinapisał(-a)

Ustawa ma jeden główny cel - żeby ludzie częściej oglądali tvp-info. No i przy okazji żeby rzadziej oglądali kanały spoza tvp ale to już drobiazg 😉 


nieprawda! Ustawa jest po to, żeby każdy, podróżując, czy to na wczasy, czy to służbowo, czy to w góry, czy  nad morze, czy pod gruszę może, był pewien że wszędzie na pilocie pod każdą cyferką, miał zawsze ten sam program. A nie tak jak teraz, że gdzie nie pojedzie to wszędzie jest inaczej. Polacy już są tym zmęczeni i trzeba z tym zrobić porządek. Jeden pan tak mówił w telewizorze, dokładnie słyszałem.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 257
  • 1634
  • 0

Lex Pilot

@pirenej i ty temu panu z telewizji uwierzyłeś?! Oj naiwny... 

To ściema, w naziemnej w całej Polsce jest już teraz tak samo, chyba że właściciel telewizora psortuje inaczej... 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2078
  • 7643
  • 31

Lex Pilot

Dlaczego miałem nie uwierzyć? Gdyby mówił nieprawdę to by go nie pokazali. Słusznie mówił! Aż nie mogę spać w nocy gdy gdzieś mam jechać i nie wiem czy tam pod 1 będzie TVP1! Już mam tego dosyć! I jeszcze zagranicą tak powinni zrobić. Ostatnio jak byłem na Majorce, TVP nie było nie tylko pod 1, ale na całym pilocie nie było, nigdzie!


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5474
  • 22045
  • 179

Lex Pilot


@rumburaknapisał(-a)

Zastanawiałem się nad przejściem na sygnał cyfrowy. Czy w dekoderach np. od Orange jest możliwość zgrania takiej listy na pendrive lub na chmurę (może jakaś synchronizacja), żeby później starszym członkom rodziny szybko taką listę zapisać na ich urządzeniu.


Nie ma możliwości.

I nie ma to też sensu, bo na tej liście tylko kolejność da się zmienić, numery kanałów są niezmienne. Czyli jak wciśniesz na pilocie numerek jeden to zawsze wejdzie ten sam kanał (w tej chwili w IP TV Orange jest to TVP 1), niezależnie od tego jakbyś się nie gimnastykował. Tak samo działa numeracja kanałów we wszystkich płatnych platformach. Nie zawsze TVP 1 zapewne jest na pozycji "1", ale nigdy nie da się narzuconej numeracji zmienić. Jedyna rada to tak naprawdę nie żadne listy ulubione, tylko zapamiętanie w pamięci wewnętrznej (czyli "w głowie") tych kilku numerów kanałów które są interesujące i tyle.