Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wykaz zakupów usług elektronicznych


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Wykaz zakupów usług elektronicznych

Wszystkie firmy mają regulaminy w języku polskim. Co więcej musi być guzik zamawiam i płacę. Radzę od Orange wydobyć adres www serwisu w którym doszło do aktywacji usługi.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 18
  • 0

Wykaz zakupów usług elektronicznych

Orange nie ukrywa, kto stoi za tym oszustwem. Problem polega na tym, że Centili odpisuje wszystkim "nie mamy tego numeru w naszej bazie danych". Innymi słowy, nie mamy z tym nic wspólnego i co nam zrobisz?


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Wykaz zakupów usług elektronicznych

Ta firma najwyraźniej nie ma ani regulaminu ani polityki prywatności w języku polskim. Guzik zamawiam i płacę może i gdzieś jest ale w moim przypadku usługa aktywowała się samoistnie. Ciekaw jestem jaki będą mieli dowód na to że było inaczej. Ja mam bilingi i logi z telefonu, w którym była włożona ta karta SIM. Po moich kilku prośbach o udostępnienie regulaminu oraz polityki prywatności cisza. Na ich stronie,a raczej na stronie tej usługi, jest tylko po angielsku. Orange nie chce albo nie jest w stanie podać mi nic więcej na temat tej firmy (adres, NIP status itp.) jak tylko zmiarkowe CENTILI. Czy to jest możliwe że CENTILI nie ma w ogóle oddziału w Polsce a świadczy usługi na rzecz Polskiego Operatora wysyłając smsy łamaną polszczyzną?


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Wykaz zakupów usług elektronicznych

Jest wiele międzynarodowych koncernów, którzy korzystają na supporcie z translatora. Być może piszecie do błędnego oddziału tej firmy. Nie raz pisałem, że takie firmy po odnalezieniu numeru zwykle zwracają całość opłat.

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 18
  • 0

Wykaz zakupów usług elektronicznych

Kontakt do Centili podało mi Orange i był także podany w smsie, po "zakupie" usługi.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Wykaz zakupów usług elektronicznych

A masz tylko jeden numer w Orange? może zakupu dokonano z innego numeru

Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 29
  • 18
  • 0

Wykaz zakupów usług elektronicznych

Piotrek, czy ty jesteś jakimś BOTem czy po prostu się zapętliłeś? Pytałeś już o to czy mam inny numer. Nie mam innego numeru, nie miałam innego, Centili to oszuści. Po prostu.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Wykaz zakupów usług elektronicznych

Nie będę zgadywał czy te dane są poprawne, jeżeli w tych śmiesznych smsach dane się nie zgadzają to świadczy to tylko o profesjonalizmie firmy. Swoją drogą miałem już wcześniej na tym samym numerze tel. podobny przypadek z MadGames. Jednakże ta firma miała polski regulamin i politykę prywatności, mimo że dokopałem się że C.F.M. Content For Mobile Ltd miała siedzibę na Cyprze. Szybko te dokumenty przejrzałem i od razu znalazłem kilka niezgodności w regulaminie, napisałem oficjalną reklamację i wyszczególniłem to wszystko wraz z konsekwencjami jakie mogą im za to grozić. Postraszyłem dyrektywami RODO i GDPR za bezprawne pozyskanie mojego numeru tel. i przetwarzanie w celach zarobkowych i po 5 minutach miałem odpowiedź i grzecznie zwrócili w zębach wszystkie pieniądze.


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 7
  • 10
  • 0

Wykaz zakupów usług elektronicznych

Niestety ale Orange jest na tyle dziadowską firmą, że naraża swoich klientów na dodatkowe, niechciane usługi generujące spore koszta. Aby się przed tym chronić trzeba samodzielnie zalogować się na swoje konto w Orange i powyłączać, na każdym numerze telefonu osobno, poniższe usługi, które są domyślnie włączone. Może komuś się przyda, ja mam już wszystko zablokowane ale i tak noszę się z zamiarem zerwania umowy z Operatorem:

 

- Blokada aktywacji Mob. Connect

- Blokada dostępu do serwisów premium
- Blokada dostępu do serwisów premium dla dorosłych
- Blokada MMS MT
- Blokada na Usługi Elektroniczne
- Blokada odbierania połączeń na Twój koszt
- Blokada połączeń *7xxx

- Blokada połączeń 0700 i 0701

- Blokada połączeń 0800 i 0801
- Blokada SMS MT
- Blokada połączeń międzynarodowych
- Blokada wysyłania MMSów Specjalnych
- Blokada wysyłania SMSów Specjalnych
- Blokady usług Premium
- DCB - Blokady Stref Premium

- Limit na usługi premium
- Limit indywidualny AntyBillszok

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32313
  • 36175
  • 1366

Wykaz zakupów usług elektronicznych

Nie chce mi się wierzyć, te firmy dobrze dbają o PR. Być może numer trzeba podać w międzynarodowym formacie z różnymi wariantami prefiksów lub podać numer IMSI (można go wydobyć np. z apki na smartfonie).

Wieszanie psów na Orange nic nie ma, bo wszyscy duzi operatorzy oprócz Plusa oferują takie same usługi. Plus jak wdroży nowy CRM dla wszystkich abonentów to również direct biling w takiej samej formie wprowadzi dla swoich klientów. Kiedyś było audiotele, potem smsy przychodzące, teraz direct biling a za kilka lat pewnie jeszcze coś innego.