Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Videostrada - co to jest za usługa?

ROZWIĄZANE

Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 143
  • 744
  • 2

Videostrada - co to jest za usługa?

A czy sprawdzałeś inne dyski w tym dekoderze? Jaką pojemność ma obecny? I jaki to jest w ogóle dysk?


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5558
  • 22523
  • 185

Videostrada - co to jest za usługa?

@Ranzesik-58 

Co do daty aktualizacji, to jest ona bardzo myląca bo to nie jest wcale data aktualizacji tylko data zakończenia prac nad tą wersją oprogramowania ("release date"?). Mam tam tą samą datę. Podobnie wersja "loadera". Natomiast aktualizacji w jesieni było kilka, obejmowały one duże zmiany wyglądu EPG ale także pewne zmiany funkcjonalne, w tym dotyczące nagrywania. Te aktualizacje nie odzwierciedlały się w tych numerach, prawdopodobnie natomiast odzwierciedlały się w innych numerkach o dość kryptycznych nazwach.

j131_0-1678821293082.pngj131_1-1678821372879.png

 

Intrygujące jest to, że dioda PVR wskazuje na prawidłowe działanie dysku...

A co widać w tym menu?

j131_2-1678821628853.png

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54498
  • 637

Videostrada - co to jest za usługa?

@Ranzesik-58  a masz ustawioną formę nagrywania w menu dekodera? Trzeba wybrać, chmura czy dysk zewnętrzny 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada - co to jest za usługa?

Jak pisałem wcześniej : chmurę mam wyłączoną, bo nigdy ta funkcja mnie nie interesowała, szczególnie, że za tę usługę trzeba płacić 10 zł miesięcznie a do tego nagrania są przechowywane przez 7 dni.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada - co to jest za usługa?

WD 2TB


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5558
  • 22523
  • 185

Videostrada - co to jest za usługa?

@Ranzesik-58 

Mniejsza o "chmurę" jako taką (aka multinagrywarkę), choć nigdy nie miała ona ograniczenia do 7 dni, zawsze był to miesiąc. Nie chodzi o to czy masz ją włączoną, czy nie, tylko czy w menu dekodera masz wskazane jako domyślne miejsce nagrań dysk lokalny. Jesienne aktualizacje wprowadziły w tym zakresie zmiany, stąd sugestia żeby się upewnić że opcja jest ustawiona poprawnie.

Ponawiam pytanie: co widać w menu diagnostycznym dekodera w kwestii dysku? Czy jest on tam widoczny jako sformatowany tym magicznym systemem plików (jak na moim zrzucie), pokazuje wolne miejsce, czy też nie?

A, jest jeszcze kwestia zasilania: 2TB to bardzo duży dysk, czy jesteś pewien że nie ma on zbyt wysokich wymagań co do mocy pobieranej z USB dekodera? Może zasilacz ICU100 szwankuje - czy on był wymieniany razem z dekoderem? Ciągłe restarty zdają się sugerować problem z zasilaniem. Czy dysk w ogóle startuje po podłączeniu do dekodera? Gdyby nie startował, to oczywiście dekoder nie dałby rady go sformatować: jesteś pewien, że to formatowanie się udaje? Jeśli się udaje to w tym menu powinno być wszystko OK. Jeśli z tym jest problem, to czy próbowałeś może kombinacji z zasilaniem zewnętrznym dysku? Albo chociaż (dla testów) podłączenia mniejszego dysku (minimum musi być 128GB)?

Jeśli dysk w menu diagnostycznym jest widoczny prawidłowo, a opcja nagrywania wskazuje na dysk, to kolejne pytanie będzie o objawy niedziałania PVR. Jaki błąd jest wyświetlany przy próbie nagrywania?

 

PS. Co do 7 dni w kontekście multinagrywarki, to jest coś takiego jak możliwość oglądania programów do 7 dni po emisji. Tego nie trzeba "nagrywać": jeśli dany program ma taką opcję to po prostu jest dostępny przez tydzień. Technicznie to też jest część "multinagrywarki", ale formalnie nie nazywa się tej funkcjonalności "nagrywaniem". Szkopuł w tym, że nie na wszystkich programach jest to dostępne.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54498
  • 637

Videostrada - co to jest za usługa?

@j131  o to samo pytałem , czy w menu dekodera jest zaznaczony typ nagrywania na dysk. Było to zmienione właśnie w jednej z aktualizacji. Dodane jako opcja 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada - co to jest za usługa?

Kochani,

Dziś miałem wolne, więc praktycznie od godz. 8-ej rano telewizor był włączony. W tym czasie kilkakrotnie następował restart dekodera : dekodera i dwa razy restart routera (nie wiem po co, ale następował). Po pierwszym restarcie zmienił mi się układ programów, teraz muszę się znów nauczyć ich miejsca 😀, ale to drobiazg.

Po ostatnim restarcie wszedłem w menu dekodera jeszcze raz wszystko poustawiałem. Przy okazji pięknie dziękuję za wskazówki Agat13 i J131. Dzięki Waszym wskazówką (radom) zainteresowałem się ustawieniami.

I faktycznie, po tych restartach wszystko musiałem ustawiać od początku, miejsce zapisu, wyłączyć multinagrywarkę, wybrać miejsce zapisu dysk twardy, itp.

 

I wszystko działa, od razu nastawiłem nagrywanie kilku filmów (nawet jeden już się nagrał). Teraz widzę, że mam wolne 98% dysku (jeszcze wczoraj było 100%).

Prawdopodobnie sprawdziły się komentarze techników (grudzień/styczeń) mówiące o problemach z platformą. Nie znam slangu techników Orange, więc jest to tylko moje takie sobie gdybanie...... Ale wróciło. Mam nadzieję, ze na stałe.

 

I jeszcze raz wszystkim dziękuję za wsparcie, rady, sugestie.

 

PS. Od dziś w multinagrywarce też mam 30 dni.


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54498
  • 637

Videostrada - co to jest za usługa?

@Ranzesik-58  konkluzja: słuchaj się starszych 😄 i zanim kolejny raz wymienisz dekoder warto polatać po menu, tym bardziej, że ten uograde że zmianą opcji nagrywania był tu już omawiany...tylko z taką pewnością pisałeś co masz wyłączone, a co nie, że trudno było przekonać do najprostszych czynności 

Dodam, że tak naprawdę rozwiązaliśmy inny problem niż w temacie postu...i jesteśmy skuteczniejsi od infolinii 😂 trzeba tylko pytać konkretnie 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada - co to jest za usługa?

Wniosek nasuwa się z tego taki, że w dziale technicznym pracują "wybitni fachowcy", to oni przegonili mnie przez pół miasta po nowy dekoder.

A swoją drogą : czy te dzisiejsze restarty nie miały wpływu również an to, że usługa wróciła (oczywiście po tych wszystkich moich nowych ustawieniach ?