Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Videostrada - co to jest za usługa?

ROZWIĄZANE

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13284
  • 54498
  • 637

Videostrada - co to jest za usługa?

@Ranzesik-58  widzisz... zamiast pisać o słowie z SMS-a wystarczyło napisać o braku możliwości nagrywania na dysk. Ta opcję ma tylko dekoder ICU100. Dysk ma Sata3.0? Włączasz i dekoder go nie widzi? Próbowałeś na innym mniejszym i na UasB z tyłu dekodera? Nigdy nie nagrywał, czy przestał?  Podpowiedzielibyśmy, gdyby od razu padło pytanie w sprawie dysku 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada - co to jest za usługa?

Przez rok było wszystko ok. Teraz od 10.08.2022 przepycham się z Orange. Dekoder był już wymieniany. Nie wiem ile razy go aktualizowane i nie wiem ile razy formatowałem dysk.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 2034
  • 5527
  • 184

Videostrada - co to jest za usługa?

1. Czy dekoder wykrywa dysk po podłączeniu ?
2. Dezaktywuj multinagrywarkę dla pewności.
3. Była próba na innym dysku ? Podmień kabel o ile to możliwe.
4. Salony często mają ICU100 na prezentacji, poproś aby obsługa podpięła Twój dysk do ich dekodera dla testu.
4. Nie sądzę aby tu był problem po stronie Orange. U mnie działa to bez zarzutu, no chyba że kolejny dekoder z uszkodzonym USB.

Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29466
  • 270

Videostrada


@Ranzesik-58napisał(-a)

https://www.facebook.com/140789625940610/posts/6254215874597924/

Przeczytaj proszę, bo nie chce mi się już o tym pisać

A jak będziesz miał ochotę, to możesz poczytać moje inne wpisy.


@Ranzesik-58  wiesz, nie wszyscy na forum NO mają i korzystają z FB (np. ja) więc pisząc tu warto było opisać cały problem, z pewnością ktoś by pomógł. Na przyszłość z problemami technicznymi warto "uderzyć" bezpośrednio do nas niż na jakieś "ogólne" społecznościówki 😉


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada - co to jest za usługa?

  1.  dekoder widzi dysk,
  2. multinagrywarka wyłączona od początku umowy, bo od początku nagrywanie w chmurze, mnie nie interesowało, gdyż ta usługa jest płatna  zł miesięcznie i do tego nagrania są przechowywane przez  7 dni, stąd pomysł na dysk zewnętrzny,
  3. nie wiem ile razy robiłem restart dekodera i formatowałem dysk,
  4. kabel zmieniony przy wymianie dekodera,
  5. dysk jest sprawny, podpinałem go do laptopa, ściągałem i przerzucałem tam zdjęcia i nie było problenu,
  6. nie do końca się z tym zgadzam, że wina nie leży po stronie Orange, gdyż podczas rozmów z działem technicznym (grudzień, styczeń) osoby z którymi rozmawiałem twierdziły, że są jakieś problemy z platformą. Poza tym kilka dni temu dzwoniła do mnie Pani z Orange, która w ramach reorganizacji usług koniecznie chciała mi wcisnąć przedłużenie umowy na kolejne lata. W trakcie rozmowy powiedziała m.in., że jak podpiszę, to multinagrywarkę będę miał z darmo i nagrania będą przechowywane przez 30 dni oraz będę miał możliwość nagrywania z dekodera na dysk seriali (teraz tej opcji nie było). Powiedziała również, że jak się zdecyduję, to już nie będzie tych problemów. Fajnie, prawda ? Wychodzi więc na to, że są różne wersje oprogramowania dekodera, dla starych klientów i nowych. Ja jestem ten stary.

A tak w ogóle to proponuję zamknąć ten post, gdyż po dzisiejszej rozmowie z Panią z Orange podjąłem decyzję, że już nic z tym nie robię, czekam na sierpień i rozwiązuję umowę. Jeśli zdecyduję się pozostać w Orange, to tylko ze światłowodem.

Teraz szukam rozwiązań na telewizję naziemną, do sierpnia mam czas.

 


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5557
  • 22523
  • 185

Videostrada


@Ranzesik-58napisał(-a)

https://www.facebook.com/140789625940610/posts/6254215874597924/

Przeczytaj proszę, bo nie chce mi się już o tym pisać

A jak będziesz miał ochotę, to możesz poczytać moje inne wpisy.


Tobie się nie chce pisać, a mnie się nie chce zakładać konta na fb.

U mnie ICU100 z dyskiem zewnętrznym działa bez problemu. Jeśli podejrzewasz, że problemem jest stara umowa, to napisz kiedy była zawierana, być może ktoś z podobną umową się objawi.

Próbowałeś diagnostyki z menu serwisowego? To co opisujesz nie jest do końca konsekwentne, zakładam że to z powodu znudzenia pisaniem i skrótów myślowych. Konkretnie, jeśli dekoder poprawnie rozpoznał dysk, to ten dysk nie powinien (bez ponownego formatowania/partycjonowania) nadawać się do użytku w PC.

Co do Twoich uwag w sprawie multinagrywarki to nie wydaje mi się żeby istniały różne wersje tej usługi. Jedynie cena jest różna: dla jednych ta usługa jest darmowa, dla innych nie. Nie wydaje mi się też żeby aktywność tej usługi blokowała nagrywanie na dysku (bo mam i jedno i drugie). Mogę się jednak mylić, bo masz rację co do tego, że oprogramowanie dekodera jest całkowicie pod kontrolą operatora i jak najbardziej może zależeć od umowy. IIRC był już podobny wątek na NO, choć tam na pewno wchodził też w grę multiroom. Reasumując: nie wiem, czy uzyskałbyś sensowniejsze podpowiedzi gdybyś zapytał na NO od razu o meritum a nie o SMSa, ale na pewno na fb też nic sensownego Ci nie podpowiedzieli. Natomiast jeśli już była zamówiona wizyta technika to nie do końca rozumiem po co ją odwoływałeś. Masz umowę, w niej określone warunki, jeśli coś nie działa to reklamuje się do skutku.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada - co to jest za usługa?

  1. umowa była zawarta 16.08.2021 r.,
  2. w diagnostyce dekoder widzi dysk, nie wiem ile razy robiłem restart dekodera, tak jak nie wiem ile razy robiłem formatowanie dysku.
  3. oczywiście masz rację : dysk po podłączeniu do laptopa był formatowany na potrzeby sprawdzenia w laptopie, czy jest sprawny (przepraszam, duży skrót myślowy). Po podłączeniu do dekodera znów go sformatowałem.
  4. nie wiem też, czy umowa ma jakieś znaczenie, ale jest to jedno z pierwszych pytań osoby z działu technicznego, czy mam wyłączoną multinagrywarkę podczas rozmowy. potem pytanie o to czy dekoder widzi dysk......... i tak zawsze ta sama lista pytań,
  5. na FB w ogóle nie odpowiedziano,
  6. odwołałem z dwóch powodów : po pierwsze jeszcze wtedy nie wiedziałem, co to jest videostrada i że w slangu może to dotyczyć mojej usługi. I trudno się dziwić, bo nie muszę znać slangu techników Orange. Pewnie, gdybym zapytał pana z technicznego, co to jest "funk" też by nie wiedział. Ale na serio, wtedy po przeczytaniu informacji o videostradzie tu (piękne dzięki za informację), pogłębionej o lekturę W GOOGLE, doszedłem do wniosku, ze po co mi wizyta technika, do usługi, której nie oferuje Orange. A drugi powód, ten najważniejszy : nikt ze mną nie uzgadniał ani terminu wizyty technika ani też godziny. Suchy lakoniczny sms powiadamiający mnie tym fakcie. Wydawać by się mogło, że żyjemy w cywilizowanym świecie, że wszelkiego typu zgłoszenia powinny być uzgadniane i zaakceptowane przez obie strony. Odmówiłem, bo w tych godzinach i w tym dniu byłem w pracy. Odmówiłem, w Moim Orange pojawił się komunikat, ze usługa działa prawidłowo. I to zamknęło temat. I już nikt się ze mną nie kontaktował. A poza tym straszono mnie karami (opłatami) od 49 zł do 121 zł. Nikt chyba nie lubi, jak go się straszy.

Jeszcze raz wszystkim dziękuję ZA WYPOWIEDZI, ZA CIERPLIWOŚĆ.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada - co to jest za usługa?

Dziękuję Agat13 za sugestię.

Kończąc temat videostrady :

Witam,

Po prawie 2 latach w Orange (nie liczą wcześniejszych lat, bo była przerwa na inną firmę) mogę powiedzieć, że praktycznie nie ma obsługi w firmie Orange. Dlaczego tak uważam ?

A to dlatego :

  • brak możliwości kontaktu z firmą w formie elektronicznej : sms, e-mail. Z informacji jakie uzyskałem na FB wynika, cyt. : "nie oferujemy obecnie adresu e-mail do kontaktu". Kiedyś był : bok@orange.pl Czyżby Orange bało się, że tego typu dokument może posłużyć w sprawie ?
  • na dzień dzisiejszy są TYLKO dwie możliwości kontaktu z Orange :
  1. pierwsza przez Czat, nie POLECAM, bo najczęściej po kilku linijkach wyskakuje komunikat o awarii i brak odpowiedzi, proszę spróbować później,
  2. infolinia (dramat, dramat, dramat), gdyż najpierw trzeba "zaliczyć" boot'a Maxa. I nie ważne czy dzwonisz na Infolinię bezpośrednio, czy przez aplikację, gdzie już wybrałeś temat rozmowy, efekt jest ten sam : milion pytań do, weryfikacja, nr usługi , pesel, itp. A Ty chcesz TYLKO pogadać z konsultantem z działu np. technicznego (na przykład). I jak Ci się udało "przejść" Maxa, to musisz uzbroić się w cierpliwość, wysłuchać melodyjki, przerywanej komunikatem "aktualnie. wszyscy nasi konsultanci prowadzą, rozmowy, proszę czekać."
  3. A jak Udało Ci się doczekać rozmowy z konsultantem ( w międzyczasie się nie rozłączyłeś), to możesz mieś DUUUUUUUUUUŻĄ pewność, że Twoje zgłoszenie zamiast reklamacji będzie miało status zgłuszenia technicznego. Mogę Ci to zagwarantować.

Brawo Orange, numero uno !!!!


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5557
  • 22523
  • 185

Videostrada - co to jest za usługa?

@Ranzesik-58 

No to zawierałeś umowę troszkę tylko później niż ja (luty 2021) więc nie jest to jakiś dinozaur, warunki powinny być podobne. Od początku miałeś ICU100 czy na początku wcisnęli Ci IWU200? Płacisz za ICU100 ekstra (coś koło 5PLN)?

Doskonale rozumiem, że na Twoją frustrację moje współczucie nic nie pomoże, niemniej współczuję i podzielam irytację jaką np. bot MAX wzbudza w Tobie.

Jednakże problem który sygnalizujesz zaintrygował mnie na tyle, że byłbym zobowiązany, gdybyś jeszcze NO nie opuszczał.

Jakiś czas temu eksperymentowałem trochę z ICU100 i rozmaitymi dyskami do niego podłączanymi, włącznie z podłączaniem dysków nie-do-końca-sprawnych, a mimo to nie zdarzyła mi się taka sytuacja jaką opisujesz. Szczególnie zagadkowe jest to, że jak piszesz przez jakiś czas wszystko działało dobrze. Czy możesz podać przybliżoną datę "awarii"? Czy da się ją jakoś powiązać z aktualizacją oprogramowania dekodera? Jaką masz aktualnie wersję oprogramowania?

Skoro dekoder formatuje dysk, to powinien go widzieć, czy wobec tego dioda kontrolna PVR na wyświetlaczu ICU100 się świeci?

A może uszkodzony jest nie sam dysk, ale jakiś element portu USB: albo po stronie dekodera (to jednak mało prawdopodobne, skoro tyle razy był wymieniany), albo po stronie dysku. Oczywiście jeśli używasz tego samego mechanizmu do podłączania dysku do PC to już to wykluczyłeś, ale przecież można sobie wyobrazić scenariusz w którym obudowa z USB3.0 jest wykorzystywana tylko do dekodera, a do PC masz kabelek np. eSATA, stąd sugestia że a nuż może to być problem kabelka. Niewiarygodnie często tak właśnie się zdarza.

Na Twoim miejscu bym nie odpuścił, to po prostu musi działać.


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 27
  • 89
  • 0

Videostrada - co to jest za usługa?

Gratuluję, że u Ciebie wszystko działa.

  1. Do początku sierpnia 2022 wszystko było ok. Aż któregoś pięknego popołudnia dekoder sam się zrestartował i się zaczęło ..... brak możliwości nagrywania. Pierwsze zgłoszenie było 10.08.2022 r., podczas rozmowy technik stwierdził, że uszkodzony jest dekoder i zaproponowano mi wymianę na inny. Przesyłkę wysłano kurierem, ale w dniu 13.08 kurier ponoć nie zastał mnie w domu (mimo, że w tym dniu odbierałem list polecony i inną przesyłkę ), przesyłka została wywieziona przez kuriera do punktu, który nie działa w soboty, więc przeleżała jakiś czas w punkcie i wróciła do nadawcy. No cóż działanie firm kurierskich to zupełnie inny temat !!!! Na początku października 2022 r. ponownie skontaktowałem się z biurem Orange i umówiłem się tym razem na wymianę dekodera w salonie w Szczecinie. Ponowne zainstalowanie dekodera zajęło mi ponad trzy godziny, gdyż komunikat jaki wyświetlił się mówił, że dekoder nie był używany od 3696 dni (czyli przeleżał gdzieś na półce ponad 10 lat). I zaczęły się "przepychanki" z biurem obsługi klienta, gdyż dalej nie mogłem nagrywać filmów i programów. Przy okazji wymieniłem wszystkie kable ! Na te co były w zestawie.
  2. Tak, płacę dzierżawę za wypożyczenie dekodera w kwocie, 4,99 zł miesięcznie. Wydawać by się mogło, że dzierżawca powinien dbać, by sprzęt dzierżawiony był sprawny i miał aktualne oprogramowanie. Wydawać by się mogło ......
  3. I to przeżyłem szok, bo jakoś do tej pory nie przywiązywałem do tego wagi, ale mnie zainspirowałeś, więc wszedłem w menu dekodera i tu szok : ostatnia aktualizacja dekodera : 29.04.2022 godz. 15:39:47 . Dziwne, bardzo dziwne, bo na przełomie grudnia/stycznia często następował nieprzewidziany i nie planowany restart dekodera. Potrafił się zrestartować kilka razy w ciągu dnia, ale składałem to na fakt, że trwają prace na platformie (taką zresztą w grudniu dostałem informację od technika). Potem się uspokoiło i jakiś czas był z tym spokój. Do wczoraj, znowu restart. Nie wspomnę już o tych restartach i formatowaniu, które sam przeprowadziłem.
  4. dioda kontrolna PVR na wyświetlaczu ICU100 się świeci,
  5. Czy chodzi Ci o wersję loadera ? 1.02.57

Mam nadzieję, że odpowiedziałem Ci na wszystkie pytania. Pozdrawiam