Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

ROZWIĄZANE

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

► W temacie zaktualizowano etykiety - Moderator Wiktor ◄

 

Witam! Od roku mam telefon Xperia XA który jest wart nowy około 600 zł. Doszło w nim do uszkodzenia ekranu, telefon przez dwa dni po uszkodzeniu użytkowałem, i poza wyświetlaczem nie miał żadnych wad, działał sprawnie, i tak jak zawsze. Telefon trafił do Digital Care, telefon wyjechał 18.11.2017 do 22.11.2017 dziś zadzwoniłem i przypadkiem dowiedziałem się, że w moim telefonie nagle jest uszkodzona PŁYTA GŁÓWNA i TYLNIA KLAPKA, gdzie w protokole przyjęcia zaznaczałem, że uszkodzony jest tylko wyświetlacz, klapka i inne rzeczy w porządku. Serwis żąda ode mnie 390 zł za roczny telefon. Inaczej odeślą mi go z uszkodzoną płyta główna i klapką. Nie wiem jak to możliwe, że telefon sprawy tylko  z uszkodzonym wyświetlaczem nagle ma uszkodzoną płytę główna i klapkę  z tyłu. To już druga moja naprawa u nich, za pierwszym razem musiałem płacić tylko za klapkę, i także się przypadkiem o tym dowiedziałem, wtedy mój czas oczekiwania na telefon wynosił półtora miesiąca. Proszę o pomoc co z tym zrobić bo nie zamierzam płacić 390 zł za uszkodzenie którego ja sam nie wywołałem 😉 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

Niestety części do telefonów bywają droższe niż sam telefon. To już raczej udaj się do rzecznika konsumentów lub finansowego. W ramach ubezpieczenia masz określone limity kwotowe.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

37 ODPOW. 37

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

Niestety części do telefonów bywają droższe niż sam telefon. To już raczej udaj się do rzecznika konsumentów lub finansowego. W ramach ubezpieczenia masz określone limity kwotowe.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

No dobrze ale co dalej ? 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32322
  • 36194
  • 1366

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

Te instytucje mogą skontrolować ceny i warunki ubezpieczenia. Masz ustalone limity i jest możliwość sprawdzenia czy koszty nie są zawyżone.

Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

Myślę, że jutro się do niech odezwę i pogadam troszkę o rzeczniku zobaczę jak będą gadać 😉 


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 721
  • 1685
  • 34

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

@RobertF Rada pomogła? Jeśli tak może warto zaznaczyć ją jako rozwiązanie, żeby inni użytkownicy szybciej ją mogli wyszukać. Bardzo szczęśliwy mężczyzna


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

► Wątek został przeniesiony tutaj z tematu Ostrzeżenie przed usługą ochrony wyświetlacza - Digital Care, ponieważ porusza bardzo zbliżone zagadnienie - Moderator Wiktor ◄

 

Własnie mam problem z ta firma ,powiedziała ze nie naprawi wyswietlacza bo nie robią naprawy czesciowej chyba ze dopłate zrobie a telefon byl cały sprawny tylko serwis stwierdził uszkodzenie modułu a oni stwierdzili jakies inne uszkodzenia i chcieli dopłaty za naprawe nie zgodziłam sie to powiedzieli ze odeślą telefon z powrotem nie naprawiony ,

 

Szanowna Pani,

 

Digital Care Sp. z o.o. działając w imieniu i na rzecz Orange Polska S.A. uprzejmie informuje, iż serwis dokonał ekspertyzy uszkodzeń Urządzenia Samsung o nr IMEI: XXXXXXXXXXX.

 

Informujemy, że zgodnie z § 6, ust. 7a regulaminu usługi „Orange Smart Care”, Usługa obejmuje swoim zakresem usunięcie Uszkodzenia Wyświetlacza (tj. naprawę lub wymianę Wyświetlacza), a także naprawę lub wymianę Obudowy, aparatu (przedniego lub tylnego) oraz przycisków, o ile Obudowa, aparat lub przyciski uległy Uszkodzeniu wraz z Wyświetlaczem, jeżeli zachodzi konieczność naprawy lub wymiany tych elementów Urządzenia.

 

Uprzejmie informujemy, że ekspertyza serwisowa wykazała, iż oprócz wyświetlacza uszkodzeniu uległy części, które nie są objęte zakresem usługi tj. płyta główna, ramki oraz moduł wielofunkcyjny. Koszt naprawy tych  części wynosi 1293,44 zł.

 

W związku z powyższym, proponujemy dopłatę do pełnej naprawy zgodnie z § 7 ust 5: „(…) w przypadku stwierdzenia przez Punkt naprawczy wystąpienia uszkodzenia innego niż objętego zakresem Usługi, Infolinia Techniczna poinformuje Klienta lub Użytkownika o koszcie naprawy takiego uszkodzenia, a Klient lub Użytkownik podejmie decyzję co do jej wykonania”.

 

Jeśli zdecyduje się Pani na dopłatę prosimy o dokonanie wpłaty kwoty 1293,44 zł. Wpłaty należy dokonać  na numer konta bankowego XXXXXXXX podając w tytule przelewu swoje dane oraz nr szkody CLMXXXXXXXX.

 

W przypadku braku zgody na dopłatę zgodnie z § 7 ust 11 regulaminu:  przysługuje Pani  prawo do:

  1. a) dokonania naprawy we własnym zakresie i wykorzystania Limit przy kolejnej Naprawie,
  2. b) zdecydowania na naprawę w nieautoryzowanym Punkcie naprawczym ze skutkiem utraty Gwarancji dla Urządzenia,
  3. c) zdecydowania się na częściową naprawę Urządzenia, jeśli jest ona możliwa w ramach Limitu, niedającą gwarancji działania Wyświetlacza lub samego Urządzenia.

 

Uprzejmie proszę o podjęcie decyzji w sprawie w przeciągu 5 dni od otrzymania wiadomości. Informację zwrotną proszę przekazać na adres e-mail infolinia@ucare.pl  lub pod numerem telefonu 22 2550240. 

 

 

Pozdrawiam/Best regards

 

Marlena XXXXXXXX

Młodszy Specjalista ds. Obsługi Szkód

Tel. 22 255 02 40

 
       
   

Digital Care sp. z o.o. 
ul. Komitetu Obrony Robotników 48 
(dawna nazwa ulicy: 17 Stycznia 48) 
02-146 Warszawa, Polska

www.digitalcaregroup.com
NIP: 534-24-87-752

   

Sąd Rejonowy dla m. st. Warszawy w Warszawie, XIII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego; KRS: 0000431665, NIP: 5342487752. Wysokość kapitału zakładowego: 500 000 zł, kapitał wpłacony w całości.

Anonim

Nie dotyczy

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

@kiki15A jaki telefon chciałeś naprawić a czytając regulamin jest wspomniane o jakimś cenniku którego nie widzę na stronie Orange https://www.orange.pl/view/smart-care czy podanej strony przez Ciebie?


Poziom 6, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 0
  • 0

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty

samsung galaxy s6

Anonim

Nie dotyczy

Ubezpiecznie Digital Care kłopoty


@kiki15napisał(-a)

samsung galaxy s6


Sama cena wyświetlacza i ekspertyzy plus transportu przekracza naprawę bo limit masz do 800zł trochę wątpię że jeszcze jest do wymiany płyta. Do 1000zł można kupić nowy telefon.