Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

ROZWIĄZANE

Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

Witam serdecznie

W październiku zamówiłem dwa telefony w Orange na raty przez internet z odbiorem osobistym w salonie.

Odstąpiłem od umowy w ciągu 14 dni. Odesłałem urządzenia i do każdego telefonu odstąpienie od umowy, które pomagała mi wypełnić pani z infolinii Orange. Od Orange nie otrzymałem, żadnej informacji, a na koncie cały czas widniały te urządzenia na raty i doliczane były do miesięcznych faktur. Postanowiłem zadzwonić do Orange, aby to wyjaśnić, Pan na infolinię, po konsultacji z przełożonym, powiedział mi, że mam nie płacić i w najbliższym czasie będzie korekta, bo zwrot faktycznie był. Po dwóch tygodniach nic się nie zmieniło, więc znowu zadzwoniłem, bo ma koncie miałem już drugą ratę za sprzęt do zapłaty. Pan na infolinii sprawdził wszystko i bardzo mnie przeprosił i złożył odpowiednią reklamację. Dziś dostałem odpowiedź, że zwrot nie został uznany, ponieważ umowa była zawarta w salonie, faktycznie w salonie był tylko odbiór, bo taką wybrałem opcję, gdyż była najszybsza. Urządzenia były do mnie odsyłane trzy razy i nie zostały odebrane, faktycznie mogło tak być, bo niema mnie na miejscu. Wiem, że były już poruszane tego typu sprawy tutaj i pracownicy Orange pisali, że faktycznie zwrot powinien zostać uznany, UOKIK również się wypowiedział w takich przypadkach, że jest prawo do odstąpienia od umowy. Czy jest tutaj ktoś, kto pomoże. 

Bardzo z góry dziękuję 

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Rozwiązanie:

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

Zgodne z prawem to jest.

Możesz reklamować coś innego. Orange powinno Cie poinformować o nie przyjęciu zwrotu i odesłać Ci telefony. Czy to nastąpiło? Niestety bez interwencji UKE czy rzecznika konsumentów może być trudno.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

22 ODPOW. 22

Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2192
  • 8152
  • 32

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

może haczyk jest w tym, że to na raty?

 

Jak raz nabywałem laptop, za gotówkę, przez internet, z odbiorem osobistym w sklepie - nie! nie Orange! - miałem do wyboru zapłatę przy odbiorze i przelewem z góry, wybrałem to drugie, bo w warunkach zakupu było wyraźnie napisane, że jak zapłacę przy odbiorze, to utracę możliwość zwrotu 14 dniowego.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

Niewiem czy jest haczyk, czy Orange poprostu nie lubi dostawać zwrotów. Wiem, że były już podobne tematy i że niby jest możliwość odstąpienia od umowy. Wypowiadał się gdzieś tu na forum pracownik Orange i zwroty wraz z odstąpieniami od umowy były uznane, ale pierwotnie też były odmowne decyzję. Pytanie czy od zeszłego roku coś się mogło zmienić?


Poziom 38, Pomocnik Międzygalaktyczny
  • 7197
  • 29498
  • 271

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

Z tego co się orientuję to termin 14 na odstąpienie jest możliwy od umowy/zakupu zawartego całkowicie na odległość tzn. telefonicznie/online z dostawą do domu/paczkomatu (ogólnie przesyłka kurierska), a czy to tyczy się również odbioru własnego w salonie 🤔...no właśnie tu może być ten haczyk. Trzeba by zagłębić się w regulaminy.


Poziom 42, Mistrz Międzygalaktyczny
  • 19197
  • 55438
  • 750

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

@Willy034 miałem podobną sytuację. Wyjaśnienie jest takie, że mimo podpisanej umowy online z odbiorem urządzeń w salonie, Orange wtedy traktuje, jak by umowa jest zawarta stacjonarnie. Trudno wtedy odstąpić od umowy. Mi się udało, trafiłem na osoby z Orange, które zajęły się moją sprawą. Próbuj, składaj reklamację, może i Tobie się uda. Co do rat, to dalej bym płacił, dopóki sprawa nie zostanie wyjaśniona, inaczej jak dług urośnie, Orange może się upomnieć z odsetkami.

Po wyjaśnieniu sprawy i udanym odstąpieniu od umowy, opłaty za telefony zostaną zwrócone.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

Masz jakiś namiar na te osoby? Czy na infolini tak trafiłeś?


Poziom 32, Pasjonat Galaktyczny
  • 2589
  • 10703
  • 94

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

Cześć @Willy034 

Odstąpienie od umowy kupionego urządzenia/akcesoriów jest możliwe w przypadku gdy podpisałeś umowę z Orange lub Orange wydał  Ci urządzenia/akcesoria  poza salonem Orange lub na odległość czyli telefonicznie lub online z dostawą do domu lub paczkomatu. Jeśli podpisałeś umowę na urządzenia online z odbiorem w salonie to może być traktowane jako umowa zawarta stacjonarnie w salonie i nie będą spełnione warunki odstąpienia od umowy Orange. Przesyłam Ci najważniejsze kwestie dotyczące odstąpienia od umowy.

Jeśli chcesz odstąpić, musisz spełnić wszystkie poniższe warunki:

  • jesteś osobą fizyczną lub osobą fizyczną prowadzącą działalność gospodarczą lub spółką cywilną
  • podpisaliśmy z Tobą umowę i/lub wydaliśmy Ci urządzenie poza salonem Orange lub na odległość
  • nie minęło 14 dni kalendarzowych od momentu, kiedy podpisaliśmy umowę o świadczenie usług telekomunikacyjnych lub wydaliśmy Ci urządzenie.

Odstąpić możesz:

  • łącznie od umowy na usługi i kupione urządzenia,
  • tylko od umowy na usługi,
  • tylko od kupionego urządzenia/akcesoriów

Więcej informacji w  tym linku Odstąpienie od umowy na usługi Orange  https://www.orange.pl/omnibook/odstapienie-od-umowy-na-uslugi-orange#

@Willy034spróbuj złożyć reklamacje może się uda 🙂

Pozdrawiam 🙂


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 16
  • 0

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

Wiem co mają w regulaminie, pytanie brzmi czy jest to zgodne z prawem. Były już tego typu przypadki i nawet tutaj w tamtym roku były udane tego typu zwroty. Reklamacja była złożona przez telefon i właśnie odnieśli się do niej, że umowa w salonie, ale jak zamówiłem dzień wcześniej przez internet i dałem odbiór osobisty w salonie to jest to trochę nie halo. Szukam kogoś kto potrafi mi pomóc, może jakiś pracownik Orange itp.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32648
  • 38048
  • 1376

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

Zgodne z prawem to jest.

Możesz reklamować coś innego. Orange powinno Cie poinformować o nie przyjęciu zwrotu i odesłać Ci telefony. Czy to nastąpiło? Niestety bez interwencji UKE czy rzecznika konsumentów może być trudno.

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13735
  • 56503
  • 668

Odstąpienie od umowy zawartej przez Internet

 

@Willy034  ja bym zaczął po dobroci, pokojowo i spokojnie dając szansę operatorowi na plubowne załatwienie sprawy. Napisałbym do Rzecznika Prasowego Orange wyjaśniając konkretnie sytuację i podając wszelkie dane dotyczące sprawy 

Myślę, że pomoże