Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Nicesportspl.com

ROZWIĄZANE

Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 7
  • 0

Nicesportspl.com

Nie wiem czy to coś da i czy poprawnie wybrałem podstawę prawną, ale taka form świadczenia usług, tj. nie przekazywanie przez świadczeniodawcę informacji dotyczących możliwości odstąpienia od umowy narusza następujące akty prawne, które obowiązują na terenie PL oraz UE:

1) art. 5 Dyrektywy 97/7/WE Parlamentu Europejskiego i Rady z dnia 20 maja 1997 r. w sprawie ochrony konsumentów w przypadku umów zawieranych na odległość

2) art. 39 Ustawy z dnia 30 maja 2014 o prawach konsumenta.

I na takie akty prawne powołałem się składając wniosek o odstąpienie od umowy na @  anuluj@aw2000.com.

 

Tak nawiasem mówiąc ja otrzymałem jedynie sms na router Orange o godz. 5:41 14.12.2017. W tym dniu o takiej godzinie nikt u mnie w domu nie przegląda internetu więc nie wiem skąd się wzięła ta subskrypcja.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Nicesportspl.com

A masz zabezpieczony router?
Anonim

Nie dotyczy

Nicesportspl.com


Piotrekk85 napisał(-a):
A masz zabezpieczony router?

Od Orange są bezpieczne ?


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 61
  • 32
  • 0

Nicesportspl.com


tomaszpl napisał(-a):

Tak nawiasem mówiąc ja otrzymałem jedynie sms na router Orange o godz. 5:41 14.12.2017. W tym dniu o takiej godzinie nikt u mnie w domu nie przegląda internetu więc nie wiem skąd się wzięła ta subskrypcja.


Wcześniej ktoś pisał o możliwości zarejestrowania gdy korzystamy z telefonu ale w sieci wifi. To nic, że to wifi bo w telefonie jest przecież aktywna karta sim i to powoduje, że automatycznie nas zarejestruje. Oczywiście wg regulaminu mamy możliwość naciśnięcia przycisku a jak jest rzeczywistość .... 😉

A ciekawy jestem czy możliwy jest taki scenariusz - korzystam z routera z kartą sim tylko do internetu współdzielącą internet w abonamencie z innymi numerami (w sumie 4 - 3 abo i karta sim na internet). Karta w airboxie od orange (router kupionym na rynku wtórnym). Przeglądam strony na windowsie 7 prof., w firefoxie i widzę tą stronę, robię coś (sam nie wiem co) co powoduje możliwość zarejestrowania. Ciekawe. Co z tego, że windows, co z tego, że firefox ale wifi na karcie sim. Wg Twojego wpisu to chyba możliwe.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 61
  • 32
  • 0

Nicesportspl.com


Piotrekk85 napisał(-a):
A masz zabezpieczony router?

Obok mojego śpi pies, wydaje mi się, że jest bezpieczny. Jak wychodzimy do zamykamy drzwi na klucz.

Co to znaczy zabezpieczony? Mam hasła i wyłączone rozgłaszanie sygnału. Poustawiane mac'ki urządzeń (przy dzieciach bardzo ważne, można wyłączyć dostęp w sieci ;), które mogą korzystać z sieci.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Nicesportspl.com

Jeśli wifi pochodzi od internetu mobilnego, to zależy od ustawień połączenia i na kompie ale też jest opcja bez przepisania numeru aby aktywować tego typu usługi.

Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Nicesportspl.com

To zależy na ile masz dziwnych sąsiadów. U mnie co kilka dni ktoś próbuje.

Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 61
  • 32
  • 0

Nicesportspl.com


Piotrekk85 napisał(-a):
Jeśli wifi pochodzi od internetu mobilnego, to zależy od ustawień połączenia i na kompie ale też jest opcja bez przepisania numeru aby aktywować tego typu usługi.

Bomba. To teraz jeśli na 3 numerach w abo ustawiłem blokad, to czy na dodatkowym numerze tylko na internet (nie mogę dzwonić) też mogę? Ale jaja.


Poziom 14, Tropiciel Przestworzy
  • 61
  • 32
  • 0

Nicesportspl.com


Piotrekk85 napisał(-a):
To zależy na ile masz dziwnych sąsiadów. U mnie co kilka dni ktoś próbuje.

Nigdy nie miałem problemów, staram się monitorować urządzenia, które są w sieci, szczególnie gdy dzieci zaczęły korzystać. Dobra dzięki Piotr, idę spać bo rano muszę psa wyprowadzić, ile może tak leżeć i pilnować router 😉

Pozdrawiam


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32314
  • 36177
  • 1366

Nicesportspl.com

Jeśli karta pochodzi z usługi dodatkowa karta sim, to nie. Na niej nic nie aktywujesz.