Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czytanie sms a walka z oszustwami


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364
14 ODPOW. 14

Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Czytanie sms a walka z oszustwami

Bardzo mi się ten pomysł nie podoba. Praktycznie oznacza on, że WSZYSTKIE kierowane do mnie smsy będą "skanowane" (bo jak system ma wychwycić te "niebezpieczne", to musi skanować wszystkie) - a je sobie tego nie życzę, to naruszenie prawa do prywatności korespondencji.

 

A w dodatku jestem przekonany, że skuteczność takiego działania będzie marna: scamerzy i tak szybko znajdą sposób na jego obejście (wystarczy odpowiednio często zmieniać sformułowania etc.), co więcej - podejrzewam, że taki system będzie blokował sporo całkiem normalnych i istotnych smsów od banków i innych instytucji...

Anonim

Nie dotyczy

Czytanie sms a walka z oszustwami

Dziwny pomysł, ale niech wprowadzą, pewnie bez naszej zgody to wdrożą, jeszcze podsłuchiwanie rozmów i śledzenie vs GPS, będzie pełna inwigilacja 😆

Już nie kupuje telefonów, bo szkoda będzie nowy wyrzucić 😒


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Czytanie sms a walka z oszustwami

Cytat spod linku podanego przez @Piotrekk85 :

"Chodzi o konkretne sformułowania, które budzą wątpliwości. System mógłby ostrzegać, kiedy w SMS-ie pojawi się np. popularne ostatnio wśród oszustów sformułowanie o koniczności dopłaty do przesyłki lub zapłaty zaległej faktury lub żądanie zalogowania się na jakiejś stronie."

 

Co to jest "koniczność"?

 

Anonim

Nie dotyczy

Czytanie sms a walka z oszustwami

Też mi się nie podoba pomysł skanowania ( chodź w sumie w treści moich wiadomości nic ciekawego nie znajdą). Ma to wyłapywać niby jakieś frazy ale te pewnie z czasem będą się zmieniać. Chodź według mnie temat jak te mocno nagłośniony, że ciężko mi uwierzyć iż ludzie dalej się łapią na to.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Czytanie sms a walka z oszustwami

@j131 

 

"Koniczność" to jest literówka, zdarza się. Takie literówki to najmniejszy problem tego projektu…


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Czytanie sms a walka z oszustwami

@Janhalb 

No pewnie, ale ilustruje go dość dobrze.


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Czytanie sms a walka z oszustwami

Ja mam wątpliwości na ile to będzie szybkie. Obecnie jest lista blokowanych stron zarządzana przez CERT NASK, ale czas reakcji powolny. Poza tym nie wszystkie oszustwa są w sms. Są też maile, komunikatory i sieci społecznościowe.


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 437
  • 1104
  • 13

Czytanie sms a walka z oszustwami

No dokładnie. Więc to "skanowanie" SMS szybko okaże się tylko wstępem - za chwilę ktoś dojdzie do wniosku, że nasze maile też trzeba skanować, o komunikatorach nie wspominając. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

Czytanie sms a walka z oszustwami


@Janhalbnapisał(-a)

No dokładnie. Więc to "skanowanie" SMS szybko okaże się tylko wstępem - za chwilę ktoś dojdzie do wniosku, że nasze maile też trzeba skanować, o komunikatorach nie wspominając. 


Komunikatory z szyfrowaniem end-to-end nijak się skanowaniu zawartości nie poddadzą. A maile oczywiście że są skanowane w związku z filtrowaniem SPAM. Używanie poczty elektronicznej bez tego filtrowania już jakiś czas temu stało się niemożliwe.