Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Czytanie sms a walka z oszustwami


Poziom 22, Odkrywca Przestworzy
  • 439
  • 1112
  • 13

Czytanie sms a walka z oszustwami

Może masz rację… Czyli wychodzi, że jestem przewrażliwiony? 🙂


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czytanie sms a walka z oszustwami


@Janhalbnapisał(-a)

Może masz rację… Czyli wychodzi, że jestem przewrażliwiony? 🙂


Nie, wychodzi na to że jesteś "na czasie" i czujesz sie zobowiązany "do prowadzenia wzmożonego monitoringu stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych", mamy przecież od dziś CRP-ALFA.

 

https://www.gov.pl/web/rcb/stopien-alarmowy-alfa-crp-na-terenie-calego-kraju2

 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Czytanie sms a walka z oszustwami

Psychoza, jako jednostka chorobowa, ma wywołać nieprawidłowe reakcje. np. przesadny lęk i strach przed konkretnym bodźcem. Może o to chodzi? Strach się bać.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5496
  • 22116
  • 181

Czytanie sms a walka z oszustwami


@bronzubnapisał(-a)

Psychoza, jako jednostka chorobowa, ma wywołać nieprawidłowe reakcje. np. przesadny lęk i strach przed konkretnym bodźcem. Może o to chodzi? Strach się bać.


No nie, psychoza to tylko stan umysłu, nie jednostka chorobowa. I sam w sobie żadnych celów nie ma. Skutkiem psychozy może być oczywiście lęk, ale równie dobrze może nim być i euforia.

W tym wypadku może jeszcze niekoniecznie mamy do czynienia z w pełni rozwiniętą psychozą, ale przejawy nieuzasadnionej euforii można zaobserwować.

Natomiast wzbudzanie strachu to elementarne narzędzie kontroli zachowań w interakcjach społecznych. Taki na przykład samiec goryla, srebrnogrzbiety, generalnie jest spokojnym olbrzymem zajmującym się głównie konsumpcją dużych ilości wegańskiego pokarmu, ale poczuwa się do odpowiedzialności z swoją grupę rodzinną i, w razie prawdziwego lub wyimaginowanego zagrożenia, próbuje domniemanego winnego przede wszystkim zastraszyć.

 

Niestety(?), te kilka milionów lat ewolucji to okazuje się za mało, żeby te wzorce zachowań zmienić.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 1609
  • 12988
  • 2

Czytanie sms a walka z oszustwami

@j131 , jak mi wpadnie jakieś słowo, które wzbudza jakieś wątpliwości, to posiłkuję się opisem kogoś, kto ma szerszą wiedzę aniżeli ja, laik. Stan umysłu też może być postrzegany w kategoriach medycznych. I na pewnych, sprawdzonych wzorcach, ktoś próbuje, lub potrafi wykorzystać pojęcie psychozy w sposób negatywny, czerpiąc z tego dziką satysfakcję. Nie wykluczone, że jest to u takiej osoby objawem choroby. Podlega więc zbadaniu. Tak to widzę.