Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

...to żart


Poziom 11, Tropiciel Przestworzy
  • 14
  • 13
  • 0

...to żart

Modem - Funbox 2.0
Parametry - 10 Mb/s download, 1Mb/s upload
Stabilność - Według mnie jest ok, zasięgu mam 4/5 kresek, pingując router uzyskuję wynik ~3 ms
Dzielenie - Podczas przeprowadzenia testu, z internetu tylko ja korzystałem, więc nie dzieliłem się z nikim transferem.
QoS - w ustawieniach karty mam je włączone
Dodam jeszcze, że korzystam z IPv4 oraz podam aktualne parametry linii:

prędkość synchronizacji DSL w górę 1198 Kb/s
prędkość synchronizacji DSL w dół 12448 Kb/s
margines szumu w dół 8.5 dB

Podczas 3 godzinnej aktywności routera nazbierało się:
liczba sekund z błędami (ES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji): 36
Sekundy z poważnymi błędami (SES) w trakcie pobierania (od momentu ostatniej synchronizacji): 0
Anonim

Nie dotyczy

...to żart

@szebest  FunBox 2.0 nie nadaje się do grania po wi-fi, ping jest niestabilny, grasz to komputer połącz kablem lan z FunBox, łącze obstawiam że już wiekowe i stabilnego pingu nie utrzymasz, inna kwestia to szybkość łącza, jest na granicy użyteczności, bardziej nadaje się do eksploracji internetu, niż do grania. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21545
  • 173

...to żart

@szebestzgadzam się w ocenie sytuacji z @Anonim. Na tym raczej komfortowo nie pograsz, a już na pewno nie po WiFi. Bardzo niski upload, do tego niestabilność WiFi: zrywanie gry w tej konfiguracji nie dziwi. IMHO taki czy inny routing poza twoją siecią nie ma na to żadnego wpływu.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

...to żart

@szebest Przy takiej synchronizacji sprawdź możliwość założenia neo w technologii VDSL..niby ping nie poprawisz, ale uploadu będzie więcej..


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

...to żart


@Anonimnapisał(-a)

@szebest  FunBox 2.0 nie nadaje się do grania po wi-fi, ping jest niestabilny, grasz to komputer połącz kablem lan z FunBox, łącze obstawiam że już wiekowe i stabilnego pingu nie utrzymasz, inna kwestia to szybkość łącza, jest na granicy użyteczności, bardziej nadaje się do eksploracji internetu, niż do grania. 


🤔 Co do wifi to się zgodzę, co do grania na takim internecie jak sam korzysta - nie zgodzę się z twoim stwierdzeniem. Internet taki w zupełności starczy do każdej gry online.

Parametry linii ma spięte na maxa w opcji do 10Mb/s. Błędów trochę sporo jak na 3h, wklej statystyki błędów jutro, jak już dobę będzie działał router.

Nie graj po wifi i powinieneś wyeliminować skoki pingu, bo wifi może być niestabilne podczas gier, bo każde urządzenie elektroniczne w domu może zakłócenia wprowadzać w eterze, ewentualnie jeszcze spróbuj zmienić kanał wifi na inny i obserwować, jak nie chcesz rezygnować z wifi.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 14
  • 41
  • 0

...to żart

Tu też dziwna sprawa że na innym address'ie IP jest niszy ping, i tyczy się to wielu różnych serwerów.

Ostatnio też zauważyłem że na niektórych trasach zagranicznych ping się zwiększył.

np do https://speedtest.ams1.shadow.guru/ wcześniej było 28 ms a teraz jest ponad 50.

 

Trasa na 79.191.x.x

trasy2.png

 

Trasa na 83.24.x.x

trasa1.png

 

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12788
  • 52618
  • 601

...to żart

@MxyW wątku mamy 3 różne routery brzegowe, więc i trasy różnie mogą być obciążone, bo pomiar nie był wykonany w tym samym czasie...