Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

problemy ze Steam w Warszawie


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

problemy ze Steam w Warszawie

Mam pewne problemy ze Steam. Aplikacja działa normalnie, z listą znajomych można się połączyć po odczekaniu paru minut, natomiast nie działa strona społeczności (steamcommunity) i nie mogę połączyć się z serwerami wyszukiwania gier (konkretnie Dota 2). Standardowe rozwiązania nie działają, a na stronie Downdetector zauważyłem, że sporo osób zgłasza problemy w Warszawie. Dlatego chciałem upewnić się, czy wina nie leży po stronie mojej, tylko Orange i czy inni użytkownicy też mają obecnie podobne problemy.

 

____________

* W temacie doprecyzowano kategorię - Wiktor

8 ODPOW. 8

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52608
  • 601

problemy ze Steam w Warszawie


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

problemy ze Steam w Warszawie

Przejrzałem nowsze tematy dotyczące problemów ze Steam przed zamieszczeniem posta, żaden z nich nie odnosi się do mojego problemu. 

Anonim

Nie dotyczy

problemy ze Steam w Warszawie

Na przyszłość, taka rada ode mnie - jeśli cokolwiek w Steam nie działa, to podstawowa zasada - nie obwiniać operatora na samym początku, a zajrzeć na https://steamstat.us/

 

Ostatnio Steam ma problemy, więc może się wykrzaczać - ale zawsze na początku sprawdź na tej stronie, czy po prostu nie wysypały się pewne elementy infrastruktury.

 

Co do Twoich problemów - przez ostatnie 7 dni miałem jedynie raz awarie ze Steam, ale Orange niczemu tu nie jest winne. Wszystko inne działa - community, GC, sklep - jest ok. Też w Warszawie.

 

I takie info - co tydzień Steam w nocy z wtorku na środę ma przerwy techniczne, które mogą być (i są) przez wielu odbierane jako awarie - niesłusznie. Wtedy wyłączone jest praktycznie wszystko. Około 20-30 minut. 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

problemy ze Steam w Warszawie

Nie wiem skąd pomysł, że obwiniam operatora na samym początku. W końcu napisałem, że wcześniej zastosowałem wszystkie podstawowe sposoby rozwiązania problemu. Sprawdzanie statusu Steam też znam, ale i tak dzięki.

Natomiast sam problem wczoraj wieczorem (około 20) po drugim resecie modemu (pierwszy był rano, około 11) się rozwiązał. Niestety dziś znowu nie mogę wejść na steamcommunity ani połączyć się z serwerami szukania gier. Tym razem reset nic nie daje, spodziewam się, że w późniejszych godzinach znowu sytuacja się naprawi. Wygląda na to, że pozostaje mi kontakt bezpośrednio z Orange.


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

problemy ze Steam w Warszawie

@lb96: czy STEAM wymaga otwarcia portów na połączenia przychodzące?

 


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 4
  • 1
  • 0

problemy ze Steam w Warszawie

Według supportu Steam:

Aby zalogować się do Steam i móc pobierać treści:
  • HTTP (zdalny port TCP 80) i HTTPS (443)
  • Zdalny port UDP 27015 – 27030
  • Zdalny port TCP 27015 – 27030
Klient Steam
  • Zdalny port UDP 27000 – 27100: ruch sieciowy gry
  • Lokalny port UDP 27031 – 27036: Remote Play
  • Lokalny port TCP 27036: Remote Play
  • Zdalny port UDP 4380
Dedykowane lub nasłuchujące serwery
  • Lokalny port TCP 27015 (domyślny): port rcon dla SRCDS
  • Lokalny port UDP 27015 (domyślny): ruch sieciowy rozgrywki

Przy firewallu w żaden sposób nie grzebałem. W tej kwestii jestem laikiem, więc nie wiem, czy porty mogą się blokować w zależności od godziny.

Anonim

Nie dotyczy

problemy ze Steam w Warszawie

To nie ma nic do rzeczy, gdyby problem leżał po stronie portów to występowałby cały czas. Nie sugerowałem też, że zrzucasz winę na operatora - napisałem to tylko dla innych, którzy być może skorzystają z tego posta 😄

 

Tak jak powiedziałem, Steam ma ostatnio spore problemy i czasem może nie działać, to nie jest problem ze strony dostawcy internetu. 

 

Ja bym spróbował dwoch opcji: 

Sprawdził na internecie mobilnym, z telefonu czy tam problem również występuje, 

Jeśli nie - wtedy dzwonił bym do Orange. 


Poziom 36, Nawigator Galaktyczny
  • 5375
  • 21543
  • 173

problemy ze Steam w Warszawie

@lb96: dzięki z info. Pytam z czystej ciekawości, zgadzam się z @Anonim że to na co się skarżysz raczej nic z portami nie ma do rzeczy. Ale skoro nic nie ustawiałeś "ręcznie" a STEAM wymaga otwierania portów to jakieś porty w FB muszą być otwarte. Możesz to podejrzeć na stronie kofiguracyjnej FB, tej pod zakładką z czerwoną strzałką. Interesuje mnie czy faktycznie w tej zakładce widać że porty są pootwierane zgodnie z wymogami STEAM, dodatkowo interesujące jest czy w zakładce UPnP (zielona strzałka) jest zaznaczona opcja automatycznego otwierania portów.

3.png

Interesuje mnie to w kontekście opisanym w tym wątku:

 

https://nasz.orange.pl/t5/Modemy-i-routery/Jaka-jest-relacja-mi%C4%99dzy-ustawieniami-dost%C4%99pu-z-zewn%C4%85trz-do-LAN/m-p/264585#M19362