Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

No to rozumiem, że nie ma z mojej strony możliwości na poprawę tego pingu? Spróbuję jeszcze z innymi VPN-ami, jeżeli jakiś zagwarantuje zauważalną poprawę to pozostaje mi tylko za niego dopłacać, jakbym już teraz ostro nie przepłacił za ten internet.. 😄

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Napisz mi na priv swojego maila, to dam Ci swojego VPN. Do LoL powinno być na nim około 25-30ms. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@-brtk-Orange za ok 10 GBPS chce 1 000 zł mc nie są to aż tak duże sumy. 10 GBPS tranzytu najtańszego na rynku w PL to 4500 PLN od Hurricane Electric. Ale masz racje bo nie ma w PL tyle firm co by miało mieć  pasma do Orange. Netia i Polkomtel też chą za wpięcie do ich sieci ale tam rozlicza się mbps a w Orange min 1 GBPS za ok 600 zł lub 10 GBPS za ok 1000 zł. Ale @-brtk-  nie zapominaj że ok 24 % ruchu jest przez Telie. O ile OpenTransit jest (nazwijmy darmowy) to telia nie.


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@openmidMoże być tak że twój ruch jest kierowany na Warszawe ----> Poznań. A nie Bydgoszcz --- > Poznań. I dlatego większe pingi


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@WabolMonster idzie Bydgoszcz -> Warszawa i prosto do Niemiec, a potem do Amsterdamu. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@openmidI wszytko wiadome to dlatego olp.png
Dodatkowa droga i to dlatego. Orange Posiada 2 wyjścia jedno w Poznaniu a drugie w Warszawie. Ja mieszkam blisko poznania i jestem łaczony do Poznania a nastepnie do Niemiec ale jak host jest na wschodzie np Rosja, Chiny itp trasa biegnie Poznań --- > Warszawa ---> Dalej.

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@WabolMonster

Ale czemu Ty się tak upierasz no 😄 
Dla Orange te kwoty to tak jak dla Ciebie 10 groszy, serio. 

 

Gdyby puścili ruch dla klientów indywidualnych przez swój własny punkt - TPIX - łatwiejszy peering byłby z następującymi gigantycznymi dostawcami treści: 

 

EPIX (polmix, więc wszystkie polskie IX-y w jednym), GOOGLE, RIOT, TELIA (nie bezpośrednio, ale lepiej), ATMAN, Netia, OVH... 

telia do Valve, Twitch, etc... z TPIX wyniki są około 3-4 razy lepsze jak bez tpix do telii.

 

a w PLIX jeszcze lepiej.

 

Gdyby Orange dało te 100 tys. zł za port do PLIX - byliby w stanie wytargować za taką kwotę wolumin około kilku Tbps, to by wystarczyło - bo cała sieć szkieletowa Orange ma bodaj 3 Tbps ostatnio czytałem (przepraszam jeśli się mylę) - wtedy byłoby jeszcze więcej treści - via PLIX. Taniej dla Orange, lepiej dla nas. To nie jest kwestia pieniędzy i proszę, nie mydl ludziom oczu że Orange zbiednieje na takiej inwestycji, tak - to inwestycja, nie strata ani dotowanie konkurencji... Tylko inwestycja w lepszą jakość dla swoich klientów. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@AnonimZ tym się zgodzę że to drobnostka 🙂 10 GBPS w PLIX to 2600 zł mc. Ale wspomniałeś o EPIX no właśnie mamy progress 🙂 Bo od lipca w EPIX na usłudze GLOBAL-MIX dla operatorów zostało nawiązane porozumienie z Orange i 329 klientów EPIX GLOBAL-MIX zyskało dostęp do Orange. Niestety ale EPIX GLOBAL-MIX nie jest taki tani bo tam są firmy z tanim jak i drgim peeringiem i cena musi być wyśrodkowana. Tylko Orange nie lubi być w IX. Orange Polska jest pośrednio w 3 IX DE-CIX Frankfurt Equinix Singapore LINX Juniper LAN ale ich nie używa. Tylko teraz tak jak Orange udostępni się bo ma niezły biznes 1 gbps ok 650 zł wpiętych do orange 279 Więc min 181 tyś mc. Niech się wepną w EPIX tam za 100 gbps jest 4 000 PLN i jest duży content. UPC ma w PLIX 10 gbps więc nei trzeba dżych woluminów ale musisz patrzeć jeszcze na drugą stronę Google ma 240 GB w PLIX a w Franfurkcie w OT 1 TBPS. Więc wtedy google by jeszcze musiało zakupić więcej pasma w PLIX. Albo niech zadbają o stronę TPIX dobrą ofertę dają w TPIX i sami będą mieli duży punkt.
PS OVH, NETIA, ATMAN ( Ciekawostka:  posiada własny punkt THINX ovh z niego odeszło niedawno ) TELIA z nimi orange ma bezpośrednią wymianę. Niestety Google Valve Riot brakuje 😞 ( Z OVH to oni fajny wolumin mają 200 gbps prywatne i 300 gbps w TPIX tylko OVH do FR ruch routuje po sobie wpuszcza w PL przesyła swoją siecią do FR)

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Już odpuśćmy ten PLIX 😄 
Gdyby się do niego wpięli, dużo by nie zapłacili - efekt skali jak już mówiłem i jestem pewien, że utargowaliby super stawkę. 
W TPIX jest na prawdę ogromny potencjał - jest Telia, jest PLIX przez EPIX właśnie, jest Google, jest Riot - jest to wszystko. Telia niech obsłuży prefix Valve'a i będzie bardzo dobrze. 

I tutaj już Orange nie jest w stanie mi powiedzieć, że to kwestia kosztów - nie mają na to żadnych argumentów. Ruch przechodzi i tak przez TPIX, jednak zablokowane są inne prefixy niż te, które mają bezpośredni peering - i to jest marnowanie potencjału własnego punktu wymiany ruchu. 

 

 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@Anonim"jest PLIX przez EPIX właśnie" no właśnie jest ale dochodzi prowizja EPIXA więc jak juz Orange chce oszczędzać to bezposrednio do PLIX. Niech buduja to co mają czyli TPIX.