Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@openmidSerwery LOL-a dla EUNE są zlokalizowane w Francji Tourcoing. Jest to spora odległość więc nie będzie jakiś fajnych pingów


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@openmidW Amsterdamie i Frankfurcie są POP-y do sieci


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Nie, serwer EUNE jest zlokalizowany we Frankfurcie, aczkolwiek to i tak jest niestotne, bo na nim nie gram. Zastanawiający jest po prostu dokładnie ten sam ping na serwerach, które znajdują się w innych lokalizacjach. 

 

https://eune.leagueoflegends.com/en/news/riot-games/announcements/platform-migration-europe#

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@WabolMonster Ty się z kazda wypowiedzią coraz bardziej kompromitujesz niestety. 

Nie masz racji i bazujesz na ogólnodostępnych narzędziach, z których w dodatku nie umiesz korzystać.

 

Do moderatorów - to nie są wycieczki osobiste i proszę nie brać w obronę użytkowników tylko dlatego, że piszą o was pochlebne opinie - specjalnie pisałem ten post w sposób taki, abyście nie mieli prawa uznać go za łamanie regulaminu. 

 

Ale do meritum - z Polski do Francji, przez światłowód powinno być około 30-35ms dla normalnego dostawcy.

Orange takim nie jest. 

Dlatego te 35ms to mamy do Niemiec, gdzie powinno być około 10-15, tak jak do Austrii. 

Naucz się proszę podstaw telekomunikacji i teleinformatyki, bo nie masz o tym zielonego pojęcia. 


Poziom 21, Odkrywca Przestworzy
  • 225
  • 108
  • 5

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

@Anonim"powinno być około 30-35ms" no właśnie powinno ale nie musi. (odłużmy narazie gry na bok ) Operator nie będzie się peerował z każdą firmą z jaką się da i wchodził do kazego IX do jakiego może. Liczy sie zysk. Zrobiłem małe zestawienie porównanie dwóch IX dla operatora:
cdny.png
Jak widzimy w Pradze jest o 3200 EUR taiej ale za to nie ma Riotgames i Amazona. Czy do tych usług będzie duży ruch ( raczej nie  ale możliwe ze do Amazon CDN już tak ) a więc operator wybiera IX w pradze i zaoszczędza 3200 EUR ( przyjmijmy że koszt transmisji jest taki sam więc poprostu większość firm chce ciąć koszty.) Fajnie by było jakby kazdy operator był w jak największej ilości IX i posiadanych peerów. Orange posiada także dużo heavy userów o czym nie raz pisał @Piotrekk85 Orange ma załużmy ok 3 mln klientów i każdy z nich ma po 1 mbps upload i 1% z nich ma właczonego klienta tor i są seedami ich ruch to 30 gbps. A teraz oni jednak są na światełku i mają 10 mbps uploadu ruch to już 300gbps. Więc Orange zakłada ( Hmm. Po co płacić za jakiś IX puśimy OpenTransitem w końcu to nasze i nam płacą za połączenie się ).
PS @openmid Sam nie gram w LOL-a ale poprosiłem wczoraj znajomego z Krakowa z Orange żeby sprawdził mi ping do EUNE wg https://support.riotgames.com/hc/pl/articles/201752674-Logi-gry-systemu-i-sieci#wq2 Ping wynosił 35ms i znajomego z mojej miejscowości z FFTH z INEA ping wynosił 32 ms. Więc róznica jest 3ms nie taka duża.

Anonim

Nie dotyczy

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

► Temat, edytowany ze względu na przytyk interpersonalny.  - Moderator Wojciech◄

 

@WabolMonster Po części nie można przyznać Ci racji. 

Ale spójrz na to z drugiej strony - dla operatora liczy się zysk. Jednak - spójrz na ostatnie wyniki finansowe Orange - to są spadki. 

Nawet na Steam - Orange zajmuje ostatnie miejsce ze swoim światłowodem jeśli chodzi o pobieranie danych (statystyki dostępne na stronie Steama). Spada prędkość, spada liczba klientów, spada zysk. Co z tym robi Orange? Nic. Mają na tacy wyłożone powody takiego a nie innego stanu rzeczy, odkładając gry - liczy się stabilność. 
Może i połączenie jest stabilne, ale co z tego kiedy ja musze korzystać z VPN, nie tylko po to aby grać - lecz także po to, aby móc swobodnie przeglądać internet? Powodem tych spadków jest jakość, już pomijam fakt że ciągle uparcie powtarzasz, że wpięcie się do każdego IX-a, peerowanie z każdym jest niemożliwe.

W Polsce jest PLIX - w nim siedzi prawie połowa Europy - Twitch, Riot, Valve, Akamai, CloudFlare, Google, Telia, RETN... mam wymieniać dalej? Gdyby Orange wykupiło pasmo choćby 1 Tbps do PLIX-a (Wierz mi, efekt skali miałby cholernie strategiczne znaczenie dla ceny) i puszczało nim ruch do tychże choćby, wiesz jakby to pięknie chodziło? Dlaczego jest tak, że inni giganci, vide T-Mobile, Netia, UPC, Vectra, Multimedia, Inea... potrafią, nie narzekają na to, że nie mają zysków tylko walczą o to, by klienta zatrzymać jak najlepszą jakością? Orange traci, traci klientów, pieniądze i renomę... Przestają być siecią numer 1 przez gwałtowną ekspansje UPC i Netii w całym kraju - oni dalej żyją w czasach, gdzie prędkość na papierku w sieci wewnętrznej Orange zadowoli klientów - ale Ci są coraz bardziej świadomi i przestają niestety przyzwalać na robienie wałków przez Orange- dlatego Orange będzie dalej tracić, a ludzie zyskiwać - paradoksalnie. Kiedy T-Mobile wejdzie na światłowody Orange i przygotuje oferty konwergentne dla usług FTTH i telefonii komórkowej - zobaczysz jak gwałtownie spadnie jeszcze bardziej liczba klientów Orange.

 

Wiesz co się wtedy stanie? Nic, bo Orange ma klientów w nosie i tylko leje wodę, że robi te światłowody itp. Niech robią, tylko niedługo nikt nie będzie korzystał z ich usług, a jedynie zapewne z sieci. 

 

Gdybym był prezesem Orange - wolałbym ten dodatkowy milion złotych przeznaczyć na dodatkowe poprawy peeringu. Tu już nawet nie chodzi o peering zagraniczny - za milion złotych wykupią sobie w PLIX tyle pasma, że połowę będą mogli nim puścić...

Orange w momencie wpięcia do PLIX-a zyskuje wszystko - możliwość faktycznie reklamowania się jako internet dla graczy, oszczędności przez likwidację bezpośredniego peeringu z niektórymi POP-ami, poprawę opinii.

 

Myślisz, że czym sobie wyrobili tak okropną opinię? Nie tyle prędkością neostrady na wsiach, a właśnie pingami. Na takiej wsi, gdzie masz 6/1 w porywach prędkość, masz ogromny przeplot i jeśli ktoś chce w COKOLWIEK pograć, musi liczyć się z minimum 40ms pingu w sieci Orange przy peeringu OPL <-> dany ISP, a co dopiero przy kwiatkach pokroju peeringu Orange do valve - 90ms minimum. 


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

No to na przykładzie Twojego kolegi z Krakowa - dlaczego do EUNE we Frankfurcie ma on max 35ms, a ja z Torunia, który jest położony nieznacznie bliżej owego serwera, mam 43-44ms? Nikt inny nie obciąża mi łącza, kwestie sprzętowe nie są na pewno problemem, próbowałem nawet poprawy ustawień, wyłączenia ipv6 itd., lecz nic nie pomaga. Oczywiście wszystko idzie po kablu. VPN poprawia sytuację o 3-4ms i to w porywach, więc nie warto ponosić dodatkowych kosztów. Ma ktoś jakikolwiek pomysł czy sytuacja jest beznadziejna? Niestety już za późno na rezygnację 😛 

 

Edit. Screen z oficjalnej strony LoL-a, która pozwala sprawdzić jak wyglądają łącza graczy grających w okolicy. Pytanie - dlaczego widnieję jako niekorzystający z "Orange Światłowód"? Strona pokazuje mój ping jako 37ms, lecz nigdy w grze takowego nie miałem. Nadal jednak wierzę, że te łącze stać na więcej..


asda.png

Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

To i tak duże pingi jak na GPON. W UPC jakby mieli GPON, to bym miał z 22-25ms (bo docsis zabiera około 5ms) do EUW, bo teraz mam 27-30ms. Ale LibertyGlobal jest wpięte do AMS-IX. Mam FTTH od Orange już w bloku od prawie roku ale jedyne co mnie zniechęca, to peering z innymi. Tak to już bym do nich uderzał dawno.. 😉


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 15
  • 2
  • 0

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Tak, te pingi to ogromne rozczarowanie i powód założenia tego wątku. Gdy mieszkałem w Warszawie to za połowę mniejsze pieniądze na prędkości 120mb/s od UPC po koncentryku miałem 37ms maksymalnie.. 🙂 Gdzie leży ten problem? Bo z każdą chwilą zaczynam coraz bardziej podejrzewać, że leży on w przereklamowaniu światłowodu od Orange..


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Z ciekawości - czy 43/44ms pingu to maksimum osiągów światłowodu 1gb/s?

Już napisałem wyżej, problem leży w peeringu. Orange nie wydaje dużo pieniędzy na ruch zagraniczny (o Polsce to już nie ma co pisać w ogóle) a każą sobie płacić za dostęp do swojej sieci duże sumy. Gdyby Orange chciało, to do gier puszczaliby ruch swoim TPIXem.

Też jestem z Warszawy, w lolu mam ping na EUW 27-30, do EUNE 30-35ms.