Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Wysokie opóźnienie

ROZWIĄZANE

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Wysokie opóźnienie

O restart DLM prosiłem już na samym początku niestety to niczym nie poskutkowało 😞


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Wysokie opóźnienie

Także nie wiem, zgłaszać to i prosić o restart aż do skutku?


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysokie opóźnienie

Tak, ktoś musi to zarządzić by to wykonali. Mi przy VDSLu jak zwiększało przeplot o 15ms i ścinało prędkość o 10Mb/s, to póki tego nie zgłosiłem, to nie chciało samo oddać. Też była walka na infolinii, niektórzy nie wiedzieli o czym mówię. Jak trafiałem na kobietę (bez urazy) od razu się rozłączałem i dzwoniłem ponownie.

Mi ping do routera brzegowego rósł z 20ms do 35ms jak zadziałał DLM i to już było dosyć odczuwalne w grach na zagranicznych serwerach, gdy ping później oscylował w granicach 75ms zamiast 60.

Śmiało mów, że wcześniej był niższy ping a zależy ci na niższym, bo grasz w gry online, a tam ping odgrywa dużą rolę i prosisz o reset DLM, gdyż na Twojej linii od tego i tego momentu ping wzrósł a wcześniej był taki i taki i ktoś się tym w końcu zajmie.

Oczywiście mówisz, że ping wzrósł w ich sieci, do routera brzegowego, co rzutuje automatycznie na ping do serwerów gier w Polsce i za granicą 

Powodzenia 😉


Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 9
  • 4
  • 0

Wysokie opóźnienie

Dziękuję za pomoc i poświęcony czas 😄 Będę próbował aż się w końcu uda 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Wysokie opóźnienie

@-brtk- Chciałbym tylko uzupełnić, że procedura zmiany na "fast" nie jest obecnie na tyle powszechna, że każdy konsultant wie co z tym zrobić. To tajniki konfiguracyjne dostępne dla "wtajemniczonych" i bardzo rzadko praktykowane. Obecnie wszystko jest ustawione w interleaver. Przeprowadziłem śledztwo i potwierdzam fakt, że jak się nie uprzesz na infolinii i nie powiesz konkretnie w czym jest rzecz, oraz czego dokładnie chcesz, nic nie zdziałasz.

@Wujek_Tadek Dasz radę.. 😉


Poziom 28, Znawca Przestworzy
  • 2431
  • 4101
  • 56

Wysokie opóźnienie

Nikt tu nie pisał o fast, wystarczy by interleaver depth ustawili na np. 32/4, bo teraz ma zapewne 128/4, albo podobnych wartosciach, by dawało mu takie wielkie opóźnienia.

40ms do routera brzegowego to bardzo dużo w ADSL. Sam bym walczył o mniejsze opóźnienie. Jak mi wzrastało opóźnienie z 20ms do 35ms, to od razu reagowałem, bo nie reagowałem 2 miesiące i DLM nie oddawało ani prędkości ani przeplotu.

 

Też zależy wszystko od stanu linii. Jak sypie mocno błędami, to najpierw taką linię trzeba naprawić a potem bawić się w obniżanie opóźnień, bo co to da, jak zresetują mu DLM, później znowu linia ustabilizuje się jak miał wcześniej, bo akurat przy tym stanie linii tak jest optymalnie, i znowu będzie trzeba zgłaszać.

 


Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 12785
  • 52616
  • 601

Wysokie opóźnienie

@-brtk- Ja już zwracałem uwagę na jakość linii, bo DLM znów przy kiepskiej ustawi nas na większe interleave, ale @Wujek_Tadek potwierdził, że linia jest ok

Podpytałem speca od ustawień...;) Postaram się pomóc