Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

ROZWIĄZANE

Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

Jakimś specem nie jestem, ale wiem jedno - nie zrobisz nic. Jeśli utrata pakietów jest w sieci Orange albo na ich stykach to jedynie możesz się modlić by wzięli zgłoszenia ludzi na poważnie i spróbowali naprawić problem.

 

Zwykły szary użytkownik nie może zrobić nic poza używaniem VPN, jednak też nie można mieć 100% pewności że mając VPN problemy całkowicie znikną.


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

VPN czyli musialbym palacia 2 operatorom, a i tak nie maialbym gwarancji ze bedzie dobre polaczenie z serwerami EA, mina na maxa, dzieki za jakies rozwiazanie


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

Ja sam jestem dużym przeciwnikiem VPN, bo VPN używa się gdy ma się niskiej jakości połączenie np adsl, albo gdy Twój kraj jest zbanowany z danego contentu którego potrzebujesz i masa innych powodów, ale prawie nikt poza Polską nie używa VPN żeby móc spokojnie pograć w gry mając ŚWIATŁOWÓD. W innych krajach to jest nie do pomyślenia żeby mieć światłowód i kosmiczne pingi i lagi. Jak mówię graczom z innych krajów że mam światłowód i lagi to się nabijają ze mnie totalnie 😉

 

Sam jednak rozważam VPN bo nie mam zamiaru się wkurzać że mam 10% lossa i skoki pingów przez prawie 2 lata. Takie w Polsce mamy realia.

 

Jak nie masz możliwości wzięcia internetu od dostawcy który ma pojęcie o sieci i widzi w klientach coś więcej niż portfel, to krótko mówiąc - masz przerąbane.


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

ja osobiście też jestem przeciwnikiem kupowania VPN żeby móc korzystać z jakiejś gry, to jest jakaś abstrakcja, 


Poziom 18, Badacz Przestworzy
  • 146
  • 184
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

@pawel__b  Jednak jak ma się takiego pecha i trafia się na dostawców którzy kompletnie zlewają klienta, niekiedy nie ma innego wyboru 😉


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

VPN można kupić za kilkanaście złotych za miesiąc. Np przez allegro. Obecnie siła wyższa więc odszkodowania od operatorów będą niskie lub wcale. Ew można jedynie narzekać na forum.

Wszystko się kiedyś zatyka. Takie są usługi masowe. Robione na 30%, może 50% użycia przez klientów. Czemu naprawdę nikt mi nie chce w to uwierzyć?

Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

A jak myslicie o tym, ze moze byc cos nie tak z karta sieciowa w ps4 . Jest to prawdopodobne??


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

@Greg80 

wszystko jest możliwe ale wówczas inne gry sieciowe na PS4 też by wykazywały problemy

przeglądałeś ten wątek? https://nasz.orange.pl/t5/Gry-online/Ps4-op%C3%B3%C5%BAnienie-w-FIFA-20/td-p/163231

jest parę ustawień do sprawdzenia na konsoli o czym kiedyś pisałem 


Poziom 15, Badacz Przestworzy
  • 45
  • 13
  • 0

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

Wszystko to co kolego pisal robilem tylko on ma na 5 meczy 2 dobre a ja nie mialem od kilku miesiecy dobrego polaczenia. wczoraj ogladalem na streame jak koles gral w fife to za bylem w szoku ze zawodnicy potrafia tak szybko sie poruszac. Kazdy mecz mam zamulony 


Poziom 20, Odkrywca Przestworzy
  • 595
  • 1146
  • 2

Utrata pakietow i wysoki Ping- Skandal

@Greg80 

Byc może jest jednak jakiś problem z samą konsolą, Fifa to jedyna gra online na której grasz na konsoli? Sprawdzałeś czy po stronie Funboxa nie ma problemu? Może gdzieś wymusiłeś prędkość Ethernetu na stałe zamiast autonegocjacji i sypie błędami? uPNP włączone?

Dostajesz na Funbox IPv4 czy IPv6 od Orange? Malo piszesz co masz poustawiane i co sprawdzales...