Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Teleportowanie w grach, skoki pingu


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Teleportowanie w grach, skoki pingu

Witam, posiadam orange do 10mb, od jakiegoś czasu zaczęły się dziwne lagi. W grach mam ping taki jak zwykle 50-70, ale co jakiś czas mnie rzuca/teleportuje. Problem występuje w wielu grach, zwłaszcza tych szybkich jak strzelanki, rocket league nawet dayz.

 

Używam wifi, ale podłączyłem na kablu dla testu. Jedyna różnica to ping niższy o 10, ale problemy takie same. Problem w grach występuje stale niezależnie od pory. O co może chodzić i czy mogę coś jeszcze zrobić? Przez lata jak jestem w orange to były różne problemy, ale teraz to jest nowość bo niby internet działa, ale poza przeglądaniem stron i oglądaniem filmów to za wiele więcej nie porobię a płacić co miesiąc muszę..

Jakiś czas temu jeszcze był problem z transmisjami na żywo, o ile youtube/twitch są ok, o tyle jakieś sporty, mecze itd. zauważyłem, że robiąc w cmd ping 8.8.8.8 -t ping leci cały czas 35-37ms (raz na jakiś czas jeden skok jest wyższy) a jak odpalę taki mecz czy wyścig na żywo to nagle zaczyna skakać stałe po kilkaset ms transmisja się zacina a jak odświeżę stronę, albo wyłączę transmisję nagle znowu leci po 35-37ms. Czasem nawet zamiast ms to był request timed out i żółty trójkąt przy ikonie internetu i musiałem rozłączyć i ponownie połączyć. Nie wiem czy to dalej jest bo nawet nie włączałem już żadnych transmisji żeby się nie denerwować, ale pewnie samo nie minęło.

 

11 ODPOW. 11

Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Teleportowanie w grach, skoki pingu

@desolace11 

Masz słabiutkie łącze i jego jakość spada. Czy można coś z tym zrobić? Obawiam się że niewiele, ale może jak napiszesz więcej ktoś coś zasugeruje. Na początek czy możesz pokazać parametry linii DSL?


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Teleportowanie w grach, skoki pingu

Dzięki za odpowiedź, w załączniku zdjęcie. Zastanawia mnie tylko jak to jest, że kiedyś zaczynało się od neostrady chyba 512kb później był 1mb, teraz 10mb i jakoś kiedyś się dało w miarę grać (pomijając pojedyncze awarie itd.) a dzisiaj nie.

ww.jpg

 

________________

Wpis edytowany: dodanie grafiki z załącznika - Rafał


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Teleportowanie w grach, skoki pingu

@desolace11 

Trochę się coś tu nie zgadza. Napisałeś że umowę masz do 10Mbps a synchronizacja widzę jest na 16Mbps, tak jakby umowa była do 20Mbps a nie do 10Mbps.

To jednak niezbyt istotny szczegół, margines masz dość niewielki i błędy też są... Jak wygląda instalacja? Może coś da się poprawić?


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Teleportowanie w grach, skoki pingu


@desolace11napisał(-a)

jak to jest, że kiedyś zaczynało się od neostrady chyba 512kb później był 1mb, teraz 10mb i jakoś kiedyś się dało w miarę grać (pomijając pojedyncze awarie itd.) a dzisiaj nie.


więcej userów, bo teraz dzieci Neostrady mają już swoje dzieci


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Teleportowanie w grach, skoki pingu


@j131napisał(-a)

@desolace11 

Trochę się coś tu nie zgadza. Napisałeś że umowę masz do 10Mbps a synchronizacja widzę jest na 16Mbps, tak jakby umowa była do 20Mbps a nie do 10Mbps.

To jednak niezbyt istotny szczegół, margines masz dość niewielki i błędy też są... Jak wygląda instalacja? Może coś da się poprawić?


A szczerze Ci powiem, że już sam nie pamiętam. Wydaje mi się, że nie zwiększali do 20mb bo podobno za słabe łącze/linia czy coś tam. 

Instalacja masz na myśli co dokładnie? Livebox idzie do gniazdka i potem w gniazdko telefoniczne do ściany. Do słupa chyba jest poprowadzone pod ziemią, wiem że kiedyś technik coś na słupie naprawiał.

Ten problem z transmisjami na żywo nadal jest bo sprawdziłem wwwq.jpg

jak tylko wyłączę transmisję to znowu leci po 36-37ms


Poziom 26, Entuzjasta Przestworzy
  • 2080
  • 7653
  • 31

Teleportowanie w grach, skoki pingu


@desolace11napisał(-a)
jak tylko wyłączę transmisję to znowu leci po 36-37ms

to jest oczekiwany efekt na DSL. Nic dziwnego, wszak TV zabiera co najmniej połowę przepływności. Straty powstają na Twoim łączu, na odcinku do DSLAM. Zamiast pingiem sprawdź to pingplotter-em, winmtr-em, czy czymś podobnym.


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Teleportowanie w grach, skoki pingu

@desolace11 

No nie, TV na tym łączu się nie poogląda. Albo będzie TV albo internet, nawet jakby wszystko było idealnie.

Co do instalacji miałem na myśłi czy jest telefon, jak podłączony (VoIP czy POTS), ewentualne filtry, czy instalacja jest prosta (czy nie ma w niej nieużywanych odgałęzień) no i czy gdzieś się kabelek RJ11 nie poluzował w gniazdku.


Poziom 10, Zwiadowca Przestworzy
  • 5
  • 14
  • 0

Teleportowanie w grach, skoki pingu

Niee, właśnie nie mam ani TV ani telefonu, tylko sam internet. Transmisje odpalam w przeglądarce na serwisach streamingowych, kiedyś np. wyścigi DTM puszczali na żywo na youtube, ale na yt nie zacinało, na twitchu też nie. Także wszystko idzie tylko przez internet.

Ciężko mi coś o tym jak ta instalacja była robiona powiedzieć, chyba jakiś kabelek był na piętro wypuszczany do faxu i już nie jest używane i to tyle. Kabelki RJ11 raczej siedzą stabilnie, bardziej to gniazdko telefoniczne takie podejrzane bo obklejone taśmą i w sumie od 20 lat nieruszane nic.

@pirenej tak mi pokazał winmtr, ale akurat tego streama nie zacinało więc będę musiał jeszcze powtórzyć.

zzz.jpg


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5495
  • 22108
  • 181

Teleportowanie w grach, skoki pingu


@desolace11napisał(-a)

Niee, właśnie nie mam ani TV ani telefonu, tylko sam internet. Transmisje odpalam w przeglądarce na serwisach streamingowych,

...

Także wszystko idzie tylko przez internet.

No tak, w tym właśnie sęk że łącze do tego internetu nie jest z gumy tylko z miedzi i się nie wyrabia.

Ciężko mi coś o tym jak ta instalacja była robiona powiedzieć, chyba jakiś kabelek był na piętro wypuszczany do faxu i już nie jest używane i to tyle. Kabelki RJ11 raczej siedzą stabilnie, bardziej to gniazdko telefoniczne takie podejrzane bo obklejone taśmą i w sumie od 20 lat nieruszane nic.
Taśmą? Podejrzane... Może warto wymienić na nowe? Skoro nie ma innych usług, tylko internet, to rozumiem że żadnych filtrów między modemem a gniazdkiem nie ma? Ten kabelek idący na piętro warto odłączyć (generalnie upewnić się, że na sieci telefonicznej w domu nie ma żadnych rozgałęzień). Co prawda dla aDSL to może nie jest aż tak krytyczne (jak dla vDSL), ale też i nie pomaga, a przy tak małym marginesie SNR jaki masz wszystko może mieć znaczenie.