Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

Skaczący ping na kablu ethernet Neostrada 10Mb


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Skaczący ping na kablu ethernet Neostrada 10Mb

Witam, mam taki problem otóż od niedawna zaczął skakać mi ping do nawet tysiąca co jakiś czas, byli technicy, była zmiana routera nic nie mogę na to poradzić ping testowałem na przeroznych urządzeniach i skacze i na wifi i na ethernecie wczesniej było wszystko ok Mój router to funbox 2.0 Testowałem również na pojedynczych urządzeniach ale nadal to samo byłbym wdzięczny za pomoc 😉 #funbox #neostradaobraz_2024-06-19_194535558.pngIMG_0473.JPEGIMG_0475.JPEG

3 ODPOW. 3

Poziom 41, Sternik Międzygalaktyczny
  • 13337
  • 54699
  • 645

Skaczący ping na kablu ethernet Neostrada 10Mb

@Charles777  o ile mnie wzrok nie myli, to do Warszawy jest znośnie  Dalsze serwery, większy ping na sieci innych operatorów także..

Parametry liniowe w normie, a jedynie błędy wskazują na problem..tu potrzebna jest analiza linii 


Poziom 9, Zwiadowca Przestworzy
  • 3
  • 4
  • 0

Skaczący ping na kablu ethernet Neostrada 10Mb

@agat13 Dodam że technicy sprawdzali z centrali 2 razy i wszystko jest ok... podobno. W grach ping jest 50 a co 1-3 minuty skok do 300 np niegrywalne kompletnie. Dodam że jiter również skacze

 

Utrata pakietów również przeszkadza

 

_________

* Scalenie wpisów - Bartłomiej


Poziom 37, Nawigator Galaktyczny
  • 5596
  • 22709
  • 188

Skaczący ping na kablu ethernet Neostrada 10Mb

@Charles777 

Nie ma sensu testować tych wszystkich serwerów: wykres jest mylący bo sugeruje że kilka serwerów jest testowane jednocześnie (co nie jest prawdą). Wystarczy testować najbliższy serwer, jeśli już na nim są problemy. Informacja że podróż do Ameryki Południowej trwa długo nie jest specjalnie pomocna.

 

A jak wygląda ping w LAN? Czy od swojego rutera (FB2) odpowiedzi dostajesz stabilnie? Gdzie pojawia się problem? Od razu na pierwszym "hopku" czy gdzieś w trasie?

Czy coś w lokalnej sieci telefonicznej się nie zmieniło? Jakieś gryzonie nie naruszyły kabelków? Połączenia w gniazdku są OK? Czy może są jakieś rozgałęzienia? Generalnie jak wygląda instalacja? Może da się ją poprawić? Czy jest telefon POTS (analogowy) i ewentualnie splitter?

Z technologii aDSL trudno będzie coś wycisnąć, bo operator wycofuje się z miedzi więc i z serwisowaniem linii może być tak sobie. Nie masz czasem jakiejś perspektywy na światłowód?